Розмова з нападником «Карпат» Юрієм Фуртою, який у стартових матчах чемпіонату забив чотири голи

Хай і у молодіжному чемпіонаті, але така результативність у перших п’яти турах, як мінімум, солідна. З такими темпами Фурті і до основного складу «Карпат» недалеко. Настирний нападник, зріст якого лише 172 сантиметри, у грі проти «Кривбасу» міг забити і більше, ніж один м’яч та підвела реалізація, яка наразі кульгає у всього молодіжного колективу.

– Юрію, для тебе такий титул як «найкращий бомбардир молодіжного чемпіонату» щось означає?

– Звісно було б приємно, якби я його здобув. Але першочергові цілі інші – перемога команди, ну, звісно ж, потрапити до основи. Я в «Карпатах» з дитинства, в школі займався. Тому мрію виступати за основу саме цієї команди.

– На цьому тему з Олегом Кононовим уже спілкувався?

– Останнім часом – ні. Говорили після матчу другого туру проти «Шахтаря». Там я також забив. Кононов побажав далі прогресувати і сказав, що тоді зможу потрапити до основи. Мене, до речі, на гру з «Шахтарем» включили до заявки першої команди. Та я був свідомий, що на поле не вийду. Адже за день відбігав увесь матч за молодіжний склад. В кінці поєдинку мене навіть судоми зводили.

– Непросто команді і особисто тобі було і у Кривому Розі…

– Так, під час гри з «Кривбасом» спека стояла неймовірна. Ми це зрозуміли ще у готелі. Кондиціонерів не було, тому навіть в приміщення була гаряче, а коли вийшли на вулицю… Плюс до спеки у Кривому Розі ще й забруднене повітря. Мені казали, що через спеку шкідливі відходи, які викидають тамтешні заводи, у ті дні не піднімалися у атмосферу, а осідали на підвіконнях. Та нічого – головне, що виграли.

– Повернімося до твоїх перспектив. Юрій відчуваєш сам , що прогресуєш?

– В принципі – так. В мене зараз стали більш зрілими погляд на футбол. Можна сказати, дивлюся на гру старшими очима. Зараз більше приділяю роботі над помилкам. Я і раніше над цим працював, але зараз ефективніше. Значну увагу приділяю тактичній підготовці: які зони маю перекривати, куди повертатися за м’ячем, як і де відкриватися, як відпрацьовувати в захисті.

– До речі, а як тобі нова тактика за якою грають «Карпати» – «4-3-3»?

– Класна, мені подобається. У цій схемі граю на позиції флангового нападника. Це саме те, що мені потрібно. З моїми габаритами я не зможу протиснути захист, як той же Омельченко. А на фланзі потрібно застосовувати швидкість та техніку. Мені такий футбол до вподоби. Взагалі вважаю, що форварди мають бути різнопланові, один таранного типу, другий – такого як я. Відтак, через свої антропометричні данні не переживаю. Ви згадайте як на чемпіонаті Європи грали Аршавін і Вілья. Вони були одними з кращих на турнірі, а мають приблизно мої дані.

– Трохи віддалимося від теми футболу. Знаю навчаєшся у Комерційній академії…

– Так, на факультеті менеджменту. Одразу вирішив вступати саме на цю спеціальність, адже вона багатогалузева. Можливо, після закінчення кар’єри стану спортивним менеджером чи відкрию власну справу. Вже зараз цікавлюся різними проектами, щось планую по спеціальності, але з часом все може змінитися. Припустимо, зараз можна б відкрити будівельну фірму або автомийку чи автосервіс – це б приносило прибутки, а що буде через роки невідомо. Та й зараз немає стартового капіталу, щоб відкривати свою справу.

– А на автомобіль капітал вже є?

– Хіба що разом з батьком куплю. Можливо, Шкоду Октавію. Це виходячи з наших фінансових можливостей чи не найкращий варіант. А взагалі-то найбільше мені подобаються автомобілі марки БМВ чи Лексус.

– У вільний час чим займаєшся?

– Переважно проводжу його зі своєю дівчиною Юлею, гуляємо, ходимо у кіно. А ще люблю російський більярд і в басейні плавати. От у Львові відкрився аквапарк, треба туди навідатися.

Інформаційний центр ФК “Карпати”