На фан-секторі відбувається акція «АНТИБАБА». Фанатки тепер persona non grata

«Ця група для тих, хто вважає, що тьолкам не місце на секторі. Наша мета очистити львівський фан-сектор від баб’я, а також дітей, гопніків, нєфарів, рагулів, бомжів і т.д. ФАН-СЕКТОР ДЛЯ СПРАВЖНІХ ФАНАТІВ!!!» – група «Антибаба» саме з таке гаслом з’явилася на одному з масових Інтернет-порталів. Її створили ті, хто створює найбільшу підтримку для команди на матчах, а саме фанати з 16-го сектора.

На останньому домашньому матчі «Карпат» проти «Ворскли» з’явився новий фан-сектор. Основною відмінністю цього сектора є те, що на ньому вболівають виключно дівчата. Спробуємо дослідити причини такого розділу фанів.

Спідницям – зась!

Перед матчем проти «Металіста», на 16-ому секторі фанати вивісили банер, який багато хто з глядачів не помітив. Він адресувався не футболістам, а дівчатам які займали нижні ряди на секторі. Повісили його, на відміну від інших банерів, «лицем» до сектору, на якому було написано «І що ти тут забула?» і знизу підпис «АНТИБАБА». Перед матчем, дівчат попередили, що тих, хто прийде на сектор будуть фотографувати, і їхні фотографії викладатимуть в Інтернет. Акція принесла перші плоди і дівчат на секторі стало набагато менше. Щоправда, на якість підтримки, це сильно не вплинуло. Один з фанів «Карпат» аргументує проведення акції так: «Щоб вболівати так, як це роблять в Європі, дівчата на секторі не потрібні. Ви багато бачили спідниць на трибунах загребського «Динамо», «Цервєни Звєзди», Дортмунда»? Кінцевим результатом акції стало утворення нового активного сектора на якому зібрались тільки дівчата. На першому ж матчі вони продемонстрували, що збираються і далі активно підтримувати команду. У відповідь на банер хлопців дівчата намалювали свій банер з написом «Тебе забула спитати».

За і проти

З ситуацією у Львові ніби-то усе зрозуміло. Що відбувається в інших містах? З цим питанням тижневик звернувся до фанатів з різних міст України. Першою погодилась відповісти вболівальниця Нюля з Кривого Рогу.

– Чи проходили у вас акції проти дівчат?

– На нашому секторі гендерної дискримінації немає, у чому можна переконатись на мому прикладі. В нашому угрупуванні близько 10% дівчат. На хулс-секорі, наскільки мені відомо, ситуація інша. Дівчат на сектор особливо не пускають.

– На твій погляд, яка причина таких акцій?

– Думаю, у сучасному суспільстві не повинно бути обмежень щодо статі. От чого так відбувається, мені не зовсім зрозуміло. Було б дуже цікаво почути конструктивні аргументи хлопців щодо цього. Яких-небудь вагомих причин, чому дівчат не повинно бути на секторі, не бачу… Всі чомусь вважають, що фан-сектор, як і футбол – це винятково чоловіча справа. ІМХО, неправильна думка.

У вболівальника з Донецька, який побажав не афішувати свого імені думки схожі.

– Яке в тебе ставлення до дівчат на фан-секторі?

– Негативне, але в деяких випадках вони можуть зробити певні речі краще ніж хлопці. Наприклад, дівчина-фотограф більш бажаний гість на секторі, ніж якийсь карлан у клітці (молодий хлопець, який ще нічого не розуміє в фанатизмі, але вже вдягається по кешуалс і має магати понтів – Авт.). Дівчата, які допомагають у підготовці перформенса, мають повне право перебувати поруч зі своїми творіннями. Дівчата, які не лізуть до низу сектора, не заважають, і дотримаються певних вимог, як на мене, можуть спокійно залишатись.
Ще однією фанаткою, яка погодилась висловити свою думку на цю тему стала Odry з Дніпропетровська.

– Як ти потрапила на сектор?

– Спочатку довго сиділа на футбольних форумах, там познайомилась з багатьма фанами, почала ходити на збори, а потім і на сектор наважилась піти. На секторі вже півтора року, з квітня 2006-го.

– Яке ставлення до тебе зі сторони інших фанів?

– Хлопці ставляться цілком терпимо, незважаючи, на акцію “Антибаба”, що проводили в нас на секторі в минулому сезоні. В будь-якому разі немає такого, мовляв “ти дівчина- ти йдеш звідси геть”. Коли тільки починала ходити на сектор, якраз зароджувався ультрас-рух. Всі проекти ми робили спільно, активно відвідували різні заходи. Зараз утворилися ультрас-угруповання, які заздалегідь домовляються хто і що робить, а потім все роблять у вузькому “фірмовому” колі.

В одного вболівальника з Києва, думки такі:

– Чи є в вашому угрупуванні дівчата?

– У нас дівчат немає, а от на секторі їх вистачає. Дівчата на секторі потрібні тільки такі, які дійсно хочуть вболівати за свою команду. Є дівчата в яких голоси сильніші ніж в багатьох хлопців і на секторі вони кричать по повній. Щоправда, таких небагато, їх одиниці. Такі дівчата потрібні, а іншим там робити нічого. Бачив картину – весь сектор «заряжає» а дівчина підтанцьовує – таких треба гнати з фан-секторів.

– Чи були в Києві схожі акції?

– Були розтяжки і банери на тему «Геть гламурних дівчат з сектора». Декілька матчів ця акція тривала, правда на цьому все і закінчилось. Від нашого угрупування поки що не було.
Подібні акції проходять в багатьох містах з різною успішністю. Багато з них дають тільки тимчасовий результат, і потім все стає як було до того. Як буде розвиватися ситуація у Львові покаже час. Можна зрозуміти образу дівчат, які дійсно віддаються вболіванню, витрачають безліч часу на малювання банерів, розтяжок; їздять у інші міста за своєю командою. Але можна зрозуміти і хлопців, які такі акції організовують. Адже більшість дівчат на секторі, на жаль, приходять туди для чого завгодно, але лише не для активного вболівання. На думку багатьох фанів, вони приходять себе показати і на інших подивитись. В Європі, на відміну від України, на фан-секторах дійсно не часто можна побачити дівчат. Чи приносять такі акції користь фан-рухам – питання риторичне, адже від зникнення дівчат на секторі особливої користі я не помітив…