Смалійчук
Відомий футбольний менеджер Олег Смалійчук, який представляє інтереси Василя Кравця, розповів про перспективи свого підопічного в Іспанії, поділився думками щодо трансферної кампанії львівських «Карпат» та спробував переконати уболівальників у тому, що діяльність «зелено-білих» виважена та логічна.

«ПРИЙШОВ ЧАС ВЧИТИСЯ ЗАРОБЛЯТИ»

Пане Олеже, зараз в Інтернеті серед уболівальників ведуться дискусії – чи є трансферна кампанія «Карпат» продумана та адекватна? Якою є ваша позиція?
– А хто в дискусії бере участь? Уболівальники «Металіста», «Кривбаса», «Арсенала»? Хто наступний? Тут все ясно. Скільки в нас було команд, скільки було грошей? Зараз прийшов час вчитися заробляти. В карпатівській Академії займається близько 600 дітей. Гроші від трансферів якраз туди і підуть. Звичайно, уболівальникам хочеться бачити зірок, але в Україні йде війна. Мессі сюди не приїде, квиток на футбол коштує один долар, телеправа продають за копійки. А як інакше жити? Ми хочемо бачити своїх вихованців в Європі чи в аматорській лізі?

Побутують думки, що «Карпатам» зарано продавати молодих хлопців, нехай би ще пограли рік-другий. Як цю тезу можна парирувати?
– Скільки в Україні людей любить футбол? Двадцять-тридцять мільйонів? Стільки й думок. Давайте почекаємо матчу нашої збірної проти Хорватії. Звідти теж їдуть у дуже молодому віці. Подивимося на результат.

Чим «Карпати» цікаві іспанському ринку?
– Хоча б тим, що «Карпати» вміють продавати і адекватно вести діалог. Я вже говорив, що мені цікаво мати справу з клубом, який розуміє, що таке серйозний бізнес. На жаль, є і клуби, з якими неможливо працювати.

Уболівальники ведуть дискусії щодо трансферних сум, хоч їх фактично ніхто і не знає. Зокрема, наводять приклади Англії, Італії чи Іспанії, де продають гравців за десятки мільйонів, натомість в Україні говорять про сотні тисяч. У чому такий разючий контраст? Чи українців сприймають, як дешеву робочу силу?
– Це не залежить від українців, як від народу. Усе починається із телевізійних прав. У середньому, клуб Прімери отримує 40 мільйонів євро в рік за їхній продаж. Лише уявіть, які там кошти вкладаються у розвиток дитячого футболу! Коли в Україні зарплата складатиме 1.000 – 1.500 доларів, буде інший футбол. Люди почнуть купувати квитки на футбол, з’являться платні футбольні канали. Наразі це більш політичне питання, яке стосується загального рівня життя.

Що можна сказати про трансферну політику в українському футболі загалом і про карпатівську, зокрема?
– Я читав недавно в Інтернеті матеріал, що іншим клубам треба вчитися в «Карпат» продавати гравців. Це теж треба вміти, це не легко. «Карпати» вміють, намагаються, вчаться. І продають.

«ВАСИЛЬ ЇДЕ ТУДИ, ДЕ БУДЕ РОСТИ ПРОФЕСІЙНО»

Як справи в Мар’яна Шведа і Олексія Гуцуляка? Чи адаптувалися вони до іспанських умов?
– Після травми в матчі за збірну України, Швед фактично півроку не грав, лише тиждень тому почав займатися. В Гуцуляка все добре, ним цілком задоволені. Мені дзвонили керівники «Вільярреала», говорили, що Олексій дуже плідно працює та старається. А ще він освоїв іспанську мову. Тому в нього все в порядку. Чи продовжать з ним співпрацю? Про такі речі говорять під кінець сезону.

Що може чекати на Кравця? Все таки «Луго» – це клуб Сегунди.
– Василь став найдорожчим гравцем в історії «Луго». Це вже про щось говорить. Кар’єра гравця не починається і не закінчується в 19 років. Не важливо, де він буде завтра. Важливо, де він буде в 23 роки, на піку своєї кар’єри. Згадаємо Давіда Вілью – клієнта нашої компанії. В 21 рік він грав за дубль хіхонського «Спортінга», а рік до цього не пройшов до ов’єдського «Реала». Ми зараз знаємо ким він став. Можна бути в «Барселоні» і сидіти там на банці. А Василь їде туди, де він буде рости професійно. Можливо я помилився, але наразі вірю, що це вірне рішення.

Про що свідчить піврічна оренда? Хто і від чого страхується?
– Це свідчить тільки про те, що в «Луго» фінансовий фейр-плей. Вони не мають зайвих коштів аби купити Василя зараз. З цим в Європі дуже жорстко. «Луго» не вкладається в можливості, тому його взяли в оренду. Хоча, звичайно, клуб розраховує на нього більше, ніж на шість місяців. Президент «Луго» два тижні тому прилетів до мене, у Валенсію, щоб переконати, наскільки важливим є Василь для їхнього клубу.

Яка ваша роль в цих трансферах? Як вам вдається переконати іспанські клуби звернути увагу на молодих карпатівців?
– Хлопці самі цього добиваються, вигризають своє місце на полі і в житті. Я можу їм дати шанс.

«В КИТАЇ ВЖЕ ЦІКАВЛЯТЬСЯ «КАРПАТАМИ»

Чи мають ці трансфери стати поштовхом до прогресу і росту молодих вихованців? Чи мають вони зрозуміти, що Європа дуже близько і в кожного є шанс вийти на серйозний рівень?
– Думаю, це вже всі розуміють. «Карпати» відкрили для себе вікно в Європу. Я говорю не тільки про першу команда. Зараз до мене, через соцмережі, звертається багато батьків, чиї діти займаються в академіях інших клубів, серйозних клубів. Вони так і кажуть: «Заберіть нас в «Карпати». Ми хочемо в Європу». З «Карпат», як ви вже помітили, діти не тікають. І вже ніхто не краде в «Карпат» дітей. Бо вони самі цього не хочуть.

Не всі уболівальники розуміють суть таких трансферів. Як би ви їм пояснили необхідність таких процесів?
– Кожен уболівальник, який приходить на стадіон, або є батьком або буде батьком. І зважаючи на все, що є тут, на рівень чемпіонату, на рівень життя, у дитини з’являється шанс поїхати в європейський чемпіонат – що з цим робити? Коли мама чи батько приходить до Петра Петровича, то чи має він моральне право відмовити? Тим паче, якщо у клубу є вигідна пропозиція. Ці гроші не пропадають, а вигідно вкладаються в дитячо-юнацький футбол. Діти будуть мати м’ячі, форму, турніри. А «Карпати» їздять дуже багато і успішно виступають на міжнародних змаганнях. Тому ця дискусія в сучасних реаліях недоречна. Я розумію уболівальників, розумію, що їм хочеться аби клуб боровся за чемпіонство. Але давайте реально оцінювати можливості і політичну ситуацію. «Карпати» – перший клуб в Україні, який показує приклад того, як треба вести трансферну політику. Гордіться, що у вас є така команда. Радійте, що в Інтернеті не пишуть, що вона завтра зникне! Пишайтеся тим, що ваш клуб впевнено дивиться у майбутнє. Я впевнений, що уболівальники не одного клубу в Україні з радістю помінялись би з вами місцями.

Що дає «Карпатам» така політика? Що у підсумку може здобути клуб в глобальному плані?
– Це візитівка. «Карпати» пробиваються не тільки в Європу. Я знаю, що вже в Китаї цікавляться «Карпатами» і невдовзі можуть звернутися з інвестиційними пропозиціями. Будь-якого інвестора може зацікавити проект, коли вихованці місцевого футболу переходять в європейські чемпіонати. Це все має йти поступово і фінансово обдумано. У «Карпат» є непогані перспективи. Можливо, через два-три роки клубу не треба буде продавати кількох гравців. Можливо, вони продадуть одного, але за 10 мільйонів.

«ЩОНАЙМЕНШЕ 15 СКАУТІВ ІЗ СЕРЙОЗНИХ КЛУБІВ, БУЛИ У ЛЬВОВІ»

Оцініть рівень карпатівської школи та Академії? Чи можна назвати їх топовими?
– В Україні – однозначно. Про топовий рівень з європейської точки зору будемо говорити тоді, коли Гуцуляк, Швед і Кравець гратимуть в збірній України.

За ким ще стежать скаути, скільки гравців у них на олівці?
– Скаути стежать, безперечно. Скаутський світ доволі тісний. Селекціонери між собою спілкуються і на трибунах один одного впізнають. «Куди ти їдеш, до Львова? То я теж туди приїду». Восени, щонайменше 15 скаутів із серйозних клубів, були у Львові. Це я знаю особисто.

Який вік цікавий європейцям? Там вважають, що після 20-и гравець не зможе вникнути в суть їхнього футболу? Тому звертають увагу на молодих, щоб легше було підвести їх до своєї філософії?
– Не обов’язково. Я думаю, що є певний інтерес клубу і так обставини збігаються.

З яким європейським клубом ви змогли б порівняти «Карпати»?
– Мені хотілося би порівняти «Карпати» з «Атлетіком» Більбао. У місті живе 300 тисяч людей. І на кожному матчі 60-тисячний стадіон забитий. Щоб зробити Європу – з себе треба починати. Це класичне українське гасло, але ніхто чомусь не починає. Для басків не важливо хто приїхав – «Реал» чи «Леванте». Там на своїх вихованців йдуть дивитися.

Які поради ви можете дати молодим футболістам, які хочуть грати в топ-чемпіонаті? І які поради їхнім тренерам? На що варто звернути увагу?
– Насамперед, варто вчити мову. Без мови... Знаєте, я колись зберу всіх своїх хлопців і привезу сюди, хай розкажуть, як їм жилося без мови. Хоча б англійську треба знати. Це основне. Ти почуєш і тебе почують. Без мови тяжко захищатися. В Європі не тільки клас, талант і характер потрібно показувати, але й вміння захищатися. Вже потім йдуть швидкість думки, шахи, навантаження на мозок. Тренерам? Вийти з зони комфорту, як би це важко не було. «Я все вмію і знаю, мені нема чого більше вчитися. Я прочитав конспекти за Союзу і вже 40 років треную, що ти мене вчиш?» – приблизно така є ситуація сьогодення. Те, що нашим футболістам не просто адаптуватися в Європі – не їхня вина, а вина наших тренерів.

Джерело: http://fckarpaty.lviv.ua
Дата: 24.01.2017 | Інтерв'ю | Переглядiв: 1035
Tipa_Kuzmich
Спам1) Нiк: Tipa_Kuzmich / Дата: 24.01.2017 в 14:29:59 (+ | +2 | -)
Прочитав перші три абзаци- далі не цікаво, все зводиться до одного, що ми українські вболівальники ніхто, а Смалійчук розімніший за всіх ... А як вам це :"Ми хочемо бачити своїх вихованців в Європі чи в аматорській лізі? " Ми перш за все хочемо бачити своїх виконавців у рідній команді ! Яке нам діло до європейських ліг ?
ДЗЕНЯ
Спам2) Нiк: ДЗЕНЯ / Дата: 24.01.2017 в 14:42:57 (+ | 0 | -)
смалійчуку головне баблоси-= він з одної сторони барикади--а ми по іншу сторону-=-
-=- але зараз у нас наразі ситуація така -=-розпродаж при нагоді-=-
1zenon3
Спам3) Нiк: 1zenon3 / Дата: 24.01.2017 в 15:08:50 (+ | 0 | -)
Однак про "своє" Смалійчук правильно говорить. Карпатам прийдеться рухатися, хоч не хоч, цим шляхом, головне знайти баланс між виступами команди і трансферами, як, до прикладу, у Порту.
LvenkiN
Спам4) Нiк: LvenkiN / Дата: 24.01.2017 в 18:29:57 (+ | 0 | -)
Є варіант не співпрацювати з ним...
domenik
Спам5) Нiк: domenik / Дата: 24.01.2017 в 18:41:28 (+ | 0 | -)
Зараз пів Украіни ламане на роботу як мінімум в Польшу,Поляки готують привабливий спрощенний міграційний закон під Украінців так що на стадіонах як в селі будуть старі і діти...
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Loading...
checklive.ru

Мiнi-чат
СмотриСпорт - спортивные трансляции онлайн

Опитування
Яке "Карпати" займуть місце в кінці чемпіонату?
Нові коментарі
Sharp Сікан забив....дякую за зауваження

Хороша стаття, тільки чомусь не написали прізвище юного карпатівця, який забив цей гол...

Я маленька, я маленька,
Не дала мені зросту ненька
І тому, що я маленька
Дюймовочкою звуть мене...

А навіщо Лебеденку боротися з Гуцуляком, якщо їх можна спробувати разом на одному фланзі - Гуцуляка вперед посунути, а Л...


Зараз на сайтi
Онлайн всього: 31
Гостей: 26
Користувачів: 5

NaivnujAmigos, Onealex, spiker, Igor_94, 13Mark