27.12.2018 Смалійчук: "Йовічевіч та Пако Хемес відмовились очолити "Карпати"
1652
10
Фото - ФК "Карпати"

Інтерв’ю "Футбол 24" із віце-президентом Карпат Олегом Смалійчуком – про ймовірний трансфер Шведа, кризу Карраскаля, відмову Йовічевіча і плани на 2019 рік.

Карпати зимують на 10-ій сходинці УПЛ. Це зовсім не той результат, який влаштовує керівництво клубу і, в першу чергу, вболівальників "зелено-білих". Упродовж першої частини чемпіонату львів’яни фрагментами демонстрували футбол солідного рівня, обіграли Динамо на “Олімпійському", видали неймовірну безпрограшну серію виїзних матчів, а Мар’ян Швед настріляв достатньо голів, аби стати одним із лідерів бомбардирських перегонів.

Але разом з тим було немало провалів: катастрофічна смуга домашніх поразок, 1:6 від Шахтаря, прохідний двір в обороні, несподівана відставка Жозе Мораіша, у якого, здавалося, почало щось виходити.

"Футбол 24" звернувся до віце-президента Карпат Олега Смалійчука із пропозицією оцінити пройдений етап, а також поінформувати, які зміни очікують на клуб вже у зимовий період.

"Можливо, з'явився новий хазяїн, який підкидає йому кістки"

Найбільше досягнення та найбільший провал Карпат у першій частині чемпіонату: які вони, на твою думку?

– Я не вмію поділяти сезон на частини, провали чи досягнення. Для того й існує сезон, щоб підсумки робилися після його закінчення.

Два тижні тому вже не вперше з’явилися чутки про твою відставку. Це був дим без вогню? Якщо так, то кому вигідно поширювати цю інформацію?

– Я вже говорив якось: чутки не коментую. Нехай це коментує той, хто їх розповсюджує.

У тебе вистачає критиків. Зі свіжого – тебе критикує Тарас Павлів, колишній лідер ультрас Карпат. Ви знайомі? Що ти можеш йому відповісти?

– По-перше, собаки гавкають, а караван іде. На жаль, це невід’ємна складова будь-якого процесу. По-друге, я не впевнений, що знаю особисто цього персонажа, і тим більше не впевнений, що мені потрібно витрачати на це час. Можливо, свого часу, його відтерли від годівниці. А, можливо, з'явився новий хазяїн, який підкидає йому кістки.

Які закиди – найбільш необгрунтовані? Які тебе найбільше зачіпають?

– Мене може зачепити, а отже зробити сильнішим, тільки критика авторитетних у європейському футболі людей. На щастя, українські кишенькові експерти з відомих тобі футбольних аналітичних (в лапках) програм, не є для мене авторитетами. Вся країна знає, кому вони прислужують. Те саме стосується і горе-журналістів на інтернет-порталах.

"Любителів "руського міру" будемо клеймувати, як це робили із нацистами у фільмі "Безславні виродки"

Найкращий гравець Карпат-2018 – це, безперечно, Швед. Ти не розглядаєш варіантів із Динамо та Шахтарем. Але чи був вже предметний інтерес до Мар’яна від тих чи інших іноземних клубів?

– А ти сам як думаєш? Всі знають, як я працюю на трансферному ринку. Усі ці інформаційні артобстріли – це не мій стиль. І що там пишуть в інтернеті – мені не цікаво. Буде короткий реліз: Швед чи хтось інший з Карпат в аеропорту вилітає туди або туди. І крапка. Або взагалі нікуди не полетить, залишившись у Карпатах. Час покаже.

Якщо Швед прогресує, то Карраскаль – навпаки, регресує. Чому колумбієць – лише бліда тінь себе, весняного?

– Ставлення до Карраскаля – це взагалі дзеркало українського футболу. Від любові до ненависті у вітчизняному футболі – це навіть не півкроку, а набагато менше. Люди в Україні занадто радикальні та агресивні у своїх поглядах. Ще кілька місяців тому, влітку, мене прямо на вулицях хапали і просили викупити Карраскаля. Зараз усе навпаки.

Тому моя робота і полягає в тому, щоб не завжди керуватись думкою пересічних вболівальників. Ми, Карпати, вже добре десятиліття будуємо будинок. Потім, через половину сезону, приходить новий архітектор, на емоціях руйнуємо вже збудоване і починаємо будувати знову. І так з року в рік. Цього разу мені вистачить мужності не змінювати стратегію розвитку клубу. Так буде, допоки я перебуваю на цій посаді.

Який спадок після себе залишив Мораіш? Що змінилося у тренуваннях команди і в підході до роботи?

– Я не хочу говорити про людину, якої вже нема у клубі. Мене цікавлять Карпати в майбутньому, а не в минулому.

Чому повернули Бойчишина, якого звільнили на початку сезону?

– Олег Бойчишин, насамперед , великий професіонал і дуже порядна людина. У скрутну хвилину я завжди можу на нього покластися. Радий, що такі люди є в клубі.

Двічі упродовж року Карпати потрапляли в неприємні скандали через симпатію своїх гравців до ідолів "русского мира". Якими словами та методами ти їм вправив мізки? І що чекає на футболістів, якщо ситуація повториться?

– Надіюся, ситуація не повториться. Інакше любителів "руського міру" будемо клеймувати, як це робили із нацистами у фільмі "Безславні виродки". Пробачити можна навіть зневагу до емблеми клубу, але не зневагу до Батьківщини та її історії.

"Бачуся із Димінським набагато частіше, ніж ти думаєш. І мені це справді в кайф"

Ти на постійному зв’язку із Петром Димінським. Бачився з ним, зокрема, у Польщі. Як президенту Карпат живеться на чужині?

– Я бачуся з ним набагато частіше, ніж ти думаєш. І мені це справді в кайф. Людина щиро любить Карпати і український футбол – набагато більше, ніж значна частина популістів українського футбольного товариства. Я не погоджуюсь із Димінським у багатьох питаннях, але потрібно визнати, що без нього не було б зараз футболу у Львові. Петро Петрович має складний характер, завтра може встати не з тієї ноги і звільнити мене. Проте його життєві принципи про чесність щодо футболу викликають у мене щире захоплення.

Що ти думаєш про українську футбольну господарку? Минулого тижня клуби УПЛ забракували формат із 16 команд, хоча Карпати виступали саме за цей варіант. Чому майже всі бояться розширення?

– Карпати, перш за все, виступали за конструктивний діалог, щоб потім вже разом приймати адекватні рішення. Це я про перший збір. Але, на жаль, деяким клубам просто заборонили виходити з дому. Особисто мені, як керівнику, це вигідно, бо тепер я маю лише один номер телефону замість шести клубів, які не приїхали, і точно знаю, кому телефонувати у випадку необхідності.

Щодо футболу, то це взагалі – грьобаний цирк. Одні їздять на євробляхах і не можуть потрапити у Будинок футболу. Інші, маючи тільки один автобус, приймають рішення щодо вступу клубів за інфраструктурою... Ще є красені, які взагалі невідомо як з'явилися у Прем’єр-лізі. Люди ж в країні все бачать і розуміють. Рано чи пізно народ або взагалі заб’є на футбол, або буде справжній "футбольний Майдан", і багато дуп всі разом не коштуватимуть навіть двох євро.

Наскільки зміняться Карпати взимку 2019-го? Хто піде? Чи буде підсилення провального захисту? Орієнтація – на українців, чи варто очікувати нових легіонерів?

– Карпати якщо і зміняться взимку, то тільки щодо заданого напрямку. Конкуренція – це виживання і прогрес. Я сам не тільки вижив у чужій країні, а й чогось досягнув. Зараз бачу, що деякі наші вихованці здатні також не тільки вижити, але й допомогти своєму рідному клубу. Тому на перші збори поїде як мінімум шість наших вихованців. До кінця січня точно не буде ніяких придбань.

А як щодо нового головного тренера? Це буде іноземець чи українець? І взагалі – він буде?

– Головний тренер у Карпатах перш за все повинен вміти працювати під шаленим тиском. Ми не працюємо з адмінресурсом і не платимо суддям. Ми не хочемо мати своїх експертів і коментаторів, нам не потрібно відбілювати поразки.

До 15-го грудня я чекав відповіді від Йовічевіча. Гарно говорити він вміє, але поставити своє Все на Карпати, як це зробив я, він не захотів. 16-го грудня я вже вів переговори зі своїм другом Пако Хемесом. У цього чувака яйця більші, ніж наші тренувальні м’ячі. Після тижня перемовин також не склалося. Тренер – буде, повірте. Крутий, з яйцями, який відстоюватиме свої футбольні ідеї. І він буде крутіший від тих, хто не погодився на нашу пропозицію.

Який результат вимагатимеш від команди, зважаючи на теперішнє 10-те місце, 7-очкове відставання від топ-6 і всі інші проблеми?

– Для чого люди ходять у кіно чи в театр? На результат чи на шоу? Результат можна і в інтернеті подивитись, правда? Ще в античній літературі Лев – це завоювання територій і ознака сміливості. При мені Карпати не будуть грати в автобус і на результат – це однозначно. Або ми, точніше я, помремо як гладіатори, пішовши проти системи, або Карпатам потрібен інший керівник.
Джерело: http://football24.ua
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Коментарів: 10
Sharp
27.12.2018, 12:41 Спам
-1
Не зовсім зрозуміла фраза: "При мені Карпати не будуть грати в автобус і на результат – це однозначно". Можливо там вкладено якійсь інший зміст? Адже футбольні змагання це не шоу, а гра саме на результат, на краще місце в турнірній таблиці та завоювання трофеїв.
PS: А Йовічевичу - ганьба!
Відповісти
vitlay
27.12.2018, 17:10 Спам
1
Чому ганьба? Ніхто не знає, що йому запропонували, смайлу вірити - себе не поважати. Відповісти
sanych169
31.12.2018, 13:42 Спам
0
Чому Йовічевічу ганьба ! Ви ж незнаєте які умови йому поставили і які він .. !!! Я впевнений що він поставив умови перед керівництвом які вони не обіцяють тому і відмовився. Він добре і навіть дуже добре знає клуб. Тому другий раз "входити" в команду не ставити своїх умов ніхто не буде. Відповісти
Litvin
27.12.2018, 13:38 Спам
0
знову порожні понти і струс повітря, діалектом рагулів

а що до суті - то найкраща оцінка роботи смайла, що ніхто не йде працювати в Карпати, і навіть Мораiшь похапцем втік хоч би куди завгодно, надивившись на делопутов

тренером буде черговий ноунейм, без досвіду і липової ліцензією (((
Відповісти
махметшоль
27.12.2018, 16:02 Спам
0
Типічне хамло. Безграмотне і нагле. Продавати апельсини і цитрини - це саме для нього Відповісти
vitlay
27.12.2018, 17:09 Спам
0
100% Відповісти
TommyBoy
27.12.2018, 17:57 Спам
0
Останнім реченням дуже гарно обставив себе - типу пішов проти системи, але вона мене зїла, значить потрібен інший керівник..полюбе сухим з води вийти хоче. Відповісти
антi-рагуль
27.12.2018, 19:19 Спам
-1
та він кінчений
Дивлюся Гладiка гноблять все, у кого рильце в пушку))
Відповісти
Tipa_Kuzmich
27.12.2018, 23:40 Спам
0
А, що поганого і як не на результат ! Та хоч трамвай ставте, аби користь була, а на табло приємний рахунок ! А Йовичевіч, напевне має образу, що у новому запропонованому у свій час контракті, не покращили умови (казав, що багато не вимагав) . Відповісти
Fan3367
28.12.2018, 11:26 Спам
-2
Чому ви всі так гнобите Смайла? Залишилась образа за вівців? Людина, яка витрачає власні кошти на клуб, при чому далеко не маленькі, враховуючи купівлю Карраскаля за 2 млн євро і запрошення Мораіша, чим вам не вгодила? Результатом? ну так чекайте, він не чарівник, щоб практично в перший ж сезон вивести команду в шістку, дякуйте, що така людина, навіть після провального сезону, витративши купу грошей, і на далі витрачає кошти, та щей намагається запросити тренера, якого ні одна команда крім Динамо та Шахтаря запросити не взмозі. ВідповістиСмотриСпорт - спортивные трансляции онлайн
Онлайн чат
Останні коментарі
vitalycos коментує:
В будні нехай буде 19:00 - не раніше і не пізніше.
А у вихідні 17:00 - ідеально
Tipa_Kuzmich коментує:
Велике прохання до організаторів - початок матчів бажано о 19:00 ( не скоріше ! ) Докладіть зусиль, ...
RA11 коментує:
Так, матчі гратимемо в будні дні.
Через вибори.
Tipa_Kuzmich коментує:
А що це ми тепер календарні матчі по середам-четвергам грати будемо ? Нє я розумію, що це вказано ба...
ДЗЕНЯ коментує:
і 50-й завершився внічию 1:1
RA11 коментує:
Ти виконав свою роботу за яку отримуєш гроші.....
MichaelFair коментує:
Бо їм тіпа охорони мало, але мені тоже цікаво: на паску граємо, на інші святва граємо, а як вибори т...
Sharp коментує:
А що не можна після виборів на футбол піти? Чи в той день треба піст тримати?
RA11 коментує:
Ото дауни!!!
Tipa_Kuzmich коментує:
Молодці !!!
Sony коментує:
Цікаво чи підписали би того Йоду, якби Кевін не травмувався...
Sony коментує:
Молодець! Рости-рости!
Hatsik коментує:
38%
дякуємо за уважність :)
vlotsk коментує:
Якось цікаво рахували
91 користувачів сайту = 28%
62 = 26%
?
Sony коментує:
Ні, я серйозно. Якщо наявність одного негра, Онглу, можна виправдати його грою. То Гує і Йода не зас...
Зараз на сайті
Онлайн всього: 18
Гостей: 17
Користувачів: 1
Відвідувачі:romkomasyk