19.08.2018 Смалійчук: "Буду змінювати команду поки на полі не буде 11 левів"
1585
3
Фото - ФК "Карпати"
Велике інтерв'ю віце-президента "Карпат" Олега Смалійчука про ситуацію в клубі.

«Якщо ми не потрапимо в єврокубки, то я готовий брати відповідальність на себе і піти з клубу»

В чому філософія «Карпат»?

– Багато людей пишуть – «іспанський шлак». Багато критики, але ніхто цікавиться, в чому ж ідея? Чому запрошені саме ці футболісти, а не інші?

Коли я прийшов в «Карпати», то сказав, що в українському футболі війна бюджетів закінчилася і почалася війна ідей. Це не ті ідеї, коли ти залежиш від настрою інвестора як менеджер клубу і стараєшся потрапити під хороший настрій, щоб інвестор дав гроші. Треба мірятися ідеями.

Все одно. Якщо інвестору подобається ідея, він дає гроші. Якщо не подобається, то не дає.

– Я не хочу, щоб інвестору подобалося давати чи не давати гроші. Хочу, щоб клуб сам заробляв. Треба навчитися це робити. Тому інвестор запросив мене. Він розуміє, що я так само починав з нуля. Якщо я заробив сам на себе, то зможу заробити на клуб.

В клубі колись не було селекційної служби. Уявіть собі професійний клуб без селекційної служби. Зараз вона є. Не така, як би хотілося, але багато людей годинами переглядають матчі.

Що буде, якщо «Карпати» в цьому сезоні не виконають завдання?

– Якщо ми не потрапимо в єврокубки, то я готовий брати відповідальність на себе і піти з клубу. Я не тримаюся за місце і не боюся піти. Зрозумійте мене — це непроста робота, в мене серйозні цілі. Я міг би взяти орендованих гравців і вже минулого року вийти в єврокубки. Але де гарантії, що їх би не забрали влітку? Ну так, я ходив би зараз героєм у Львові, але яка перспектива, яка ціль?

«Карпати» – щось особливе для вас?

– Я пишаюся тим, що в мене на грудях лев. Я хочу бути левом і не бачу в Україні жодного іншого клубу, з яким зможу працювати. Коли піду з «Карпат», то піду з українського футболу. Жоден інший проект в Україні мене більше не цікавить.

Розмір бюджету «Карпат» вас повністю влаштовує?

– Зарплатний фонд нашої команди значно відстає від першої шістки. Від клубів, які хочуть боротися за єврокубкові місця, ми відстаємо мінімум в два рази. В нас немає великих зарплат і преміальних.

За яким принципом ви підписуєте футболістів?

– Футболіст приїжджає в клуб і може заграти або не заграти. В кожного спортсмена буває останній шанс. Завдання менеджера – зрозуміти, чи готовий футболіст отримати свій другий і, можливо, останній шанс. За цією логікою я підбирав гравців. Молоді пацани, які допустилися помилок і не заграли в своїх клубах, але є потенційно сильними. Це і Мякушко, і Швед, і Карраскаль, і Мендес, і Бедойя. Можна назвати ФК «Другий шанс» або ФК «Останній шанс».

Ми робимо правильну атмосферу в команді і направляємо цих гравців на професійне ставлення до футболу. Тоді йде підйом. Щодо гравця ми не вживаємо слова «перспективий». В нас – або зараз, або ніколи. Хто з них скористається своїм шансом, то буде великий плюс для них і для команди.

Колись читав книжку, що американський університет збирав бейсболістів-збитих льотчиків зі всіх команд. Щось подібне в нас взято за основу. Економічно це доцільно. Ми не маємо селекції і бюджету брати футболістів, яких хочуть гранди. Але раніше ж «Севілья» платила за Карраскаля та Шведа, а «Рома»  – за Мендеса. На амбіціях, на характері, на розумінні того, що час вже не вернеться, будуємо атмосферу в команді. Хочемо мати «левів», які хочуть виходити на кожну гру як на останню.

З чого складається бюджет клубу? Скільки відсотків йде на зарплатний фонд першої команди, скільки — на академію?

– Судячи з нашого бюджету, ми би мали бути українським Більбао. Якщо в клубі зарплатний фонд першої команди не перевищує 50 відсотків, а в нас він не перевищує, ми мали б 5-6 чоловік кожен рік піднімати з академії. І вони мали б досягати успіху.

В нас дуже багато в плані відсоткого співвідношення витрачається на дитячо-юнацький футбол, інфраструктуру, брендинг, маркетинг, імідж клубу. Є клуби, в яких набагато менший бюджет, але в першій команді більші зарплати. В нас навпаки. Є велика інфраструктура, досить потужна кількість персоналу, майже 600 дітей. В цьому напрямку я і працюю. Треба покращити якість виховання дітей.

В Україні є два методи заробітку — продаж гравців і вихід в єврокубки. Реально заробляти на чомусь іншому?

– Згоден. А інші джерела доходу залежать від спортивного успіху першої команди. Це обличчя клубу. У Львові вболівальник хоче бачити якісний агресивний атакувальний футбол. Чим більше в нас буде успіху, тим буде більше фінансових надходжень. Успіх — це така річ, до якої хочуть прив’язатися багато політиків і спонсорів, інвесторів. Коли команда неуспішна, то фінансові надходження не такі.

На даний момент «Карпатам» треба рухатися в напрямку, який ми вибрали. Ми хочемо атакувати, вигравати і вчитися на своїх помилках. Тому кількість людей на стадіоні буде конвертуватися в фінансові надходження. Не тільки в плані продажу квитків.

Ви задоволені, що тепер у Львові дві команди УПЛ?

– Дуже. Я за конкуренцію. Вона змушує прогресувати. Навіть більше — не проти, щоб у Львові грали три чи чотири команди.

Що для вас важливіше: продаж трьох гравців чи вихід в єврокубки?

– Беззаперечно — єврокубки. Я вмію рахувати. Крім задоволення вболівальників, це значно вищі прибутки. Тут питання навіть не стоїть. Нам треба туди дійти і хотіти рухатися. Але якою ціною? Неважливо, коли туди прийти, важливо – як і ким ти там будеш? І в плані якості гри, і в плані побудови клубного менеджменту, і в плані відношення футболістів до тиску зі сторони трибун.

За будь-яку ціну я туди не хочу.

В «Карпатах» нема заборгованостей по зарплаті?

– Жодних. Гравці в штатному режимі отримали зарплату за червень. В нас отримують в 20-х числах за попередній місяць. Все стабільно. Є борги за трансферами, які відбулися давним-давно. Зараз, наприклад, треба вирішити питання з Крістобалем.
 
«Я буду переформатовувати команду до тих пір, поки не побачу на полі 11 левів»

Критику вашої роботи можна зрозуміти. Команди, які фінішували вище за вас в таблиці, не мали такої кількості легіонерів. Не могли обійтися без них?

– Ви ж розумієте, що на українських гравців дуже малий попит в європейських топ-лігах. Апріорі це означає, що продати українця набагато складніше. В будь-якому клубі ЛЧ на основних ролях вихідці з Південної Америки, вони грають всюди — в Китаї, Польщі, Африці. Продати латиноса завжди легше.

Відомо, що клуб продав Перейру та Рібаса. Більше нікого?

– Так. Вся інформація є в офіційному доступі.

Не було жалю, що Рібас поїхав, враховуючи, скільки він забиває в Аргентині?

– В таких речах складно вгадати. В контракті Рібаса була сума відступних – «Ланус» заплатив необхідну суму. Предмету для великих торгів не було. Рібас обійшовся «Карпатам» в 12,5 тисяч доларів і 150 тисяч гривень за заявку. В першу суму входять його місячна зарплата, агентські, квитки на дорогу. Те, що він приніс в клуб, робить його найбільш рентабельним гравцем в історії «Карпат».

У вас стоїть чітка ціль продати Карраскаля?

– Сьогодні в мене чітка ціль зберегти його на цей сезон. Завжди хочеться продати тих, кого ніхто не хоче купити, хто не грає. Їх я би продав з радістю. Але, на жаль, багатьох відпустили безкоштовно. Тому ні Карраскаля, ні Шведа, ні Вербного, ні Гуцуляка в мене немає цілі продати. Можливо, і тому, що вони ще не є зовсім готові, щоб їхати в топ-чемпіонати.

Чому Друді більше не працює в тренерському штабі?

– Був момент, коли дует Бойчишина та Друді був оптимальним варіантом. Кризовим варіантом. Вони виконали своє завдання, але в клітці не можуть бути два леви. Тому Друді більше не працюватиме тренером, але залишиться в клубі. Зараз він здає на тренерську ліцензію.

Його головна ціль — популяризувати бренд «Карпат» закордоном. Іспанія, Південна Америка, Мексика — там у нього заплановані зустрічі. Думаю, все вийде. Про наш клуб повинні знати в різних куточках світу.

Чому ви звільнили Бойчишина?

– Я не звільняв Бойчишина з «Карпат». Я відсторонив його від роботи з першою командою, але це не означає, що він перестав працювати на благо клубу. Олег Іванович – професіонал і сподіваюся, він продовжить і надалі приносити користь «зелено-білим». Те, що на старті сезону сталося у плані гри і результатів, це не тільки його вина – це також вина моя і всієї команди. Якщо Бойчишин прийме мою пропозицію, то отримає керівну посаду з великим об’ємом відповідальності.

Чому саме Мораіш?

– Мораіш – це не спонтанне чи імпульсивне, а виважене і стратегічне рішення. Я знаю його багато років та у його досвіді чи успішності не сумніваюся. Мені відомо, з якими топовими гравцями він знаходив спільну мову, як поводиться в роздягальні. Також нам був необхідний був тренер-поліглот. Який зможе знайти спільну мову з командою.

Чи покинуть команду гравці і чи буде поповнення?

– Скажу те саме, що сказав команді, коли оголосив про відставку Бойчишина. Я буду переформатовувати команду до тих пір, поки не побачу на полі 11 левів. Байдужості до клубного герба я не пробачу. Ймовірні будь-які трансфери. Вікно ще відчинене.

Одне із найпомітніших ваших рішень — вказати на двері воротарю Готрі, який вболівав на чемпіонаті світу за збірну Росії. Важко було його прийняти?

– Ні. Рішення є для того, щоб їх приймати. Він хороший футболіст, і я бажаю йому успіхів в іншій команді прем’єр-ліги. Хай все складеться. Але не в «Карпатах».

Футболісти, які вболівають за збірну Росії, ніколи не гратимуть в «Карпатах»?

– Треба любити і поважати емблему клубу, традиції. Розуміти, де ти і що робиш.

Можна ж любити «Карпати», але підтримувати збірну Росії. Ні?

– Можна. Але це має бути тихенько вдома, а не в публічному просторі, щоб про це дізналися всі.

Клуб має проявляти політичну позицію чи це зайве?

– Всі знають позицію «Карпат». Ми підтримуємо українську армію й проти інших варіантів. Не можу говорити чи судити інші клуби, але в нас так. Інакше не може бути.

Якщо російський клуб заплатить солідну суму за умовного Карраскаля, продасте?

– Не треба змішувати. От дивіться — вони платять добрі гроші, а ми на них відкриваємо спортивний манеж, де займаються багато українських дітей. Хіба це погано? Тому так. Я продам гравця в Росію. Але треба дивитися на умови.
Джерело: http://ua.tribuna.com
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Коментарів: 3
Sharp
19.08.2018, 13:52 Спам
0
От чому було відразу не запросити в міжсезоння сильного тренера? Все інше ніби більш-менш правильно. Відповісти
Tipa_Kuzmich
19.08.2018, 14:15 Спам
1
Успіхів ! І не робіть поспішних рішень, навіть, якщо не вийдемо в ЄК. Команда не робиться за один рік, та й у кубки виходити , щоб зіграти два матчі не варто. Одним словом працюйте, а ми будемо чекати і періодично давати "поради", на цьому сайті , правда не завжди адекватні ))) . Окрім присутності на стадіоні більше нічим допомогти не зможемо ! ))) Не знаю випадків, щоб хтось з вболівальників розщедрився на 1-3 млн.дол. і придбав для команди футболіста. Ну а трендіти ми всі гаразд ! Успіхів ! Відповісти
Hatsik
19.08.2018, 20:37
0
Всім серцем вірю в задумане, все вийде!!! Відповісти

Онлайн чат
Останні коментарі
ДЗЕНЯ коментує:
досяг апогею - буде копати на єврокубки
MaRiO коментує:
Сільченко вже за Львів грає?
Sharp коментує:
В Азербайджані тепло і фруктів багато, а ще плов всюди готують і шашлик на кожному куті. Жити можна.
Sharp коментує:
Руки геть від Карпат!
kryminalist коментує:
чергове бла бла бла від мера сихова і тютюнника. Вони зі сміттям вже 10 років не можуть дати ради. п...
pvm65 коментує:
Думаєш я вчора народився.
О, хтось замінусував.Що правда очі коле?
kryminalist коментує:
Ти собі навіть не уявляєш скільки відомих клубів в своїй історії через таке проходили
pvm65 коментує:
Які свої місця? Клуб, це історія. Що історію теж перекинуть з одного клубу на інший?
Вгробили...
Tipa_Kuzmich коментує:
Було б супер !!!
Tipa_Kuzmich коментує:
Нууу... І хтось пояснить, для чого ці всі дії ? Що нам дає нова емблема ?
Sharp коментує:
Та хоч в самий день передачи логотипу. Є документ, є права.
Friend коментує:
Процвітання й успіхів! Хай усе найліпше, що тут є - об'єктивність, неупередженість і оперативніс...
Sharp коментує:
Оптимістично...
interolik коментує:
Дніпро це більше виняток. Є ще приклад Металіста, Оболоні, Чорноморця, Руха і інших яким зразу не вд...
kryminalist коментує:
В Дніпра-1 склад був такий, що давав жару в упл, після того найкращих забрала Зоря, але тим не менше...
Зараз на сайті
Онлайн всього: 35
Гостей: 32
Користувачів: 3
Відвідувачі:вовпчик, Kotuk, ToVoRo
Онлайн чат
Останні коментарі
ДЗЕНЯ коментує:
досяг апогею - буде копати на єврокубки
MaRiO коментує:
Сільченко вже за Львів грає?
Sharp коментує:
В Азербайджані тепло і фруктів багато, а ще плов всюди готують і шашлик на кожному куті. Жити можна.
Sharp коментує:
Руки геть від Карпат!
kryminalist коментує:
чергове бла бла бла від мера сихова і тютюнника. Вони зі сміттям вже 10 років не можуть дати ради. п...
pvm65 коментує:
Думаєш я вчора народився.
О, хтось замінусував.Що правда очі коле?
kryminalist коментує:
Ти собі навіть не уявляєш скільки відомих клубів в своїй історії через таке проходили
pvm65 коментує:
Які свої місця? Клуб, це історія. Що історію теж перекинуть з одного клубу на інший?
Вгробили...
Tipa_Kuzmich коментує:
Було б супер !!!
Tipa_Kuzmich коментує:
Нууу... І хтось пояснить, для чого ці всі дії ? Що нам дає нова емблема ?
Sharp коментує:
Та хоч в самий день передачи логотипу. Є документ, є права.
Friend коментує:
Процвітання й успіхів! Хай усе найліпше, що тут є - об'єктивність, неупередженість і оперативніс...
Sharp коментує:
Оптимістично...
interolik коментує:
Дніпро це більше виняток. Є ще приклад Металіста, Оболоні, Чорноморця, Руха і інших яким зразу не вд...
kryminalist коментує:
В Дніпра-1 склад був такий, що давав жару в упл, після того найкращих забрала Зоря, але тим не менше...
Зараз на сайті
Онлайн всього: 35
Гостей: 32
Користувачів: 3
Відвідувачі:вовпчик, Kotuk, ToVoRo
Instagram