Фото - FCKarpaty.Com.UA
Мар'ян Швед дав своє перше ексклюзивне інтерв'ю ЗМІ за останні півроку та відверто розповів про життя в Іспанії, свої пригоди в Севільї та про матч, в якому Коноплянка забив Коноплянці.

- За півроку в "Севільї" ти вже повністю адаптувався до місцевого футболу?
- Не можна сказати, що адаптувався на 100%, тому що це не так легко зробити, як здається. Питання навіть не в мові. Звичайно, мова важлива, але тут є також інший аспект - різна культура мислення. Іспанці дуже прискіпливі, вони помічають найменші деталі.

В них немає такого, що ти футболіст - значить тобі головне грати. Вони дивляться на все, що ти робиш поза полем - як ведеш себе в колективі, як демонструєш бажання бути частиною цього колективу, як спілкуєшся з партнерами по команді, і навіть якщо ти не знаєш мови, то завжди маєш бути з командою. Телефон в них заборонений на базі взагалі і багато ще різних дрібниць поза полем, але в них це не вважається дрібницями. Якщо цього всього не будеш дотримуватись, то не будеш грати, навіть якщо ти кращий в команді.

- Усім задоволений в клубі?
- Задоволений я, в принципі, всім. Тому що це топовий європейський клуб. Не задоволений хіба що тим, що граю не так багато. Звичайно, кожен гравець на моєму місці був би незадоволений тим, що не грає. А не граю я не тому, що в мене не той технічний рівень, а тому що Україна і Іспанія - це два абсолютно різні світогляди і різний менталітет. В Україні все по-іншому. В Україні звертають увагу більше на те, як ти виглядаєш на футбольному полі. А тут не так. Тут в кожній грі змінюється склад, може бути таке, що в минулій грі вийшов в старті, а на наступну гру за невелике побутове порушення навіть не потрапив в заявку.

- Не шкодуєш, що покинув "Карпати"?
- Складно відповісти... "Карпати" - це мій рідний клуб, тому деколи і шкодую, особливо, коли не граю тут. Але я знав на що йшов і знав, що буде нелегко, тому зараз своє майбутнє пов'язую з "Севільєю" і готовий до важкої роботи і боротьби за місце в складі.

- Якщо порівняти умови для розвитку футболістів в Україні і в Іспанії, сильно впадає в очі різниця? Чи відчув на собі цю різницю, і в чому вона полягає для тебе?
- У них тут все зовсім по-іншому. В них зовсім інший клімат, завжди сонце. Немає зимових зборів, чемпіонат проходить без перерви. Тут ідеальні поля, тому багато уваги приділяється не так біговим вправам, як роботі з м’ячем, тактиці. В них тактика грає велику роль, тому іспанці так грають. Кожен гравець чітко знає свою роль і свої дії на полі при різних ігрових ситуаціях. Кожен стандарт, введення м’яча з аута багаторазово відпрацьовується на тренуваннях. Гравці мають знати, як діяти на полі.

- Яким аспектам тренери в Іспанії приділяють більше уваги на тренуваннях?
- Тренери в "Севільї" приділяють багато уваги тактиці і організації оборони. Слідкують, щоб вся команда відпрацьовувала в обороні, поверталась на свою половину поля, якщо не вдалося реалізувати гольову можливість. Поки м'яч у суперника, ніхто з гравців не може зупинятись чи ходити пішки по полю. Вони сконцентровані на кожному моменті.

- Чого вимагають від гравців?
- Від гравців вимагають максимальної концентрації не тільки під час гри, але і на тренуваннях. Щоб на тренуванні ні про що інше не думали, а тільки про роботу.

- Вже можеш похвалитися знанням іспанської? На якому рівні володієш?
- За час перебування в Іспанії я вже трохи вивчив іспанську. Я розумію, коли вони говорять, більш-менш, але от говорити ще важкувато. В "Севільї" хочуть, щоб я говорив. Я взагалі розумію тренера, але коли він мене запитує – то мені важко відповісти йому.

- А в команді як спілкуєшся?
- Спілкуюсь іспанською, з перекладачем в телефоні (сміється).

- Як взагалі проводиш вільний час після тренувань?
- Переважно вдома відпочиваю. Коли дівчина була, то міг з нею піти погуляти. Інколи також зустрічаюсь з Коноплянкою та Вачіберадзе.

- Є якісь улюблені місця, куди ходиш відпочивати?
- Взагалі, я не приїхав сюди відпочивати, тому мало куди хожу, але є такий один ресторанчик біля річки, деколи там вечеряю. Називається "Ріо Гранде".

- Серед місцевих делікатесів є найбільш улюблені?
- Якщо чесно, то немає. Важкувато замовляти в ресторані, коли ти мови не знаєш (сміється).

- За українською кухнею не сумуєш, за борщем, варениками?
- Футболіст в Іспанії повинен харчуватися правильно, а не тим, за чим сумує. Моя основна їжа - це паста, біле м'ясо, морепродукти, фрукти, овочі.

Більше сумую за дівчиною, яка поїхала і без неї трошки важко. Вона завжди мене підтримує, а це для мене дуже важливо.

- Вболівальники на вулиці впізнають?
- Не можу сказати, щоб часто, але бувало пару разів, що впізнавали. А так, то мене тут вже місцеві жителі знають, впізнають в магазині, на заправках. Знають, що я граю в "Севільї".

- З приводу життя в Іспанії, є якісь кумедні ситуації або історії за час, який ти знаходишся в "Севільї"?
- Був такий один випадок. Це було ще на початку, другий чи третій місяць в Іспанії. Приїхав до мене друг, ми грали з ним в футбол, щоправда, десь в 10-тій вечора. Мої сусіди, напевно, вже спали. І так вийшло, що коли ми грали, то випадково перебили м’яч через паркан на ділянку сусідів. Якби в Україні я переліз до сусіда за м’ячем, то взагалі нічого такого не було б. А тут кожна хата має датчик руху. Коли ти лягаєш спати, то вмикаєш систему, і якщо хтось по ділянці ходить – то спрацьовує сигнал і починає "пікати".

Мій друг переліз через паркан до моїх сусідів, щоб забрати м’яч, у них спрацювала сигналізація, почала "пікати" (сміється), вийшов сусід, почав щось кричати іспанською. Ми не знаємо, що робити. Я знав тільки "пардон", я йому кажу "вибачте", "пардон", то мій друг переліз назад. Ми зайшли додому, вже збирались спати. Чую, дзвонить хтось в двері, я відчинив, а там сусід. Він так дивиться на мене і, як я зрозумів, сказав щось на кшталт: "То це ти той українець, який грає в дублі "Севільї"?". Я кажу "так", він тоді мені потис руку і попросив більше так не грати.

- З тим сусідом тепер товаришуєш? Він футболом цікавиться?
- Вітаюсь з ним завжди, коли бачимося. Так, тут всі люди цікавляться футболом. Севілью умовно можна поділити на дві половини – це "Севілья" і "Бетіс". Мені розповідали, що тут навіть може бути таке: зустрічається дівчина з хлопцем і можуть розійтися через те, що "Севілья" програла "Бетісу" або навпаки. Тут це дуже серйозно сприймається.

- А в команді з ким найбільше спілкуєшся?
- З Карлосом Фернандесом спілкуюсь, та з усіма взагалі. Але так щоб гуляти часто, то ні. Хоча було пару раз, гуляв з ними, ходили вечеряти.

- З українцями нашими часто спілкуєшся?
- Спілкуюсь із Бекою Вачіберадзе, Євгеном Коноплянкою. До Євгена ходив в гості, грали з ним в PlayStation. Я за "Севілью" грав, а він за "Барсу". "Севілья" перемогла. То так вийшло, що Коноплянка Коноплянці забив (сміється). Буваю, заходжу до нього, переписуємося. Інколи грали в теніс настільний…

- Ти кажеш, що в Севільї дуже серйозно ставляться до протистояння двох місцевих команд. А нічого, що ти спілкуєшся з Бекою, який грає за "Бетіс"?
- Ми українці, і ніхто не зможе заборонити мені спілкуватись з моїми земляками, де б ми не були чи грали.

- Тримаєш зв'язок із партнерами по "Карпатам"?
- Так, спілкуюсь і з Кравцем (Василь Кравець - прим. "Футбол 24"), і з Кльоцом, з хлопцями з U-19, з якими я в школі був.


- Знаєш новини з "Карпат"? Що хлопці кажуть, зміни на краще?
- Знаю про зміни в "Карпатах", але то не до мене питання. Завдання футболістів - виходити на поле і битись за перемогу в кожній грі при будь-якому тренеру.

- Заглядаєш в Україну на свята або вихідні?
- Приїжджав ненадовго, на 8 днів, побачився з друзями, родичами і поїхав назад в Іспанію.

- Якщо брати відрізок часу, який ти провів у команді, чи відчув в собі зміни в ігровому плані, в чому додав, чому потрібно більше приділяти уваги?
- Якщо чесно, то може, й відчув, що краще став на оборону відпрацьовувати. Але все одно важкувато говорити, коли не часто граєш. Я деколи тренуюсь з першою командою – 2-3 рази на тиждень. Коли тренуєшся з такими гравцями, як Коноплянка, Банега, Вітоло, то мимохідь стараєшся додавати.

- З тренерами спілкуєшся про роботу на тренуваннях?
- З Черишевим спілкувався, він російськомовний. Але то таке, більше не по тренуванню, а так, жартували просто.

- Не говорили з агентом про варіанти з орендою, щоб отримувати більше ігрової практики?
- Говорили про це, але поки ще рано. До літа я в "Севільї", а там буде видно. Я зацікавлений грати в команді, доводити свій рівень в "Севільї".

- Як налаштований на другу частину сезону, які цілі перед собою ставиш?
- Цілі завжди одні – працювати, доводити, щоб згодом отримати шанс в першій команді.

Джерело: http://football24.ua/
Дата: 12.02.2016 | Екс-карпатівець | Переглядiв: 1394
ДЗЕНЯ
Спам1) Нiк: ДЗЕНЯ / Дата: 12.02.2016 в 14:09:52 (+ | 0 | -)
важка праця - дасть результат-=тільки так можна досягти великих перемог-= зупинився - затопчуть і непобачать хто там був
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Loading...
checklive.ru

Мiнi-чат
СмотриСпорт - спортивные трансляции онлайн

Опитування
Нові коментарі
З Перемогою ! Тільки б матч з ДК проводили при глядачах !

Трохи молоді тягнули,а зараз всі програють,шкода..((

Х...ню з "жовтого" видання не друкуйте. Коломойський до Карпат нічого не має... Все належить ППД, якому, на да...

Спочатку по воротах навчіться попадати,а потім про перемогу говоріть.

Та брехня це все, адмін ти краще файки не постай.

Зараз на сайтi
Онлайн всього: 21
Гостей: 20
Користувачів: 1

Aradesh