Фото - footboom.com
Головний тренер збірної України Андрій Шевченко в інтерв'ю "Футбол 24" розповів про емоції після дебютного матчу на тренерському містку в поєдинку з Ісландією, про те, яку хоче побудувати збірну України і подальші плани команди на 2016-й рік.

З тренером-дебютантом, матч якого проти Ісландії став першим у тренерській кар'єрі в якості наставника, ми зустрілися в стінах Федерації футболу України наступного дня після поєдинку відбору ЧС-2018. "Сподіваюся, ти без камери?" – запитав Андрій Миколайович. Телеінтерв'ю в цей день Шевченко робити відмовлявся – зірвав голос.

– Втратив голос буквально 5 хвилин тому. Це пов'язано з тим, що на грі доводилося висловлювати емоції, підказувати гравцям. Щоб вони краще чули, треба було кричати, – пояснив причину невеликої хрипоти Андрій Миколайович. Шевченко, слідуючи перевіреному рецепту при захриплиму голосі, додав собі в чай меду, і ми починаємо інтерв'ю.

Кому саме з гравців ви кричали, підказували?

– По моменту, де треба було прокоментувати, розумів, що гравці могли почути. Підказки стосувалися всієї команди: контролюйте м'яч, не поспішайте. В основному такі підказки були, нічого конкретно не було адресовано комусь із гравців.

Підказки гравцям це ж було більше для вашого комфорту, чи не так? Ви, напевно, коли були гравцем, стикалися з тим, що до футболістів під час матчу складно докричатися.

– Якби був повний стадіон, звичайно, це даремний крик. А так я, виходячи на бровку, знав, що вони мене чують. Мені доводилося коментувати, підказувати: мовляв, заспокойтеся, м'яч вниз, контролюйте м'яч, щоб намагалися переводити м'яч частіше. За рахунок цього ми могли змусити команду-суперника більше переміщатися і втрачати сили.

"Найголовніше для мене, щоб вони переключалися. У кого є якісь проблеми в клубах, вони повинні забувати про це"

Після гри ви зайшли в роздягальню. Що ви сказали команді, що сказали гравцям? Ви їх привітали чи сказали якісь нейтральні слова?

– Я не вітав, а просто подякував за самовіддачу, за ставлення, за виконання плану, того, який ми намітили на гру.

Ви їм сказали щось про майбутню зустріч? Хоча ігри збірних і завершилися, можна вже думати про наступний збір.

– Я не говорив про це, тому що кожен повертається в свій клуб, в клубах є свої завдання. Тому коли буде час збірних, тоді ми зберемося, і вони знають, що найголовніше для мене, щоб вони переключалися. У кого є якісь проблеми в клубах, вони повинні забувати про це, приїжджаючи в збірну. Це один із загальних принципів і домовленостей між нами – гравці, які приїжджають до збірної, повинні перемикатися і забувати всі проблеми, які є, або всі хороші речі, які є в клубах. Сьогодні вони всі повернулися в клуби.

Як проходитиме робота тренерського штабу до наступного збору? Хто буде дивитися матчі протягом цього місяця? І особливо цікавить, хто буде на центральному матчі "Шахтар" – "Динамо" у Харкові?

– На матч у Харкові поїде, швидше за все, Рауль, тому що я зараз поїду трошки побути з родиною. Потім періодично матчі будемо відвідувати всі. Думаю, що на матчі Ліги чемпіонів сюди прилетять і Мауро Тассотті, і Андреа (Малдера). В процесі ми вже будемо дивитися і матчі чемпіонату України, у нас є Володимир Онищенко, який буде дивитися кандидатів і тих гравців, хто у нас є в загальному списку.

"Позитивне – це, перш за все, самовіддача гравців, їхній настрій на гру"

На прес-конференції після матчу Україна – Ісландія ви неодноразово сказали, що більше позитивних моментів, ніж негативних, що у вас вже більше відповідей, ніж запитань. Що конкретно ви мали на увазі?

– Позитивне – це, перш за все, самовіддача гравців, їхній настрій на гру, спроба виконати план на гру. Також це структура, яку ми за 7 днів спробували впровадити, виконання завдань цієї структури і плану на гру. Ось це дуже позитивний момент. Для нас це важливий крок вперед по тій грі, яку ми зіграли.

Негатив. В принципі, є іноді певний поспіх, особливо в контролі м'яча. Іноді намагаємося виконати дуже важке. І це в свою чергу, трохи змінює баланс гри, коли ми починаємо помилятися в простих ситуаціях. Дозволяли супернику проводити контратаки. Але якби ж тільки контратаки, але вони ще іноді закінчувалися кутовими або аутами. Це завжди був мінус для нас, тому в будь-який момент це гольова ситуація для такої команди, як Ісландія.

Це були негативні моменти. У всьому іншому, що ми спробували, ввели нових гравців: Соболь, Шахов, який вийшов на короткий період (він дуже добре готувався, грає в своєму клубі на досить хорошому рівні).

На прес-конференціях і в інтерв'ю ви повторюєте слово "структура", при цьому не розшифровуєте. Зрозуміло, що це професійний термін, який стосується побудови гри, але як його можна пояснити простою мовою?

– Простою мовою це – основні принципи того, як ми будемо вести гру. Тактика може змінюватися, але структура гри не змінюється. Ми можемо ставити різні завдання, але є структура тієї команди, яку ми бачимо. В принципі, можна пояснити і так: коли архітектор намагається побудувати будинок, він малює план. І це називається структура того, що ми хочемо побудувати. Це як план архітектора, який бачить майбутній проект: фундамент, поверховість і інше. Ось це в моєму розумінні структура.

Звідси наступне питання: а що ми хочемо побудувати?

– Ми хочемо побудувати команду, яка буде виконувати завдання. Є кілька чинників для того, щоб це здійснити. Перше – психофізичний фактор. Гравці для цього повинні бути підготовлені фізично і психологічно. Вони повинні виконувати ті вимоги, які ми ставимо.

Плюс ще потрібні талановиті гравці. В принципі, ми як архітектори повинні розуміти, яку структуру ми бачимо. Для того, щоб гравці підходили під цю систему, форму, структуру.

"Якщо між гравцем і тренером немає комунікації, вона є між мною і тренером, між мною і гравцями"

Щоб гравці розуміли, повинна бути хороша комунікація між тренерським штабом і гравцями. Мауро Тассотті сказав в інтерв'ю, що в цьому є невелика проблема, оскільки гравці не знають англійської чи інших іноземних мов. Як відбувається комунікація між штабом і гравцями? Хто виступає передавальною ланкою, перекладачем?

– Як я вже казав, це все замикається на мені. Тому якщо між гравцем і тренером немає комунікації, вона є між мною і тренером, між мною і гравцями. Принаймні, поки що у мене це виходить добре. Якщо я буду відчувати, що не буду встигати, обов'язково візьмемо людину, яка буде в комунікації з гравцями виконувати ці вимоги.

Мауро Тассотті будує лінію оборони. Ви вже бачите плоди його роботи?

– Так, я бачу покращення.

Ряд молодих гравців, які вийшли в основному складі, це певна революція в збірній України. Наприклад, в обороні (крайні захисники Соболь і Бутко замість Шевчука і Федецького). Це рішення більше ваше чи Мауро Тассотті?

– Це спільна робота. Але кінцеве рішення завжди приймаю я. Я довіряю своєму штабу. Є пропозиції – ми сідаємо, обговорюємо, дивимося, що і як краще. Але кінцеве рішення приймаю вже я – буде цей футболіст грати чи ні.

Наприклад, кандидатура Соболя це ваше рішення чи пропозиція Тассотті?

– Ще раз повернуся, до того що говорив. Соболь – це спільне рішення переглянути цього молодого гравця. Ми переглянули велику кількість кандидатів, і одним із них був він. У тренувальному процесі, який був нами змодельований, він виглядав добре, впевнено. Тому ми вирішили дати йому можливість зіграти. Загальне рішення щодо запрошення, по тому, як він виглядає на футбольному полі, це все робота штабу. Рішення – чи буде він грати в матчі, приймав я як головний тренер.

Багато нових осіб, у тому числі в основному складі. При цьому ви не запросили ряд ветеранів, наприклад, Анатолія Тимощука, В'ячеслава Шевчука, в останній момент запросили Руслана Ротаня. Це принциповий момент з вашого боку у вигляді омолодження складу? Чи у ветеранів все ж є шанс грати в збірній, у того ж Шевчука?

– Мене цікавить, як гравці будуть виглядати і в яких клубах вони грають. Сьогодні проблема з віком для мене не стоїть. Тому якщо гравець знаходиться в хорошій формі, він грає в сильному чемпіонаті, я перш за все, буду дивитися на його стан. На те, як він грає в своєму клубі. Якщо він виглядає добре, грає в хорошому чемпіонаті за хорошу команду, показує хороший футбол, віку для мене не існує.

Не скажу, що є певна невідповідність між гравцями, яких ви запрошуєте, і тим, що зараз говорили, але є ряд футболістів, які не грають в своїх командах. Як це поєднується з тим, що ви говорите, що футболіст повинен виступати, з іншого боку – ряд гравців не має місця в основі?

– Вибір відбувається за якістю гравців і їхнього таланту. У різних тренерів різне бачення. Гравець може не отримувати достатньо ігрової практики в команді, але якщо я бачу, що він може допомогти збірній, я його викличу. Знову ж – це вже буде моє рішення, ставити його в склад і давати йому шанс грати.

Цю паралель дуже важко витримати. Я згоден, що є невідповідність. Але, на жаль, у футболі часто так виходить. Завжди є протиріччя.

"Головне завдання роботи тренера збірної це, перш за все, правильно оцінювати стан гравців, фізичний і психологічний"

Зараз дуже велика проблема збірної України це нападник. Ви як форвард по амплуа повинні взагалі за голову хапатися, тому що є футболісти, які не виступають або виступають мало. Або не забивають. Як ви будете шукати вихід з цієї ситуації? Вихід Коваленка це ситуативне рішення, чи він буде грати і далі на позиції форварда?

– В першу чергу, ми будемо дивитися на суперника, з яким будемо грати. Будемо вже оцінювати стан наших гравців і будемо приймати рішення. Головне завдання роботи тренера збірної, оскільки у нього немає можливості постійно працювати з командою, це, перш за все, правильно оцінювати стан гравців, фізичний і психологічний. І вже готувати команду безпосередньо до суперника.

Тому наше завдання дивитися на наших гравців, вивчати гру суперників. І за ці 3-4 дні, які у нас будуть, ми повинні її збалансувати, вибрати правильну тактику на гру і підібрати гравців, які будуть найкраще підходити для вирішення цього завдання.

Виходячи з того, що ви сказали, яка була задумка з виходом Віктора Коваленка, який не грав на позиції нападника?

– Я вчора про це говорив на прес-конференції, але розповім ще раз. І Зозуля, і Селезньов не мають достатньої ігрової практики. Це говорить про те, що фізично вони "не мають на ногах" 90 хвилин гри. Тому моє завдання було – оскільки команда пресингувала дуже високо, не давала можливості підходити ближче і запускати довгі передачі, мені довелося піти на те, щоб прибрати Коваленка з середини поля, поставити вперед.

Коваленко знаходиться у відмінній фізичній формі. Саме цей шматок роботи, для пресингу, він виконав чудово. Його завдання було ці 60-70 хвилин задавати той темп, який дав би нам можливість останні 20 хвилин покласти м'яч вниз. В останні 20 хвилин ми мали велику перевагу в плані контролю м'яча і почали створювати моменти. Це заслуга всієї команди, зокрема Коваленка як гравця, який грав попереду і створив цей тиск.

Питання щодо капітанської пов'язки. Вчора вийшов з пов'язкою найстарший гравець, Олександр Кучер. Ви ще жодного разу не сказали, як ви побудуєте питання капітанства у збірній. Це буде ситуативне рішення на кожен матч чи вами або командою буде обраний капітан?

– У нас 2-3 людини, які неодноразово виходили в ролі капітана – це Пятов, Кучер, а також Ротань. Хто з них буде грати в складі, будь-який з них може надіти капітанську пов'язку. Це лідери. Гравці не просто вікові, а які вже давно в цій команді, дуже добре знають колектив.

Ви будете визначати капітана перед кожною грою?

– Так.

"Щодо зборів є дві пропозиції. Це буде або Київ, або інше місто в Україні"

Питання про плани на кінець 2016 року. Напевно, розклад вже зверстано. Коли ви наступного разу збираєтеся?

– Збираємося ми 3 жовтня, в понеділок, після туру. Швидше за все, тих, хто грають в суботу, я зберу в неділю. У нас дві дуже важливі стикові ігри: перша гра в Туреччині, друга – визначиться, коли буде прийнято рішення, де грати матч з Косово.

Щодо зборів є дві пропозиції. Це буде або Київ, або інше місто в Україні. Яке місто – поки що не вирішили. У нас є декілька варіантів, подумаємо ще над цим.

Вчора після матчу сталася така неприємна ситуація. Ви перед зборами говорили про відкритість, з вашого боку вона є, але при цьому гравці за один день про неї забули. Після гри з Ісландією буквально два футболісти зупинилися і відповіли на запитання журналістів. Чи будете ви зі свого боку якось підказувати гравцям, натякати або застосовувати більш жорсткі методи, щоб вони дотримувалися вашої філософії в роботі з журналістами та вболівальниками?

– Жорсткої позиції ніякої не буде. Це тривалий процес. Для того, щоб було комфортно спілкуватися футболістам і журналістам, ми повинні пройти тривалий процес, щоб це стало нормою. На жаль, у нас немає такого, щоб це було вільне спілкування. Тому будемо рухатися step by step. Я вже бачу, що багато гравців більш відкрито спілкуються. На жаль, за один день цю ситуацію не можна вирішити. Це повинен бути не тільки я, це має йти і від вас (журналістів).

Тому футболісти повинні довіряти журналістам, журналісти повинні довіряти футболістам. Тільки тоді ми зможемо побудувати більш вільне спілкування. Є гравці, які нормально до цього ставляться, спілкуються з журналістами. Інші гравці, дивлячись на ці приклади, будуть робити те саме. Якщо зараз у гравця немає якоїсь довіри, я не можу ніяк наполягати на тому, щоб футболіст спілкувався з журналістами, якщо він не хоче. Зі свого боку, я як і обіцяв, витримую цю лінію і буду її витримувати, не дивлячись на те, будуть перемоги чи ні, буде критика чи ні.

Джерело: http://football24.ua
Дата: 08.09.2016 | Збірна України | Переглядiв: 425
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Loading...
checklive.ru

Мiнi-чат
СмотриСпорт - спортивные трансляции онлайн

Опитування
Яке "Карпати" займуть місце в кінці чемпіонату?
Нові коментарі
Sharp Сікан забив....дякую за зауваження

Хороша стаття, тільки чомусь не написали прізвище юного карпатівця, який забив цей гол...

Я маленька, я маленька,
Не дала мені зросту ненька
І тому, що я маленька
Дюймовочкою звуть мене...

А навіщо Лебеденку боротися з Гуцуляком, якщо їх можна спробувати разом на одному фланзі - Гуцуляка вперед посунути, а Л...


Зараз на сайтi
Онлайн всього: 20
Гостей: 17
Користувачів: 3

spiker, Onealex, 17