30.05.2018 Підсумки сезону від керівництва "Карпат"
589
1
Фото - fckarpaty.com.ua
Віце-президент ФК «Карпати» Олег Смалійчук підсумував сезон, що минув і поділився планами на майбутнє.

Завершився дуже важкий та неоднозначний сезон. Як його можна підсумувати і яку оцінку, за п’ятибальною шкалою, йому можна поставити?
– Моя суб’єктивна думка така – ми награли на «три з мінусом». Вищу оцінку можна було б поставити за умови вищого місця в таблиці. Наприклад, якби ми стали сьомими і виграли групу в нижній шістці. Весняною грою ми тільки частково перекрили невдалі виступи команди в осінній частині чемпіонату.

У чому ви бачите позитив, що перенесете в наступний сезон?
– Насамперед, у тому, що наш Президент повірив у цей проект. Хоча на початку все пішло шкереберть, далеко не так, як планувалося, зі зливою критики та образ, але Петро Петрович вірив до кінця. Саме це дозволило нам переламати ситуацію і вийти на позитивну динаміку навесні. Ще один позитив в тому, що наші молоді гравці стали сильнішими і здобули серйозний досвід. Цей сезон став найважчим в їхній кар’єрі. А найголовніше те, що вони об'єдналися і стали командою. Тому зараз я гордий за цю команду і за цих гравців. Мабуть, помилки, що були допущені керівництвом, зокрема і мною, саме наші гравці частково виправили. Вони об'єдналися і доказали, що емблема клубу в них на грудях – це не порожні слова.

Які саме помилки були допущені перед початком сезону?
– Визнавати помилки боляче, але треба це зробити і бути реалістами. Багато чого я переосмислив та зрозумів завдяки адекватній критиці у мою сторону. Помилки? Напевно, я десь переоцінив свої можливості і недооцінив рівень чемпіонату. З Іспанії мені здавалося, що він значно слабший, простіший і зрозуміліший. Це мої прорахунки. Ще одна помилка – я відмовився від офіційної посади на початку сезону. Недооцінюючи український футбол, я не бачив змісту погоджуватися на те, щоб цілодобово працювати закотивши рукави і захищати той проект, який я запропонував президенту.

Оцініть кадрові рішення, прийняті вами у минулому чемпіонаті.
– Скажу коротко: віра в прийняті рішення не гарантує успіху. Але зневіра точно доведе до фіаско.

Які завдання стоятимуть перед командою у новому сезоні?
– Рік тому я запропонував проект, який, зазвичай, створюється на 4-5 років. Перший рік – це притирання, знайомство, розуміння того, хто пливе з тобою в одному човні, формування команди однодумців. Як лідер проекту, я маю знати і розуміти – на кого можна розраховувати. Коли відбувається зміна вектору, приходить новий менеджмент, відбувається омолодження складу – всі ці речі потребують часу, мінімум рік. Футбол – це сукупність маленьких деталей. І ці деталі повинні відшліфуватися вже у другому сезоні. Тут вже має початися реальний прогрес, суттєве покращення результатів та рівня гри. Відповідно, кожен наступний сезон має ставати кращим за попередній. Команда повинна займати місця вищі, аніж раніше. Цього сезону ми посіли 8 місце. Отже, наступного маємо піднятися. Футбол – це не тільки тренувальний процес і сама гра. Хтось з'їв щось не те, хтось набрав зайвий кілограм, хтось не встиг і не добіг, хтось не зрозумів тактичних вказівок тренера... У підсумку, все це перетворюється на атаки у наші ворота. Таких дрібниць багато і кожну необхідно відшліфувати.

Про яку ігрову модель для «Карпат» ви говорите?
– Насамперед, скажу, що ту модель, яку ми започаткували, міняти не збираємося. Будемо працювати над тим, щоб її покращити. Всі дивилися фінал Ліги чемпіонів. Я вважаю, що «Реал» виграв заслужено, оскільки показав гру близьку до ідеальної. Я б хотів, щоб «Карпати» використовували ті самі елементи: високо піднята дефенсивна лінія, що апріорі означає агресію в захисті; обороняючи ворота, захисники повинні бігти вперед і не боятися високого пресингу... Для мене важливо, щоб була компактність в захисті, ігрова дисципліна і кількісна перевага у зонах. Я б хотів, щоб наші атаки починали захисники, щоб був постійний рух гравців по полю з позиційними перелаштуваннями. Важливо, щоб гравці розуміли, коли треба провести швидку атаку, а коли заспокоїти гру, розхитати суперника з флангу на фланг, не поспішаючи з останнім пасом, шукаючи вільні зони; колись треба і натиснути, а колись необхідний спокій та очікування моменту. Оце модель атакувального футболу, і саме в такому напрямку будуть рухатися «Карпати». Тільки така модель, на моє глибоке переконання, дасть результат. Ми маємо атакувати завжди – і з м’ячем, і без нього. Я хочу, щоб суперники нас боялися і поважали.

Чого не вистачає команді для такої моделі?
– У нас багато молодих хлопців, а це означає, що вони нестабільні. Це нормально, що їм бракує холоднокровності. Ми свідомо пішли на омолодження складу, десь пожертвували миттєвим результатом. На самоті, буває, стаю песимістом. Але коли дивлюся, як мої діти грають в футбол, увесь негатив зникає. І вже помітно, що зробивши крок назад, ми отримали серйозний прогрес наших молодих талантів.

Які негативні моменти, крім результатів, були в минулому чемпіонаті?
– Мені особисто було дуже неприємно бачити мало уболівальників під час останнього, надзвичайно важливого та відповідального, матчу проти «Сталі». Якщо поглянути статистику, тієї ж Іспанії, клуби з дна таблиці, збільшують кількість уболівальників під час останніх матчів. Заслужили ми цю підтримку чи ні – треба вирішувати в кінці сезону. А я б мріяв, щоб кожен уболівальник був з нами не лише в час перемог, але й в скрутну хвилину. У нас же грає стільки місцевих вихованців... Ми мусимо змінити культуру вболівання і переконати людей не вболівати проти якогось гранда, а вболівати за свою рідну команду. Я переконаний, що любов і підтримка не повинні змінюватися в скрутні часи.

Якими є ваші карпатівські мрії?
– Я мрію збудувати тут манеж, щоб наші молоді вихованці змогли продовжувати якісну підготовку в холодні місяці, щоб вони виховувалися в нормальних умовах. Також мрію про підтримку нашої місцевої влади, щоб наш мер Андрій Садовий, який живе і працює в цьому місті, продемонстрував своє зелено-біле серце, відвідуючи матчі «Карпат».

У «Карпат» багато власних вихованців, але на всіх місця у першій команді нема. Чи просувається співпраця з іншими клубами, щодо оренди карпатівців?
– Така співпраця вже є і буде лише розширюватися. Справді, у нас одна з кращих академій України. І не рідко буває, що молоді хлопці вже й дубль переросли, але їм ще треба час, аби заграти в основі. Оренди – це хороший вихід з цієї ситуації. Взяти до прикладу хоча б Назара Вербного. Тому ми будемо намагатися влаштувати кожного гравця для його ж розвитку і прогресу або в Україні, або за кордоном, наприклад, у країнах Балтики, як це вийшло із Ткачуком, Дебелком та Марковичем. Звісно, будемо і стежити за хлопцями, щоб повернути їх в першу команду, як тільки це буде необхідно.

Чи вже відомо, хто транслюватиме матчі «Карпат» у новому сезоні?
– Наразі, я веду переговори з різними компаніями. Можу запевнити, що керуватимуся виключно клубними інтересами і обиратиму найбільш привабливіший, з фінансової точки зору, варіант.

Перед стартом нового сезону, щоб ви сказали уболівальникам «Карпат»?
– Вірити в нашого Президента, вірити в команду, досить молоду команду, і вірити, що кожен наступний сезон буде кращим за попередній.
Джерело: http://fckarpaty.com
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Коментарів: 1
Tipa_Kuzmich
30.05.2018, 19:57 Спам
0
По телетрансляціях - зрозуміло, що для клубу важливою є фінансова складова ( та чи настільки ? ) , але й інтереси вболівальників бажано врахувати ( щоб канал був на Т2 ! ) , бо трансляцію на каналі "Уніан" могла дивитись тільки обмежена кількість телеглядачів ! П.С. Так у домашніх матчах, львів"янам необхідно підтримувати команду безпосередньо на стадіоні, але не забуваймо про тих хто не завжди може ( іногородні, люди похилого віку та ін .) ВідповістиСмотриСпорт - спортивные трансляции онлайн
Онлайн чат
Останні коментарі
RA11 коментує:
Трансляція буде, forel??
Sharp коментує:
Знов в Ростика невчасно фотоапарат зламався :( Чи може вибрали недорогий готель, а там немає Wi Fi? ...
gayduk77 коментує:
Походу в Ростика камера заглючила
вовпчик коментує:
Ворскла....треба дописати прийшли станом на 22.01.19 Едін Шехіч і Тодор Петровіч-обоє півзахисники.....
Sharp коментує:
andyleo коментує:
Щось я сумніваюся, що більшість озвучених сум мають реальне підгрунтя.
Lourens коментує:
з Голодюком, Федецьким в принципі зрозуміло...
з Шведом, Лебеденком теж.
Папа приєднає...
BigNZ коментує:
Свій вибір він зробив, судити його не правильно. Хоча не факт що і в нас би заграв.
Sharp коментує:
1 млн за Сікана, 1-1,5 млн за Васю Кравця, 700 тис. за Лебеденка... Трохи назбирали вже на сезон.
andyleo коментує:
Наскільки мені відомо, перемовини та спроби вмовити велися практично весь 2018 рік. Але, на превелик...
roma199196 коментує:
Я дуже хочу подивитись на його якісне підсилення. Зараз знов прийдуть якісь Кортеджано незрозумілий.
kirilgal коментує:
Ну для цього впринципі і потрібні збори. Було б дивно коли через тиждень після приходу нового тренер...
kirilgal коментує:
Якщо гравець не хоче бути в Карпатах, то він би і не перепідписав би контракт і рік тому. Думаю, так...
Tipa_Kuzmich коментує:
З гнилою натурою Сікана все зрозуміло... А от чому клуб Карпати "прохлопав" і неперепідпис...
Litvin коментує:
а де Ременюк?
Зараз на сайті
Онлайн всього: 39
Гостей: 32
Користувачів: 7
Відвідувачі:from2005, Смайл, 111111, Yizhak, kryminalist, Levis, andyleoСмотриСпорт - спортивные трансляции онлайн
Онлайн чат
Останні коментарі
RA11 коментує:
Трансляція буде, forel??
Sharp коментує:
Знов в Ростика невчасно фотоапарат зламався :( Чи може вибрали недорогий готель, а там немає Wi Fi? ...
gayduk77 коментує:
Походу в Ростика камера заглючила
вовпчик коментує:
Ворскла....треба дописати прийшли станом на 22.01.19 Едін Шехіч і Тодор Петровіч-обоє півзахисники.....
Sharp коментує:
andyleo коментує:
Щось я сумніваюся, що більшість озвучених сум мають реальне підгрунтя.
Lourens коментує:
з Голодюком, Федецьким в принципі зрозуміло...
з Шведом, Лебеденком теж.
Папа приєднає...
BigNZ коментує:
Свій вибір він зробив, судити його не правильно. Хоча не факт що і в нас би заграв.
Sharp коментує:
1 млн за Сікана, 1-1,5 млн за Васю Кравця, 700 тис. за Лебеденка... Трохи назбирали вже на сезон.
andyleo коментує:
Наскільки мені відомо, перемовини та спроби вмовити велися практично весь 2018 рік. Але, на превелик...
roma199196 коментує:
Я дуже хочу подивитись на його якісне підсилення. Зараз знов прийдуть якісь Кортеджано незрозумілий.
kirilgal коментує:
Ну для цього впринципі і потрібні збори. Було б дивно коли через тиждень після приходу нового тренер...
kirilgal коментує:
Якщо гравець не хоче бути в Карпатах, то він би і не перепідписав би контракт і рік тому. Думаю, так...
Tipa_Kuzmich коментує:
З гнилою натурою Сікана все зрозуміло... А от чому клуб Карпати "прохлопав" і неперепідпис...
Litvin коментує:
а де Ременюк?
Зараз на сайті
Онлайн всього: 39
Гостей: 32
Користувачів: 7
Відвідувачі:from2005, Смайл, 111111, Yizhak, kryminalist, Levis, andyleo