02.07.2020 "Крах "Карпат" був прогнозований"
1106
0
Фото - fckarpaty.com.ua
Своїми спогадами про минуле та думками про нинішню ситуацію кореспондент UA-Футбол попросив поділитися тих, хто тим чи іншим чином різний проміжок часу був пов’язаний із "Карпатами".

В біографії зелено-білих Мирон Маркевич стоїть осібно. Саме під час його роботи "Карпати" вперше в українській історії зіграли у єврокубковому турнірі, виходили до фіналу Кубка України та здобували бронзові нагороди національного чемпіонату. Спілкуючись з досвідченим фахівцем, відчувалося: усвідомлювати факт катастрофічного стану у своєму колишньому клубі йому досить непросто.

До цього "Карпати" йшли впевненою ходою впродовж двадцяти років, - із гіркою іронією констатує Мирон Богданович. - Таке враження, що все це зробили спеціально - щоб не було у Львові футболу. Мені здається, що подібне відбулося внаслідок якихось незрозумілих ходів. Про таке важко думати та говорити, адже для мене то історія. Як не прикро, але все йде до того, що команди "Карпати" більше не буде. Можливо, буде з якоюсь іншою назвою. Дуже шкода, вдже я виріс на львівських "Карпатах". Мені було дванадцять років, як я вперше пішов на футбол на новостворену команду. І з тих пір не пропускав ніколи жодної гри. Вже потім я був гравцем дубля. Це сталося тоді, коли у Львові була по-справжньому "атомна" команда - на наступний рік після виграшу "Карпатами" Кубка СРСР, у 1970-му. Впродовж двох років тренувався поряд із легендарними футболістами того складу, і це була велика честь. А пізніше ще й став головним тренером "Карпат", відпрацювавши на цій посаді у загальній кількості сім років. На те, що відбувається зараз із командою, мені, карпатівцю до мозку кісток, боляче дивитися. Як і слухати. На жаль, все дуже сумно. Не виключаю, що "Карпати" чекає щось на кшталт "Дніпра-1" або "Металіста 1925". Можливо, команда почне свій шлях із аматорського футболу чи з другої ліги. От і все.

Олександр Іщенко стояв біля керма "Карпат" у позаминулому десятилітті двічі. Спочатку він очолював зелено-білих у сезоні-2006/07, однак потім залишив клуб. Та через кілька місяців до нього повернувся, пропрацювавши у Львові вісім перших турів у наступному чемпіонаті. Коли кореспондент UA-Футбол запропонував тренерові прокоментувати поточні події у "Карпатах", зробити це йому було нелегко.

- Важко відповісти на ваше питання об’єктивно, - вважає Олександр Олексійович. - Напевно всі знають, що у львівському клубі проблеми виникли у комплексі. На чолі кута, мабуть, передусім стоїть фінансовий бік питання. Тож коментувати мені щось досить складно, адже "Карпати" для мене - це не просто назва, а команда, з якою я працював. Вважаю, що ми разом з Петром Димінським створили непогану футбольну дружину. Однак останнім часом саме фінансові фактори призвели до того, що "Карпати" не змогли якісно вкомплектуватися і тому пішла серія невдач. А те, що відбувається у львівському клубі зараз, важко аналізувати. Істинний стан речей знають лише керівники "Карпат".

Не менш досвідчений фахівець Валерій Яремченко, якому довелося прийти на зміну Іщенку і очолювати "Карпати" у більшій частині сезону-2007/08, також поділився своїми думками щодо балансування львівського клубу над прірвою.

- Усіх тонкощів ситуації у "Карпатах" я не знаю, можу судити лише за повідомленнями у пресі, - розповідає він. - Чимало людей, які не володіють станом справ у середині клубу, керуються тільки здогадками. Хоча явно зрозуміло, що нині у "Карпатах" є непорядок, і чималий. Якщо ще не пізно, його терміново потрібно усунути. Причому, зробити це повинні компетентні у подібних питаннях люди. Точніше навіть сказати: не повинні, а зобов'язані! І я впевнений, що у нас достатньо нормальних людей, які здатні це зробити належним чином. Адже результат у футболі залежить від багатьох факторів, і не лише фінансових. Це має бути гармонійне поєднання досвіду тренера, кваліфікації гравців та позитивної атмосфери у колективі. І, звичайно ж, відповідне ставлення до команди з боку керівництва клубу. Адже всі повинні бути одним монолітом, який налаштований на досягнення певного результату. Давайте не будемо брати до уваги абсолютно всіх керівників, проте скажу одне: якщо зникне представник західноукраїнського регіону - команда "Карпати", то це ляже величезною плямою на весь український футбол. Впевнений, що може бути негативна реакція з боку європейських країн, які спостерігають за подіями в Україні. Для мене подальша доля "Карпат" не байдужа, адже частинку свого життя я залишив у Львові.

Сигнал S.O.S., який в останні дні гучно лунає зі Львова, докотився й до Олександрії, де працює Володимир Шаран. Головний тренер "містян", який у минулому столітті був гравцем "Карпат", а у сезоні-2011/12 пробував себе у ролі головного тренера зелено-білої дружини, теж неабияк схвильований її долею.

- Про те, в якій ситуації опинився львівський клуб, дізнався із ЗМІ, - сказав керманич "Олександрії". - Для мене, як для колишнього гравця і головного тренера "Карпат", ця новина стала повною несподіванкою. Всі знають, що львів'яни переживають не кращі часи, враховуючи й проблеми із захворюваннями на коронавірус, але щоб справа дійшла до можливого зникнення клубу із футбольної карти країни - у це важко повірити. Втім, все ж сподіваюсь, що в останній момент доля "Карпат" буде врятована. Бажаю цього всім львівським вболівальникам, для яких слово "Карпати" є часткою життя.

Не залишився у стороні від подій, які переживають нині "Карпати", ще один з їх колишніх наставників - Павло Кучеров. Цей голандський фахівець хоч і давно залишив Львів, проте про ситуацію зелено-білих добре знає. Вже тоді, коли він працював у "Карпатах" в ролі виконуючого обов’язки головного тренера у сезонах-2011/12 та 2012/13, проблема простежувалася.

- "Карпати" - клуб з великими традиціями та можливостями, а Львів - місто з чудовими вболівальниками та відмінним потенціалом для розвитку головної команди та молоді, - таку оцінку дає Кучеров. - Однак через некомпетентне та бездарне управління клубом на всіх рівнях "Карпати" перетворилися у пацієнта з невиліковною хворобою та невтішним діагнозом - "перша ліга"! Прикро та шкода, що так є. Проте як на мене, то все було прогнозовано вже у 2011-2012-х роках (саме тоді "Карпати" припинили співпрацю з Олегом Кононовим, який останнім грав з львів'янами на євроарені - ред.). Якщо впродовж десяти років, що минули з тих пір, президент "Карпат" так і не зрозумів, хто і яким чином повинен керувати та працювати в клубі, та як цей клуб повинен розвиватися, то годі чогось іншого чекати. Коли до його керівного штабу приходять люди, які лише руйнують, а не створюють, то результат неважко передбачити. Клуб відверто вбивають, а без структури та належної системи будь-який клуб розвалюється. Що ми і спостерігаємо нині у "Карпатах".

Добре відомий в українському футболі колишній голкіпер Вадим Деонас є одним з небагатьох фахівців, хто довгий час працював у "Карпатах". Причому, в тренерському штабі клубу він з'являвся двічі: перший раз - в період зимового антракту у сезоні-2012/13 (тоді Деонас пропрацював три роки), а другий - перед сезоном-2019/20. Новина про невизначеність у долі зелено-білих його теж засмутила.

Дізнавшись про це, було прикро. Адже "Карпати" - це не тільки бренд міста Львова, а й усієї України, - розповідає Деонас, який обіймав у львівському клубі посаду тренера воротарів, а нині працює у цій же ролі у ФК "Львів". - Мені, єдиному з одеситів, пощастило працювати у "Карпатах" двічі. До мене такого в біографії клубу ще не було, та й після мене теж, гадаю, такого не станеться. Кажучи відверто, до "Карпат" я ставлюся із великою повагою, і тому мені дуже сумно сприймати ситуацію, що виникла в клубі. Я не в курсі щодо фінансових справ у ньому, як і не знаю, що там насправді коїться - можливо, якісь непорозуміння. Однак факт залишається фактом: команда з таким іменем пропадає. За той період, який мені пощастило провести у "Карпатах", залишив частинку свого серця. Саме в цій команді невдовзі після завершення активних виступів у футболі я і почав працювати як тренер. В ній відбувалося моє тренерське становлення, яке неабияк допомогло у кар’єрі. Не секрет, що саме тому прийшов у "Карпати" вдруге. У Львові у мене залишилось чимало друзів, з ким спілкуємось і дотепер. За свою працю у "Карпатах" мені не соромно, адже я сумлінно виконував свої обов’язки і зараз чесно можу дивитися у вічі колишнім одноклубникам. Скажу більше: дві мої появи у львівському клубі в певній мірі й зіграли роль у моєму рішенні охоче відгукнутись на пропозицію іншого представника Прем'єрліги із цього чудового міста - "Львова".

Не менш значущим у житті Львів є і для Олега Лужного. Саме із столиці Галичини, де відіграв сезон-1988 за СКА "Карпати", він і потрапив до київського "Динамо", згодом погравши на високому рівні у збірних СРСР та України. У кар’єрі улюбленця українських вболівальників є й період співпраці із "Карпатами", у штаб яких він запрошувався у сезоні-2015/16. І хоча факт своєї офіційної роботи у львівському клубі Лужний заперечує, у деяких довідниках у ролі спортивного директора вказується саме його прізвище. Втім, у даному випадку не це є головним, а доля "Карпат".

Не сказав би, що я повністю володію інформацією щодо львівського клубу, але останнім часом то одна знайома людина мені зателефонувала і щось розповіла, то інша. Для мене дивно, що відбувається. Коли новий власник "Карпат" (мається на увазі Олег Смалійчук - Прим.В.К.) брав на себе ці обов'язки, то він напевно на щось розраховував, розмірковує Олег Лужний. - Якщо я, скажімо, купую машину, що була у використанні, то перш за все думаю про те, щоб її якісно відремонтувати і на ній їздити, а не викинути на звалище. А він замість того, аби рятувати команду, бере і її топить. Поясніть мені, як таке може бути?! Львів мені не байдужий, тому прикро, що у "Карпатах" таке відбувається і про клуб ніхто не дбає.

А ось що думає з приводу кричущої ситуації у "Карпатах" ще один колишній наставник команди - Олександр Севідов. Головну футбольну дружину Львова цей фахівець очолював впродовж усього сезону-2013/14.

- Насправді ніхто не розуміє, що відбувається, - говорить Севидов. - Про щось ми довідуємось із преси, однак я знаю Львів та Петра Петровича (колишнього президента "Карпат" Димінського - Прим.В.К.) - і це, мабуть, далеке від істини. Хоча всі думали, що ніколи не зникнуть такі клуби з великою історією, як "Дніпро" та "Металіст". Однак вони, як і чимало інших, припинили своє існування. На жаль, у нашій країна це не рідкість. Все ж дуже сподіваюсь, що "Карпати" не повторять їх участь та не зникнуть з футбольної карти України. Кажуть, що Ігор Коломойський не хотів зустрічатись із Петром Димінським щодо долі клубу. Тож напевно він не захоче зустрічатись і з нинішнім так званим власником "Карпат". Я останнім часом читаю чимало коментарів людей, які пишуть, що львівський клуб багатьом не байдужий. Проте схоже, що насправді є лише одна людина, якій "Карпати" з певних причин небайдужі - це нинішній президент "Руха" Григорій Козловський. Про що казати, якщо навіть мер такого міста, як Львів Андрій Садовий, нічого не може вдіяти. Насправді коментувати щось дуже важко, адже ситуація дуже заплутана і всієї правди не знаєш. Її знають хіба що кілька чоловік.
Джерело: http://ua-football.com
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн чат
Останні коментарі
pvm65 коментує:
"грали як Барселона"
Боронь боже
Friend коментує:
Там і в аматорах цікаво: Кабанов феєрить у нападі за Луцьк, а бразилець да Сілва - за «Епіцентр» гер...
Friend коментує:
Галич на 5 км ближче до Львова, ніж Добромиль. Це - успіх!)
Fan3367 коментує:
Ми також дуже раді тебе бачити в команді, дай бог щоб Карпати з тобою коли прийде час грали як Барсе...
ДЗЕНЯ коментує:
досяг апогею - буде копати на єврокубки
MaRiO коментує:
Сільченко вже за Львів грає?
Sharp коментує:
В Азербайджані тепло і фруктів багато, а ще плов всюди готують і шашлик на кожному куті. Жити можна.
Sharp коментує:
Руки геть від Карпат!
kryminalist коментує:
чергове бла бла бла від мера сихова і тютюнника. Вони зі сміттям вже 10 років не можуть дати ради. п...
pvm65 коментує:
Думаєш я вчора народився.
О, хтось замінусував.Що правда очі коле?
kryminalist коментує:
Ти собі навіть не уявляєш скільки відомих клубів в своїй історії через таке проходили
pvm65 коментує:
Які свої місця? Клуб, це історія. Що історію теж перекинуть з одного клубу на інший?
Вгробили...
Tipa_Kuzmich коментує:
Було б супер !!!
Tipa_Kuzmich коментує:
Нууу... І хтось пояснить, для чого ці всі дії ? Що нам дає нова емблема ?
Sharp коментує:
Та хоч в самий день передачи логотипу. Є документ, є права.
Зараз на сайті
Онлайн всього: 34
Гостей: 31
Користувачів: 3
Відвідувачі:TommyBoy, Mar6197, Sharp
Онлайн чат
Останні коментарі
pvm65 коментує:
"грали як Барселона"
Боронь боже
Friend коментує:
Там і в аматорах цікаво: Кабанов феєрить у нападі за Луцьк, а бразилець да Сілва - за «Епіцентр» гер...
Friend коментує:
Галич на 5 км ближче до Львова, ніж Добромиль. Це - успіх!)
Fan3367 коментує:
Ми також дуже раді тебе бачити в команді, дай бог щоб Карпати з тобою коли прийде час грали як Барсе...
ДЗЕНЯ коментує:
досяг апогею - буде копати на єврокубки
MaRiO коментує:
Сільченко вже за Львів грає?
Sharp коментує:
В Азербайджані тепло і фруктів багато, а ще плов всюди готують і шашлик на кожному куті. Жити можна.
Sharp коментує:
Руки геть від Карпат!
kryminalist коментує:
чергове бла бла бла від мера сихова і тютюнника. Вони зі сміттям вже 10 років не можуть дати ради. п...
pvm65 коментує:
Думаєш я вчора народився.
О, хтось замінусував.Що правда очі коле?
kryminalist коментує:
Ти собі навіть не уявляєш скільки відомих клубів в своїй історії через таке проходили
pvm65 коментує:
Які свої місця? Клуб, це історія. Що історію теж перекинуть з одного клубу на інший?
Вгробили...
Tipa_Kuzmich коментує:
Було б супер !!!
Tipa_Kuzmich коментує:
Нууу... І хтось пояснить, для чого ці всі дії ? Що нам дає нова емблема ?
Sharp коментує:
Та хоч в самий день передачи логотипу. Є документ, є права.
Зараз на сайті
Онлайн всього: 34
Гостей: 31
Користувачів: 3
Відвідувачі:TommyBoy, Mar6197, Sharp
Instagram