19.02.2021 Концертна бригада "Смерічка" та завод Леніна. Хто ще був патроном "Карпат" у 1989 році
550
0
Фото - ФК "Карпати"
Оприлюднюємо унікальні архівні документи часів першого відродження клубу.

Шлях, яким зараз йдуть «Карпати», наш клуб вже успішно долав у 1989 році. Тоді команда, фактично зібрана з нуля, змогла відродитися за допомогою небайдужих львівських підприємств і пересічних львів’ян.

5 січня 1989 року у Москві було підписано Свідоцтво про відродження після семирічної перерви львівської команди «Карпати». Документ про включення «Карпат» у чемпіонат СРСР серед команд другої ліги підписав начальник Управління футболу і хокею Держкомспорту СРСР В’ячеслав Колосков. Понад 70 тисяч читачів всеукраїнської «Спортивної газети» поставили підписи у революційній на той час акції «Я, мама, і тато – за команду «Карпати».

ПЕРШІ «АФЕРИСТИ»

В січні було відкрито і банківський рахунок для фінансування новоствореного клубу. Завданням було зі світу по нитці зібрати 1 мільйон радянських карбованців. Ось як виглядав тоді бюджет «Карпат»:Це може здаватися фантастикою, але як випливає з цих цифр, і тоді, і зараз «Карпати» ставили собі за мету прибуток за результатами функціонування клубу!

Браслетів і сучасних «плюшок» для тодішніх патронів передбачено не було. Школярі платили 1 карбованець в рік, пенсіонери, студенти і військовослужбовці – по 3, а решта – по 5. За це отримували членство у клубі та відповідні привілеї, що зафіксовано у Статуті (посмакуйте цією назвою!) «Львівського експериментального госпрозрахункового футбольного клубу «Карпати»:НАЙБІЛЬШИЙ ПАТРОН – ЗАВОД «ЕЛЕКТРОН»


Недавній заклик сучасних «Карпат» до приватних компаній приєднатися до клубу – аж ніяк не оригінальний крок. Ще за 24 роки до дня заснування Patreon цю ідею у Львові було успішно випробувано і втілено – без жодного інтернету та краудфандингу.

Ось що згадує про ці часи Ігор КУЛЬЧИЦЬКИЙ, тодішній начальник команди: «На банківський рахунок можна було перераховувати внески від трудових колективів, громадських організацій, приватних осіб. Пригадую, у лютому в обласній філармонії відбувся виступ Назарія Яремчука та ВІА «Смерічка» і весь збір від нього – 2000 карбованців – було переведено на рахунок ФК «Карпати». Працівники Львівського автобусного заводу подарували команді комфортабельний автобус «Турист», на якому подорожували Радянським Союзом майже на всі виїзні календарні матчі».

Як бачимо з документів нижче, підприємств, охочих підтримати «Карпати», було хоч відбавляй. Деякі з них навіть доводилось додавати до «списку донатів» прямо на ходу – вручну і прописом. До речі, не пошкодуйте зайвої хвилини для вивчення усіх відомостей. Цілком вірогідно, що на цих підприємствах працювали ваші батьки, дідусі і бабусі. А це значить, що ви патрон клубу вже у другому поколінні )

Суми внесків були абсолютно різними і, ясна річ, коливалися залежно від кількості працівників і величі того чи іншого підприємства. Утім, «Карпатам» були однаково дорогі і 60 карбованців «Ремвзуття», і 414 – Панчішної фабрики, і 50.000 заводу «Електрон».ВІД ВІДРОДЖЕННЯ-1989 ДО ВІДРОДЖЕННЯ-2021


Перед «Карпатами» вже українська федерація тоді поставила досить високе завдання – потрапити до квартету кращих команд п’ятої зони, де виступали представники прибалтійських республік, РФ, Білорусії, Молдавії та Нагорно-Карабаської автономної республіки. І народні «Карпати» з честю впоралися з цим завданням, ставши бронзовим призером своєї зони.

Легенда «Карпат», Степан ЮРЧИШИН, згадує:

«Треба було мільйон рублів назбирати. Показати Москві, що у нас бюджет є. Газети про це писали. І справді, хтось дав рубль, а хтось 10. І ми назбирали. Команда почала грати, причому досить непогано. На матч проти Тирасполя прийшло 37 тисяч, ми, правда, програли. Але це друга ліга була!» …32 роки по тому, «Карпати» знову у другій лізі і знову ставлять собі завдання: вижити, змужніти, повернути команду до еліти і бути фінансово незалежними. Сьогодні ми лише на початку цього шляху, але вже понад півтисячі вболівальників підтримують рідний клуб власними коштами. І так, у нас вже з’явився перший патрон-компанія з щомісячним платежем 200 євро!
Далі – буде…
Джерело: http://fckarpaty.com
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн чат
Останні коментарі
sklyarik коментує:
НАЖАЛЬ ШАХТАР НЕТОЙ
Litvin коментує:
Згоден на 100 %
mrkopiy коментує:
А зараз де буде? Останнє місце в УПЛ :)
oleh75 коментує:
Молодець.Втік .З Болотніковим був би в болоті
Goland коментує:
Панчишин лише великий знавець російського репу, іншого йому не дано в цьому житті. Він середньостати
Goland коментує:
"Звєзда" футболу...треба було ставити питання про російський реп, він у ньому більше розум
TommyBoy коментує:
Блін, Зеньову лише 31 рік...а здається півжиття пройшло з часу, коли він сюди переходив..
туман коментує:
Карпати з боргами перейменувати у шахтар донецьк та залишити їх.
pvm65 коментує:
Яким боком 58?
mrkopiy коментує:
Одне биття!
pvm65 коментує:
Обіцянка цяцянка, а дурному радість
Tipa_Kuzmich коментує:
Найближчий час, ще не настав, чи вже минув ? )))
Bolotnikov коментує:
шо?
oleh75 коментує:
Не вірю . Брехня ! Ти вже пив вино зі смайлом і розповідав про новий проект,, в найближчий час» Хлоп
MichaelFair коментує:
Саме цікаве, що навіть на офіційному сайті УЄФА, а ні слова про Україну, поразку і взагалі ні згадки
Зараз на сайті
Онлайн всього: 19
Гостей: 15
Користувачів: 4
Відвідувачі:ihora_18, MaRiO, Yarik, PTAX
Instagram