03.06.2020 Кіриленка: "Немаю жодних фінансових претензій до "Карпат"
394
0
Фото - ФК "Карпати"
Білоруська Tribuna.com поговорила з Кириленком про обстановку в «Карпатах», життя в умовах пандемії і про те, чому не вдалося за рік стати стабільним гравцем першої команди.

- Давай відразу розберемося, чому ти покинув «Карпати».

- В першу чергу скажу, що пішов з команди не з футбольних причин. У цьому плані все добре. Я повернувся в клуб після того, як чемпіонат вирішили відновити, тренувався, готувався до матчів. Але те, що зараз діється в світі, я маю на увазі пандемію, внесло певні корективи в життя, в кар'єру, в тому числі мою. Я вирішив, що мені життя все-таки дорожче, ніж кар'єра. Не хочеться ризикувати, а краще побути в безпеці, з сім'єю. У підсумку, як бачу, це рішення правильне. Наскільки знаю, в «Карпатах» введений карантин до 16 червня. Так що, думаю, зробив все вірно.

- Як в клубі відреагували на твоє бажання розірвати контракт?

- З розумінням, все абсолютно нормально. Керівництво, тренери розуміють, що в такій ситуації в чужій країні одному перебувати дуже важко, та й небезпечно. Ніхто не знає, що буде далі. А якщо, не дай Бог, ще захворію, як вирішувати питання з лікарнею, лікуванням? Все це заходило дуже далеко, я вже банально не міг тренуватися, не думаючи про це. Все було дивно, нестабільно, тому прийняв рішення покинути «Карпати».

- Ти був єдиним, хто так зробив?

- Чесно кажучи, не знаю, як і що хлопці думають із цього приводу. Я розумів, що незрозуміла ситуація затягнеться: знову карантин, знову ізоляція, сидіти вдома, нікуди не вилазити, а потім знову набирати форму. З огляду на, що ми тільки-тільки вийшли з цього, зовсім недавно відновили тренування, повертатися до того ж стану - це не дуже добре.

- Буквально пару днів тому з'явилися новини, що в «Карпатах» стався спалах захворюваності. Ти ще знаходився в цей час в розташуванні команди?

- Ні. Хлопцям робили тести в понеділок, швидко отримали результати. Жахливо, звичайно. Можу сказати, що до цього, в травні, ми робили два тести, і вони взагалі нічого не показали. 15-го числа - все добре, потім - через тиждень - знову. А тут - така ситуація.

- Як так вийшло? Начебто, все попередні тести давали негативний результат, а тут відразу спалах ...

- Чесно кажучи, поняття не маю. Навіть не уявляю, як хлопці могли заразитися. Тим більше ніяких же ознак хвороби ні в кого не було, все тренувалися спокійно, без будь-яких підозр. Ніхто не скаржився, нікому погано не було. Та й через самопочуття нікого від тренувань не усували. Все було добре і гладко, до останнього моменту, як бачиш. І все так різко сталося. Сподіваюся, що у всіх все буде добре, команда вибереться з ситуації, в якій опинилася.

Що стосується особисто мене, то знаю, що я здоровий, принаймні за результатами останнього тесту, який здавав в Україні. Але хочу ще в Мінську зробити, щоб остаточно переконатися, що зі мною все добре.

- У «Карпатах» якісь запобіжні заходи через вірус робилися?

- Безумовно. Коли команда повернулася до тренувань після відновлення чемпіонату, ми працювали суто в групах по чотири-п'ять чоловік, не більше. Це рекомендація Федерація футболу України. Коли займалися в тренажерному залі, були завжди в рукавичках. За базі ходили в масках. Постійно використовували дезінфікуючі засоби, в обов'язковому порядку щодня міряли температуру. Тобто абсолютно всі запобіжні заходи клуб робив.

Та й в цілому в Україні, скажу чесно, роблять все, щоб виключити зростання захворюваності. У тих же торгових центрах можна перебувати без маски, плюс там міряють температуру. У ресторанах, у Львові так точно, всередині сидіти не можна, тільки на терасах.

- Легіонери не боялися працювати в такій обстановці?

- Почнемо з того, що єдиним легіонером, хто їхав додому, а потім повернувся в команду, виявився я. Деякі іноземні гравці, наприклад, Саня Бойчук з Молдови і Матар Дійе з Сенегалу, під час карантину перебували у Львові, тому що просто не встигли виїхати з України. Що стосується інших легіонерів - наприклад, Тіма Халла і Марвіна Мартінса з Люксембургу, ізраїльтянина Гішама Лейоуса - так ось вони вирішили не повертатися в клуб.

- Читав, що в «Карпатах» заражені захисники Гіоргадзе і Дубінчак, а також один з воротарів.

- Насправді польові не заражені, не знаю, звідки спливла ця інформація. Той же Гіоргадзе сам написав в інтернеті, що він здоровий. А до цього мені самому дзвонили, писали, питали, чи заражений я, чи контактував з цим гравцем. Наскільки знаю, Дубінчак, який належить «Динамо», здавав тест окремо від усіх і отримав негативний результат. Так що не знаю, як спливла ця інформація. Чесно скажу, поняття не маю, хто в команді зараз заражений. Коли покинув «Карпати», вийшов з клубного чату, тому всю інформацію отримую з інтернету.

- Зараз є певний страх, враховуючи, що ще пару днів назад контактував із зараженими?

- Ні, чесно скажу. Як вже сказав, перед тим, як розірвати контракт з «Карпатами», здав тест суто для себе - все добре. Відчуваю себе чудово. Але і в Мінську ще здам, подивимося, що і як.

- Як в «Карпатах» здавали тести?

- У середині травня ми поїхали на стадіон «Україна», там в медкабінет чекав лікар в спеціальному одязі, по групках в кілька чоловік ми заходили, у нас брали мазок з носа і рота. Через тиждень повторили процедуру, але тільки вже на базі.

- На базі для гравців були створені спеціальні умови для проживання?

- Почну з того, що у «Карпат» дві бази. На одній команда тренується, там є все для відновлення, для роботи з м'ячем, тренажерні зали. А на другий базі живуть хлопці з молодіжної та юнацьких команд, основа. Але зараз там знаходяться лише ті, хто не захотів витрачати гроші на знімні квартири, база практично порожня. В основному хлопці знімають квартири в місті, і під час карантину перебували на самоізоляції.

- У клубі просили якось ізолюватися?

- Просили намагатися якомога менше з'являтися в людних місцях. Не знаю, як робили інші, але я намагався дотримуватися запобіжних заходів.

- Ти не замислювався про те, що варто було покинути «Карпати», ще коли в Україні тільки почалося зростання захворюваності, а у Львові був введений карантин?

- Так, думав про це. Але я намагався вірити в краще, сподівався, що все владнається. Та й до того ж не хотілося залишати чемпіонат України. Це сильна ліга, у мене була можливість грати, прогресувати, а потім бути більш затребуваним. Я люблю футбол, тому повернувся в команду, хоча думки про те, що не варто їхати, що потрібно залишитися в Мінську, закрадалися. Але в підсумку вирішив так: поїду, подивлюся, що відбувається, і якщо ситуація стане напруженою, мені як громадянину Білорусі буде нескладно повернутися на батьківщину і далі займатися своєю кар'єрою. У підсумку так і вийшло. Зараз перебуваю на двотижневому карантині після повернення в країну. Подивимося, які варіанти по клубам спливуть, що буде далі.

- Розкажи, як тобі вдавалося проходити кордони під час карантину в Україні, коли всі пункти пропуску закриті?

- Справа в тому, що коли я підписав контракт з «Карпатами», мені, як і всім іншим легіонерам, зробили посвідку на проживання, який діяв рік. Видали дозвіл на роботу в країні. Так що коли я повертався в Україну, мене, по суті, зобов'язані були пропустити, тому що я їхав на роботу. Показав прикордонникам вид на проживання, контракт з клубом в електронному вигляді, мене пропустили. А до цього, на білоруському кордоні, мене повідомили, що після повернення на батьківщину потрібно буде просидіти два тижні на карантині. Я підписався на це і поїхав.

Певний страх на кордонах, чесно скажу, був. Не знав, як все пройде, чи пропустять. Але все пройшло добре. Коли недавно повертався в Білорусь, теж були побоювання, але, по суті, українці зобов'язані мене випустити, тому що я громадянин Білорусі, а наші прикордонники зобов'язані запустити. Коли їхав, у мене з собою було три валізи з речами. Перетинати кордон дозволено тільки пішки, тому я з цими валізами йшов практично кілометр. Потім мене зустріла родина і відвезла додому.

- Батьки не боялися тебе відпускати в травні в Україну?

- Ні, абсолютно. Тато навіть десь підштовхував, щоб я їхав і грав. Я поїхав і спробував зробити все можливе. Але, як бачиш, все вийшло непередбачувано.

- Коли була перерва в УПЛ, футболісти «Карпат» отримували зарплати?

- Так, але комусь знизили зарплату до 25 відсотків, кому-то платили половину. Клуб повідомив гравців, ніхто ніяких додаткових угод не підписував. Всі все прекрасно зрозуміли. А коли ми повернулися до тренувань після перерви, нам сказали, що клуб виплатить в повному обсязі те, що недоплатив. І «Карпати» виконали свої умови. Хоча трохи раніше клуб мав певні фінансові труднощі. Була ситуація, що нам, наприклад, взимку не заплатили за місяць, умовно кажучи, але потім видали гроші відразу за два місяці.

Коли я їхав з «Карпат», мені виплатили дві повні зарплати, третю, як ми домовилися, заплатять наполовину. Коли ми розлучалися, знайшли спільну мову в фінансовому плані, ніяких питань.

- У Львові, де ти знімав квартиру, зараз важка ситуація з коронавірусом. Місто є лідером в Україні за кількістю позитивних тестів, введено масковий режим, не працюють кафе і ресторани. Як тобі жилося в таких умовах?

- В принципі, нічого страшного, якихось жорстких обмежень немає. Коли в травні повернувся до Львова, побачив, що люди потихеньку починали жити своїм звичайним життям. Все просто втомилися, завагалися від цієї нісенітниці. Жителі міста почали відвідувати кафе та ресторани, але сиділи тільки на відкритих терасах. Всі вони, природно, забиті. Громадський транспорт якийсь час не ходив, але зараз все повернулося на круги своя.

Але був час, як мені розповідали хлопці, вулиці буквально пустували. Ніхто взагалі не гуляв - наче апокаліпсис. А потім почалися певні послаблення, люди почали виходити, гуляти.

- В Україні про коронавірус говорять правду або приховують щось?

- Чесно не знаю. Та й нерозумно припускати, приховують від тебе щось чи ні. Ми ніколи не дізнаємося, як воно є, що воно є. Тобі дають дані - будь добрий, вір в них. І, найголовніше, дотримуйся запобіжні заходи, стеж за собою. Боїшся - сиди вдома. Кожен сам вирішує, що йому робити.

У тому ж Мінську вирішили нічого не закривати, все працює. І я навіть радію з цього. Люди самі повинні стежити за своїм здоров'ям. Кожна людина коваль свого щастя.

- Чим ти себе розважав у вільний час у Львові, особливо в умовах карантину?

- А його, цього часу, було не так вже й багато. Тренування виснажливі, тому хотілося відпочивати вдома. Іноді міг сходити попити кави, пообідати в кафе. У вихідний з хлопцями зустрічалися. Іноді по відеозв'язку з дівчиною спілкувався. Загалом, нічого надприродного.

- Чому ти ще до перерви в УПЛ випав зі складу і не потрапляв в заявки на матчі прем'єр-ліги і молодіжного чемпіонату?

- 3 березня в матчі «Карпат» U-21 я вийшов в стартовому складі, але в другому таймі був замінений, тому що мені зламали ніс. 5 березня повернувся до Мінська. Сім днів провів тут, відновився, поїхав до Львова 28 березня. Потренувався якийсь час, а потім в Україні оголосили карантин, чемпіонат призупинили. Знову відправився до Мінська, тут у мене були індивідуальні тренування. Наприклад, працював з Тетяною Ловець, тренером з фізпідготовки, зі своїм першим тренером Валерієм Андрієвським займався. Тренувався трохи з дублем БАТЕ. Я розумів, що під час перерви в УПЛ ігрові кондиції втрачати не можна, тому шукав можливість повноцінно тренуватися. Якийсь час працював з дублем «Мінська», а 15 травня повернувся в Україну. Причому був абсолютно спокійний за свої статки, адже перебував у непоганих кондиціях. Потренувався в «Карпатах» два тижні, а в підсумку змушений був піти з клубу. По суті, навіть не встиг застати відновлення чемпіонату, тим більше матч з «Маріуполем» вирішили скасувати.

- Тобто причина відсутності тебе в заявках на матчі - зламаний ніс?

- Саме так. Хоча не знаю, чому клуб вирішив не давати цю інформацію, не розмістили новина про мою травму на сайті. Через це виникли дивні ситуації. У групі «Білоруський футбол» Вконтакте написали, що мене не включають в заявку, тому що погано граю і так далі. Мене це зачіпало, дратувало. Люди писали таке, не знаючи, що я сиджу вдома зі зламаним носом. Зв'язався з «Білоруським футболом», попросив їх в наступний раз уточнювати інформацію, перш ніж щось писати.

- Що тренер основної команди говорив тобі? Розраховував на тебе після відновлення?

- Так, Роман Санжар дав зрозуміти, що чекає мого повернення. Тому я спокійно відновлювався. 29 лютого він мене випустив на заміну на 74-й хвилині в матчі з «Колосом», дав ігровий час. Перед туром, коли нам потрібно було грати з «Олександрією», я підійшов до Санжар поговорив про те, що хочеться грати більше. Тим більше я відчував по собі, що набираю оптимальної форми. Попросив, щоб тренер випустив мене в матчі трохи раніше. Начебто, домовилися, все добре. Але напередодні, в матчі молодіжного складу, мені зламали ніс. І, фактично, таким чином закінчилася моя кар'єра в «Карпатах».

- Які у тебе залишилися враження від львівського етапу?

- Чесно скажу, взагалі не пошкодував, що свого часу перейшов в «Карпати». Навіть з огляду на те, що не завжди потрапляв до заявки основної команди, все одно відіграв в Україні більше, ніж за два роки в брестському «Динамо» і дублі БАТЕ. Певний досвід отримав. Побачив рівень чемпіонату країни, зрозумів, що там можна конкурувати, прогресувати. І за неповний рік перебування в команді УПЛ тільки виграв. Дай Бог, щоб далі було простіше і краще. Не знаю, правда, де продовжиться моя кар'єра.

- Але стати стабільним гравцем основної команди тобі так і не вдалося.

- Так, з якихось причин це не вдалося зробити. 15 грудня зіграв з «Ворсклою» 90 хвилин.

Потім поїхав на відпочинок з думками про те, що, начебто, зарекомендував себе, тим більше за матч в ЗМІ отримав хороші оцінки, з тренером у мене були хороші відносини. Але коли почалися зимові збори, з якихось причин отримував найменше ігрового часу з нападників. Тренер чомусь почав мені часто «піхати», був незадоволений моєю роботою. Може, я сам десь був винен, десь недопрацьовує, але я така людина, що коли мені «піхають», у мене падає настрій, стає ще важче працювати. А тут ще й мало давали грати в товарняках. Я, звичайно, морально стійка людина, але іноді «піхача» з боку тренера було так багато, що я вже не знав, куди подітися. Нікого не ображаю, але я бачив, що нападники, які грали в товариських матчах, особливого результату не давали. А коли мене випустили в поєдинку з узбецьким «Бекабад», я через хвилину після виходу на поле віддав гольовий пас. Потім в якомусь матчі мене знову випустили на заміну, зіграв хвилин 30.

Уже взимку замислювався про те, щоб покинути «Карпати». Не міг знайти спільну мову з тренером, щось не виходило на тренуваннях. Але коли ми повернулися зі зборів, тренер знову почав мені довіряти. Випустив в тому ж матчі з «Колосом». Я побачив, що Санжар в мені зацікавлений. У підсумку поміняв своє рішення, захотів продовжити грати в «Карпатах». І, в принципі, не пошкодував, що залишився.

- За основу тобі так і не вдалося набрати жодного очка в офіційних зустрічах, хоча вийшов ти в чотирьох матчах УПЛ і в одному в Кубку.

- Як є. Десь не щастило, десь ще щось.

- Але щоб потрапляти до складу, нападник повинен забивати.

- Згоден. Чесно хочу сказати, в своїй кар'єрі я дуже багато втратив, багато зробив помилок. Може, даремно не залишився в «Мінську», може, щось ще неправильно зробив, наприклад, пішов в дубль БАТЕ, а не шукав варіанти краще. Все моє життя і кар'єра складається з якихось підйомів і падінь. Сьогодні здається, що все добре, заграю в чемпіонаті України, випускають на поле, але знову щось відбувається - і випадаю зі складу. Насправді трохи розчарований у своїй кар'єрі, вона могла скластися трохи по-іншому. Зараз бачу, що люди не особливо вірять в мене, кажуть, що я такий-сякий. Нещодавно мене називали навіть інстамодель, а не футболіст. Але я можу сказати, що не збираюся опускати руки. У мене є все, щоб заграти на високому рівні. Просто потрібно наполегливо працювати, тренуватися. Можливо, просто потрібно почекати якийсь час.

- Є зараз варіанти?

- Пару варіантів є, точно без клубу не залишуся. І, впевнений, все буде добре. Найближчий місяць все визначить. Тим більше я зараз вільний агент, можу переходити в будь-яку команду. Мій відхід з «Карпат» - це ще й можливість перезавантажитися, переглянути все, зробити рестарт кар'єри, почати все з чистого аркуша. Всякої нісенітниці в минулому вистачало, в тому числі з мого боку. Потрібно зробити висновки і йти далі.
Джерело: http://ua.tribuna.com
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Онлайн чат
Останні коментарі
Sharp коментує:
Залишилось одне - чекати на антиколомойський закон в футболі
romprest коментує:
Нехай ще дівчат дасть та свою сауну, щоб було де обмити результати зустрічі!
Tipa_Kuzmich коментує:
От Коломойський і дочекався свого "зіркового" часу, як нагадав/натякнув Павлишин, ППД на ч...
Tipa_Kuzmich коментує:
О, тепер діло піде ! Чому ж Ви скоріше не запропонували кабінету свого, можливо б давно усе вирішило...
Андрюха-71 коментує:
Брехливий пес....14 років "допомагає"
Mar6197 коментує:
Кому-кому, а Садіку б тільки попіаритись, скоро вибори...
Sharp коментує:
Грошима краще допоможи, кабінет можна і без того знайти
oleh75 коментує:
Шістка Димінського .Поки він з Карпатами -майбутнього немає!
Friend коментує:
Коли в кожному місті - Львові, Дніпрі, Запоріжжі чи Одесі - буде по 2-3 футбольні, баскетбольні, фут...
Tipa_Kuzmich коментує:
Зі "старими" вболівальниками все зрозуміло, а от шкода, що нові, молоді заповнюватимуть ні...
interolik коментує:
Молодець, все правильно зробив. Лишні терки нам не треба. Та й допомога Козловського може ще потрібн...
Sharp коментує:
Завжди легше падати вниз ніж підніматися вгору. Хотів зустрітися з Коломою, але там бортанули, хотів...
interolik коментує:
Два кроки назад це друга ліга? Чи може три-чотири кроки назад?
rolcom коментує:
Раніше мріяли про єврокубки, зараз будем мріяти про першу лігу.
ДЗЕНЯ коментує:
ффу - одні підараси
Зараз на сайті
Онлайн всього: 38
Гостей: 36
Користувачів: 2
Відвідувачі:Mar6197, наливайко
Онлайн чат
Останні коментарі
Sharp коментує:
Залишилось одне - чекати на антиколомойський закон в футболі
romprest коментує:
Нехай ще дівчат дасть та свою сауну, щоб було де обмити результати зустрічі!
Tipa_Kuzmich коментує:
От Коломойський і дочекався свого "зіркового" часу, як нагадав/натякнув Павлишин, ППД на ч...
Tipa_Kuzmich коментує:
О, тепер діло піде ! Чому ж Ви скоріше не запропонували кабінету свого, можливо б давно усе вирішило...
Андрюха-71 коментує:
Брехливий пес....14 років "допомагає"
Mar6197 коментує:
Кому-кому, а Садіку б тільки попіаритись, скоро вибори...
Sharp коментує:
Грошима краще допоможи, кабінет можна і без того знайти
oleh75 коментує:
Шістка Димінського .Поки він з Карпатами -майбутнього немає!
Friend коментує:
Коли в кожному місті - Львові, Дніпрі, Запоріжжі чи Одесі - буде по 2-3 футбольні, баскетбольні, фут...
Tipa_Kuzmich коментує:
Зі "старими" вболівальниками все зрозуміло, а от шкода, що нові, молоді заповнюватимуть ні...
interolik коментує:
Молодець, все правильно зробив. Лишні терки нам не треба. Та й допомога Козловського може ще потрібн...
Sharp коментує:
Завжди легше падати вниз ніж підніматися вгору. Хотів зустрітися з Коломою, але там бортанули, хотів...
interolik коментує:
Два кроки назад це друга ліга? Чи може три-чотири кроки назад?
rolcom коментує:
Раніше мріяли про єврокубки, зараз будем мріяти про першу лігу.
ДЗЕНЯ коментує:
ффу - одні підараси
Зараз на сайті
Онлайн всього: 38
Гостей: 36
Користувачів: 2
Відвідувачі:Mar6197, наливайко
Instagram