Валерій Яремченко
Головний тренер «Карпат» Валерій Яремченко поділився враженнями від перших днів на посаді головного тренера.

Як довго вели переговори про роботу в «Карпатах» і чому погодилися на цю пропозицію?

Ми постійно спілкувалися з почесним президентом «Карпат» Петром Петровичем Димінським. Раніше працював із Безуб’яком і Чанцевим. Коли надійшла пропозиція від Петра Петровича, довго не вагався. Я ж з обома помічниками добре знайомий, знаю їхній високий тренерський рівень, тому розумів, що з ними можна працювати і виконувати завдання. Зараз деякі футболісти «Карпат» покидають команду, потрібно шукати підсилення. Це ми тепер і робитимемо.

А буде можливість підсилити команду?

Коли вперше прийшов у «Карпати», у Львові був хороший другий склад. Була молодь, яка майже відразу була готова замінити старших футболістів. Той же Голодюк, який тепер поїхав. Тоді було багато перспективної молоді. У «Карпатах» готують хороших футболістів, але щороку групи бувають різні. Зрештою, і молодь також потребує індивідуального підходу. Хтось відразу перелаштовується в дорослому футболі, комусь потрібен час на це. Але ніхто не хоче чекати: ні президент клубу, ні вболівальники. Усі розуміють, що після того, як пішла група футболістів, потрібен час на формування нової команди. Усі це розуміють, але не пробачають поразок та поганої гри.

Тож підсилення почнете шукати в дублі?

У «Карпатах» є 7 чи 8 футболістів, які виступають за збірні України різних вікових категорій. Хочу з ними ближче познайомитися. Також будемо спілкуватися з українськими футболістами, які виступали в інших командах. Дехто з них не хоче їхати на перегляд, мовляв, вони високого рівня гравці й на перегляд їхати не гоже. Можливо, так воно і є. Але одна річ із футболістами з іменем, а інша – без імені, але з амбіціями. Брати таких без перегляду – це великий ризик.

Тож є можливість запросити і досвідчених футболістів?

Так, ми будемо запрошувати таких футболістів, які сформують кістяк «Карпат». Потрібні авторитетні гравці, біля яких швидше прогресуватиме молодь. Президент клубу не приховує, що готовий відпускати молодь за кордон, в інші клуби. Але потрібна золота середина. Відпускати потрібно тоді, коли від цього не суттєво постраждає команда. Усе потрібно робити вчасно.

Упродовж півроку старшим тренером був Володимир Безуб’як, а головним – Олег Лужний. Перший з них став вашим помічником, а що з Олегом Романовичем?

Лужного в «Карпатах» не бачив. З Безуб’яком раніше працював у «Карпатах», з Чанцевим – у Запоріжжі. Обох знаю не за чутками. А Лужного тут не бачив. Знаю, що він жив у Луцьку, трішки працював у «Таврії»… Знаєте, є таке поняття, як робочий тренер. Тобто 2-й, 3-й тренер, який працює в полі. Це справжні наставники. А є тренери, які дають інтерв’ю. Але це можна робити по-різному. Можна спершу зробити, а потім уже коментувати. У кожній команді є головний тренер, який дає інтерв’ю. Але за роботу відповідає весь тренерський штаб і всі повинні працювати з колективом. А якщо тренер не працює, а тільки коментує, я вважаю це неправильним.

Перед вами поставлено конкретне завдання чи спершу повинні розібратися з комплектацією команди?

Спершу потрібно розібратися… Звісно, будь-який президент клубу, вкладаючи гроші у футбол, хоче результат. Петро Димінський у футболі вже давно, сам прекрасно розуміє, що потрібно підсилитися. Водночас ніхто із президентів не дасть тренеру два роки на формування команди – це абсурд. Усі бачать, що треба підсилюватися, награвати нову команду, але ніхто не хоче чекати на результат, він одразу потрібен. І пробачити якісь невдачі вболівальники та президент зможуть лише за умови проявлення футболістами бійцівських якостей, самовіддачі. Якщо команда битиметься за результат, це означатиме, що ми на правильному шляху.

Валерію Івановичу, ви останнім часом де жили – в Києві чи Донецьку?

Я в Донецьку вже давно не живу, мешкаю за 50 кілометрів від цього міста. За 2,5 року в Донецьку був тільки одного разу.

Побоюєтеся, що після того, як ви очолили львівські «Карпати», на вас там образяться і більше не зможете потрапити туди?

Хто образиться? Карлик?

Не він, звісно, а ті, хто окупував Донецьк.

Знаєте, я неодноразово озвучував свою проукраїнську позицію і вже давно потрапив у чорні списки. Уже давно не в’їзний у Донецьк. Я народився і помру в цій країні. Кожна людина повинна любити свою маму і батьківщину. І зраджувати їх не можна.

Джерело: http://vgolos.com.ua
Дата: 09.06.2016 | Інтерв'ю | Переглядiв: 1457
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Loading...
checklive.ru

Мiнi-чат
СмотриСпорт - спортивные трансляции онлайн

Опитування
Нові коментарі
головне памятати це в майбутньому і не повторювати..

Адєсса,Львів з Алімпіком і гольова на Мякушка? Грав ше на гіршому полі ніж в олексі.

Не спіши в київське Динамо ! Пограй, хоча б рік-півтора за Карпати ! На жаль є невдалі приклади, які поспішили з переход...

Чи це Швед не бачить поле , або він самолюб ? Скоріше - друге . Забий Мар"ян гол і питань не було б, або віддай пас...

Перемоги мають прийти! І прийдуть!

Зараз на сайтi
Онлайн всього: 71
Гостей: 61
Користувачів: 10

Karraskal, yaroslav021, Little, Sollaris, fckarpatylviv_org, Aradesh, spiker, Hatsik, ToVoRo, TommyBoy