10.05.2018 Єфремов: "Димінський казав, що Маркевич не може грати без суддів"
990
2
Єфремов

Колишній генеральний директор Карпат та прем’єр-ліги Олександр Єфремов відверто розповів про роботу з Петром Димінським, філософію Мирона Маркевича і згадав деталі скандального матчу з Металістом.

Ви були першим генеральним директором Карпат після приходу у клуб Петра Димінського. Як ви потрапили в команду?

Він знав, що я брав участь у становленні Кривбаса і розбираюсь у футболі. Коли я прийшов у Карпати, то там була випалена земля і великі борги по зарплаті. Все було дуже погано. На матчі добиралися потягом. В Луганськ їхали два дні. І так само назад.

Я прийшов у травні і за кілька місяців ми створили хорошу команду. Тренером був Мирон Маркевич. Перше коло ми завершили на третьому місці. Відрив від четвертого донецького Металурга був 4 очки і ми приймали їх вдома. Все йшло добре, але потім Димінський звільнив мене. Він йшов на вибори до Верховної Ради і хотів мати місцеву людину. Петро жорсткий у прийнятті рішень. Потім він мене знову кликав у Карпати, а після останнього звільнення з клубу через два місяці запропонував очолити УПЛ. Він знав, що я вмію працювати.

Яка людина Петро Димінський?

Він розумний і трохи своєрідний. Петро Петрович говорить такі речі, що можна подумати: «Ідіот». А через кілька місяців так і стається. Він прониклива людина і вміє аналізувати.

Димінський ніколи не просить вибачення. Якщо не правий, то через годину він перейде на іншу тему і підтримає тебе.

Як з ним працювати? Закидаєш йому ідею. Якщо вона хороша, то він сам її підхопить, трохи переробить і запропонує, як новацію. Димінському не можна весь час говорити: «так». Тоді він на тебе сідає і вже не злізе. Він працює за принципом: «Вимагай від людини неможливого, отримаєш бажане». Димінський – максималіст за натурою. Розбирається в багатьох сферах життя. Якось я йому сказав: «З тобою страшно, але цікаво».

Для чого Петру Димінському футбол?

Він любить футбол. Димінський футбольна людина. Один із трьох гравців, які виграли юнацький чемпіонат України, і їх взяли в дубль Кривбаса. Тоді команда грала у Першій лізі.

Димінський ходить майже на кожне тренування. Але максималізм йому десь шкодить. Він багато вимагає від людей. А футбол – це гра і вона складається по-різному. Головою він це розуміє, а серцем, мабуть, ні.

Це тому в Карпатах так часто змінюються тренери?

Хіба тільки у Карпатах? Всюди часто міняють наставників. Згоден, що в Карпатах це відбувається часто. Димінський – максималіст. Але тренери, які давали результат, довго працювали – Кононов, Яремченко.

Кононов прийшов на готову команду, яку зробив Яремченко. Можливо, при ньому вона не так грала. А з приходом білоруса вона почала забивати і перемагати. Кононов – хороший мотиватор.

Великий тренер повинен бути тактиком, мотиватором і психологом. Олег Блохін – хороший мотиватор. А Валерій Лобановський все це поєднував. Тому Блохін просто хороший тренер, а Лобановський – великий.

А до якого типу тренерів належить Мирон Маркевич?

Він – інтроверт. Все носить у собі. У нього своя філософія. Ігор Суркіс сказав, що більше матчів, ніж Маркевич, ніхто не здавав. Маркевич ніколи не грав договірні матчі. Але він працював з суддями. Він мені говорив: «Саша, футбол – це контактна гра. Арбітр може свиснути на нашу користь, або на користь суперника. У нас молода команда. Треба, щоб вона грала. Бігла. А ці свистки ні до чого. Я прошу арбітра, щоб він не свистів і даю йому гроші. А допомагати мені не треба». Хоча йому допомагали. Але він вміє готувати команди. Вивів Дніпро у фінал Ліги Європи. Він – молодець! Маркевич подобається мені, як людина. Він єдиний заступився за мене публічно, коли Димінський перший раз мене звільнив. Маркевич сказав в інтерв’ю: «Це неправильний хід. Людина була на своєму місці. Він любить і розуміє футбол. І дарма його звільнили».

Які стосунки були в Маркевича з Димінським?

Складні. Димінський звинуватив Маркевича, що той не може грати без суддівського впливу. Але його успіх в єврокубках показує, що він вміє готувати команди. Металіст показував дуже хороший футбол. Ще рік, і Харків був би першим. Але у клубу закінчилися гроші, а Курченку футбол був до одного місця.

А от Яремченко дуже сильно полаявся з Димінським. Тренер прогнав президента з тренування. Сказав, що не треба йому заважати. Димінський ввечері йому зателефонував. Він зрозумів, що був неправий. Але ж він не може попросити вибачення. Заговорив про майбутні збори, ще якісь справи. А Яремченко ще раз послав. Димінський спочатку хотів зробити так, щоб він більше ніде не міг працювати. Але потім вони помирилися, їздили в гості.

Димінський вміє визнавати помилки і пробачати. Це важливо.

Правда, що Димінський використовував Маркевича в політичній агітації на виборах?

Не пам’ятаю такого. Коли Димінський вперше йшов на вибори, то він трохи використовував клуб. Але він не зловживав цим. В цьому плані він також правильна людина.

А як Димінський ставиться до гравців?

Любить їх, як дітей. Особливо, місцевих. З ними він взагалі панькається. Йому подобаються технічні, розумні футболісти. Він сам був технічним півзахисником з головою. Димінський любить комбінаційний футбол.

Найцікавіші трансфери Карпат за час вашої роботи у клубі?

До трансферів я не мав ніякого стосунку. Єдине, я порекомендував звернути увагу на кількох іноземців з Шерифа. Один грузин грав центрального захисника, інший грузин діяв під нападником, а форвардом був Едвард Аньямке. Маркевич поїхав на матч Шерифа. Нігерієць йому сподобався. Заплатили за нього здається 400 тисяч доларів. Він бігав, як собака. Аньямке грав, коли тренером був Маркевич. У перерві він йшов з поля у розірваній футболці і міняв її. Але після звільнення Маркевича гравцеві міняли позиції, і це нічим добрим не закінчилося.

Коли Карпати були на зборах в Італії, то Удінезе чи Болонья давали за Аньямке мільйон євро. Але Димінський сказав, що він ще пограє у Карпатах і буде коштувати два мільйони. А на другий збір у Туреччину він не поїхав. Не встигли зробити нігерійцеві візу. Він поїхав на збори з другою командою у Крим і там порвав м’яз і вибув на півроку. І на цьому все. Варто було його продавати. Якщо дають гроші, то продавай. Не треба шкодувати. Але це не тільки у нас так. Багато хто так помиляється.

Аньямке було 23 роки, коли він прийшов у Карпати. Це був його справжній вік. Він був учасником Чемпіонату Світу серед юнаків. А там серйозно перевіряють футболістів. І було видно, який він за розумом. Абсолютно дитячі міркування. Але хлопець він хороший і вже мав авторитет в Нігерії. Тому коли 17-річний Самсон Годвін приїхав у Карпати, то відразу почав носити йому сумки.

Годвін нагадував мені Макелеле. Я йому говорив: «Ти помреш, але гравець повз тебе не повинен пройти. Треба бути собакою». Макелеле грав за Реал і попросив підвищення зарплати. Йому відмовили. Француз перейшов у Челсі на хорошу зарплату. А Реал тоді впав на передні ноги. Не вистачало Макелеле, який цементував півзахист. У своїх найкращих матчах Годвін так і грав. Але в нього був удар поганенький. Він, здається, 6 м’ячів забив за всю кар’єру. Він коли забивав, то це було велике щастя. Але провів у Карпатах практично всю кар’єру. Він був корисним. А як хлопець –дуже хороший.

Годвін дуже добре адаптувався до Львова. У нього дружина – українка. Але щось він зараз не може проявити себе, як агент. Він працює в системі Карпат і шукає гравців, але зараз іспанці всім перекрили кисень.

Ігор Йовічевич приїхав в Карпати після важкої травми. Міг віддати розкішний пас, але чорнову роботу він не робив. За нього пахав Данилевський. Йовічевич отримував 15 тисяч доларів, а Данилевський – 1,5.

Роша Батіста – своєрідний гравець. Він абсолютний лідер. Коли у нього було натхнення, він міг порвати всіх. Він був високим, атлетичним, пластичним для свого зросту. Добре грав ногами, головою і мав удар. Це було хороше придбання. Але він в нас так до кінця і не розкрився. У нього був величезний потенціал. Він міг грати ще краще. Деякі матчі у нього були просто феноменальні.

Мацей Налєпа – простий і щирий хлопець. Він дуже хотів грати. Правда, у нього не все виходило. Він був перспективним воротарем, але в нього то чорт, то диявол. Травми також докучали. Потім він перейшов у Венту. Команда побула чотири місяці і зникла.

Коли Вася Кобін прийшов у Шахтар, то отримав 65 тисяч зарплати. Він мало з розуму не зійшов. В Карпатах він отримував у 5-6 разів менше. Його брали як заміну Даріо Срні, але хорвата не продали. Ахметов вмовив його залишитися в команді і Вася «потух». Хоча, як гравець, він набагато сильніший за Федецького і Бутка. Він міг грати правого і лівого захисника, правого і лівого півзахисника, центрального півзахисника. Великі гроші зламали йому кар’єру. В Україні він таких коштів ніде б не заробив. Мені його шкода.

Правда, що Карпати хотіли підписати Мессі ще до Барселони?

Це неправда. Сиділи ми в турецькому готелі з Димінським. Дивимося Чемпіонат Світу серед юнаків. Якраз був матч збірної Аргентини. Димінський каже: «Який хороший хлопець. Я б його купив». Зразу набрав Олексія Боровикова, який займався Бразилією та Аргентиною. Той каже: «Петю, Мессі вже 5 років на контракті у Барселоні і коштує зараз, як мінімум 10 мільйонів». Димінський відразу замовк. Думав, що він коштує кілька мільйонів. Була ось така історія.

Ми запрошували Дмитра Михайленка. І він вже майже погодився. Але потім йому запропонували варіант в Ізраїлі і він поїхав туди.

Яка мета у Димінського? Він хоче мати хорошу і міцну команду, грати в єврокубках, вигравати раз в 2-3 роки бронзові медалі і продавати гравців в Європу. Клуб має продавати. Це показник класу.

Останній матч УПЛ, який ви подивилися?

Був на грі Олімпік – Карпати. Не часто ходжу на стадіон. Не можу бути на холоді. Здоров’я важливіше. Але люблю дивитися футбол наживо. По телевізору це не те – немає потрібної атмосфери. На стадіоні все зовсім по-іншому.

Як вам теперішні Карпати?

Останні матчі надихають на щось хороше. Команда стабілізувала склад. Мені подобається атмосфера, ставлення гравців один до одного. З’явилися ігрові зв’язки, награні комбінації. Так, все ще сире, але прогрес помітний. Восени чи ще навіть взимку дивитися футбол Карпат було неможливо. Кінець другого тайму – у мене вже не витримувало серце. Команда грає, а тоді на рівному місці пропускає гол.

Латино-американський трансферний вектор Карпат мені не дуже подобається. Я розумію, що ці футболісти дістаються команді дуже дешево. У клубу є можливість брати їх майже безкоштовно. Заграє – добре. Не заграє – віддали і все. Але в нас такі свої є. В Карпатах завжди була хороша школа. Завжди! Карпати – це бренд. Візьміть юнацькі збірні України різних рівнів. У кожній є 2-3 карпатівця.

Зараз багато говорять про Хорхе Карраскаля. Чи коштує він 3 мільйони євро?

Він молодий і технічний хлопець. У нього дуже сильна техніка. Перші півроку він грав швидше у пляжний футбол. Зараз він вже адаптувався, більше розуміється на командній грі, почав давати передачі. Він же хав і має не лише забивати, але й допомагати партнерам. Раніше у нього не було хороших передач. Через півроку він коштуватиме кілька мільйонів.

Не вірю, що зараз він коштує 2-3 мільйони євро. Думаю, його ціна не перевищує 1,5 мільйонів. Але через півроку він точно коштуватиме 3 мільйони.

Як почалася історія скандального матчу Металіст-Карпати?

Димінський відчував, що щось не так. Взяв Лащенкова за ребро і записав розмову з ним. Я сказав, що вся ця історія дуже дурно пахне. Я розповів її Бандурку і віддав йому диск. Мабуть, він порадився з Григорієм Суркісом і все закрутилося.

Кажуть, що за кілька тижнів до рішення суду Ярославський приїхав до Суркіса з пропозицією. Він оплачує літак. Летять до Львова по Димінського, в Донецьк за Ахметовим, а потім в Лозанну. Там відкликають документи і підписують мирову. Гріша подумав і відмовив. Його ситуація влаштовувала. Він отримав свої дивіденди.

Димінський – прихильник чесної гри, а тут його звинувачують у договірному матчі. Крім Лащенкова він поговорив з усіма гравцями і вони всі розкрилися. Найбільше він розізлився на Іщенка.

Футболістів поставили перед фактом – або вони беруть гроші, або їх віддають арбітру, а самих гравців в асфальт. Карпати програли той матч. Димінський дуже образився. Деяких гравців він виховував, як дітей, а вони його зрадили. Які гравці? Федорів, Самсон Годвін, Кобін, Іщенко. Микола, як капітан, приймав рішення. Йому варто було зателефонувати Димінському і сказати про все. Єдиний Налєпа не взяв грошей. Він промовчав, але нічого не взяв. В нього є мораль. Та і гроші не такі великі їм пропонували – по 10 тисяч доларів. Загалом це 120-150 тисяч. І для 4 арбітрів – це велика сума. Взагалі, всю цю систему роботи з суддями контролювали з найвищих кабінетів Будинку футболу.
Джерело: http://footballhub.com.ua
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Коментарів: 2
TommyBoy
10.05.2018, 22:56 Спам
0
а це бімба.... Відповісти
Sharp
11.05.2018, 00:22 Спам
0
Всіх повиводив на чисту воду Відповісти



СмотриСпорт - спортивные трансляции онлайн
Онлайн чат
Останні коментарі
ДЗЕНЯ коментує:
ото нам підкинули сучонка -продажна тварь = жевагівці його мають за свого-і 4-й арбітр "каська&...
Tipa_Kuzmich коментує:
Респект автору за таку вибірку !
Sharp коментує:
Знов той негідник?
TommyBoy коментує:
Батіста таки його впихнув)
Sharp коментує:
З віком людина стає мудрішою...
ДЗЕНЯ коментує:
цикл завершено - тепер уже офіційні матчі попереду
Tipa_Kuzmich коментує:
Новина, як новина і не треба придавати їй особливого колоритму ! Самі того не розуміючи ви створюєте...
Sony коментує:
Et tu, Brute?
jackjo коментує:
Взагалі чітко пише, що проекту стадіону не існує взагалі поки, це просто макет стадіону посеред план...
Fan3367 коментує:
Ти що жартуєш, ти подивись на цей проект і стадіон, тобі таке подобається? Щоб головна команда Львов...
RA11 коментує:
Треба було ходити на Карпати, мали б тоді стадіон більший....
jackjo коментує:
Що ви так ниєте маленький маленький. Для матчів упл з головою хватає, а не дай Бог раз в 20 років мо...
sanych169 коментує:
Чому 15 тис. місць ? це зрозуміло , бо і так не ходять на матчі, тому зменшили для кращої аури для т...
oden коментує:
Стид, позор, неадекватність і алогічність.
І оце чудо "масштабної реконструкції" ще...
вовпчик коментує:
Позор і стидоба карпати зі стадіоном в 15000тис......непозортесь...
ЙОГО ще напевно будуть ре...
Зараз на сайті
Онлайн всього: 55
Гостей: 43
Користувачів: 12



СмотриСпорт - спортивные трансляции онлайн
Онлайн чат
Останні коментарі
ДЗЕНЯ коментує:
ото нам підкинули сучонка -продажна тварь = жевагівці його мають за свого-і 4-й арбітр "каська&...
Tipa_Kuzmich коментує:
Респект автору за таку вибірку !
Sharp коментує:
Знов той негідник?
TommyBoy коментує:
Батіста таки його впихнув)
Sharp коментує:
З віком людина стає мудрішою...
ДЗЕНЯ коментує:
цикл завершено - тепер уже офіційні матчі попереду
Tipa_Kuzmich коментує:
Новина, як новина і не треба придавати їй особливого колоритму ! Самі того не розуміючи ви створюєте...
Sony коментує:
Et tu, Brute?
jackjo коментує:
Взагалі чітко пише, що проекту стадіону не існує взагалі поки, це просто макет стадіону посеред план...
Fan3367 коментує:
Ти що жартуєш, ти подивись на цей проект і стадіон, тобі таке подобається? Щоб головна команда Львов...
RA11 коментує:
Треба було ходити на Карпати, мали б тоді стадіон більший....
jackjo коментує:
Що ви так ниєте маленький маленький. Для матчів упл з головою хватає, а не дай Бог раз в 20 років мо...
sanych169 коментує:
Чому 15 тис. місць ? це зрозуміло , бо і так не ходять на матчі, тому зменшили для кращої аури для т...
oden коментує:
Стид, позор, неадекватність і алогічність.
І оце чудо "масштабної реконструкції" ще...
вовпчик коментує:
Позор і стидоба карпати зі стадіоном в 15000тис......непозортесь...
ЙОГО ще напевно будуть ре...
Зараз на сайті
Онлайн всього: 55
Гостей: 43
Користувачів: 12



СмотриСпорт - спортивные трансляции онлайн
Онлайн чат
Останні коментарі
ДЗЕНЯ коментує:
ото нам підкинули сучонка -продажна тварь = жевагівці його мають за свого-і 4-й арбітр "каська&...
Tipa_Kuzmich коментує:
Респект автору за таку вибірку !
Sharp коментує:
Знов той негідник?
TommyBoy коментує:
Батіста таки його впихнув)
Sharp коментує:
З віком людина стає мудрішою...
ДЗЕНЯ коментує:
цикл завершено - тепер уже офіційні матчі попереду
Tipa_Kuzmich коментує:
Новина, як новина і не треба придавати їй особливого колоритму ! Самі того не розуміючи ви створюєте...
Sony коментує:
Et tu, Brute?
jackjo коментує:
Взагалі чітко пише, що проекту стадіону не існує взагалі поки, це просто макет стадіону посеред план...
Fan3367 коментує:
Ти що жартуєш, ти подивись на цей проект і стадіон, тобі таке подобається? Щоб головна команда Львов...
RA11 коментує:
Треба було ходити на Карпати, мали б тоді стадіон більший....
jackjo коментує:
Що ви так ниєте маленький маленький. Для матчів упл з головою хватає, а не дай Бог раз в 20 років мо...
sanych169 коментує:
Чому 15 тис. місць ? це зрозуміло , бо і так не ходять на матчі, тому зменшили для кращої аури для т...
oden коментує:
Стид, позор, неадекватність і алогічність.
І оце чудо "масштабної реконструкції" ще...
вовпчик коментує:
Позор і стидоба карпати зі стадіоном в 15000тис......непозортесь...
ЙОГО ще напевно будуть ре...
Зараз на сайті
Онлайн всього: 55
Гостей: 43
Користувачів: 12