Фото - Юлії Лицусь
Головний тренер Карпат Олег Дулуб розповів Sport Arena про готовність львів'ян до старту весняної частини сезону, підбив підсумки зимової підготовки і оцінив кадровий потенціал свого колективу.

«Не вистачає ще кілька «елементів мозаїки», щоб повністю уявити основний склад на перші матчі весняної частини сезону»

Олег Анатолійович, багато тренери часто не оцінюють останні збори перед відновленням сезону. Мовляв, виконану роботу покажуть виключно офіційні матчі...

— Думаю, тільки офіційні матчі і можуть дати повне уявлення про ступінь готовності. Ніякої спаринг не замінить офіційну гру.

Карпати в ході заключного збору провели багато спарингів. Судячи з цих матчів, як оцінюєте нинішній стан колективу?

— На мій погляд, команда стала сильнішою і мобільнішою, вона грає в більш комбінаційний футбол. Але знову ж обмовлюся, що всі ці висновки зроблені лише на підставі товариських матчів. У них був різний рівень опору суперників, був різний рівень готовності команд – наш і наших суперників. Однак, за моїми відчуттями, Карпати зараз стали кращими.

Основу команди на стартову гру весняної частини чемпіонату ви вже бачите?

— Ні. Ще не вистачає деяких елементів в цій мозаїці.

Карпати взимку ударно попрацювали на трансферному ринку, запрошені відразу вісім нових гравців – голкіпер, 3 захисника і 3 півзахисника. Ви задоволені виконаною роботою?

— Колись один дуже поважний чоловік сказав фразу, яку я запам'ятав на все життя: «Хороших гравців багато не буває». Тому ми начебто добре оновили склад, але завжди хочеться бачити ще краще поєднання виконавців. До того ж, як тренер, я прекрасно розумію: якщо мене все влаштовує, то треба закінчувати – йти або щось міняти в житті.

Так що навіть у найкращих матчах в процесі підготовки ми намагалися знайти те, що буде змушувати нас рухатися далі і мотивувати грати ще сильніше. Але в цілому ми непогано попрацювали взимку, в тому числі і в плані трансферів.

При чималій кількості новачків зіграність колективу вас сильно турбує?

— Це питання, скажімо так, філософського характеру. Спочатку необхідно визначитися, що саме варто брати за зіграність. Якщо це 100-відсоткове взаєморозуміння, то його складно досягти за два підготовчих цикли по 2 тижні кожний. Є команди, які роками зігрувались. Нам важливо, щоб наші новачки притерлися і один до одного, і до інших футболістів команди. І не тільки на футбольному полі, а й у побуті.

Я вже якось говорив, що мене найбільше хвилює атмосфера всередині колективу. І футболістам постійно кажу, що матчі виграють тільки команди. Окремий гравець може виграти тільки окремий поєдинок, а успішне проходження тривалій дистанції можливо лише всією командою. Все залежить від атмосфери, яка всередині команди. Тут показовим прикладом для мене є одеський Чорноморець. Там Олександр Бабич зібрав команду з різних гравців, але зміг об'єднати їх спільною ідеєю, і ми всі бачимо Чорноморець на тому місці, де він зараз знаходиться.

«В Іспанії Гуцуляк був як в армії, де один день йде не за 2, а за 3 дні»

Відразу після повернення з Туреччини з останнього збору ви сказали, що до 28 лютого ще плануєте поповнення. Днями ж Карпати взяли в оренду у Шахтаря Миколу Матвієнко. Тепер ви підведете риску під трансферною роботою цієї зими?

— До 28 лютого ми можемо заявляти будь-якого гравця, а потім, по-моєму, ще місяць у нас буде на можливе підписання вільних агентів. Ми обов'язково продовжимо пошук для підсилення команди. А коли, скажімо, 31 березня нам скажуть, «вікно закрито», тоді це буде риса.

Ви якось говорили, що в Карпатах є проблема з лівим захисником. Чи можна говорити, що її вирішить прихід Миколи Матвієнка?

— Я дуже на це сподіваюся. Побачене у виконанні Миколи на тренуваннях і маючи багато інформації по ньому, я дуже сподіваюся, що він допоможе нам вирішити проблему лівого захисника.

Але номінально Матвієнко – центральний захисник...

— Так, але у Миколи є досвід гри і зліва в обороні. При розгляді кандидатури Матвієнка ми обов'язково враховували цей факт. Така різноплановість говорить про те, що Матвієнко – гравець універсальний і може закрити відразу кілька позицій.

Я вже якось говорив: якщо ми шукаємо людей в свою команду, то тільки шукаємо тих гравців, які можуть закрити не тільки свою власну позицію, а й інші проблемні місця. Сезон довгий, і ми повинні бути готові до всього. Також потрібно враховувати, що в процесі гри футболісти можуть виявлятися не на своїх позиціях, але вони повинні вміти грати на них. І не просто грати, а грати там ефективно.

Запрошений Євген Боровик помітно посилив воротарську позицію і створив там хорошу конкуренцію Мисаку і Пидківці. Ви вже визначилися з основним воротарем на перші матчі весни?

— У цьому питанні дуже багато роботи у нашого тренера з воротарям. При виборі головну роль буде грати саме його думка. Він більше працює з голкіперами, знає більше нюансів і тонкощів. А те, що у нас воротарська позиція стала однозначно сильніше, то я з цим повністю згоден.

Карпати взяли в оренду до кінця поточного чемпіонату 21-річного аргентинського захисника Крістіана Паса. Є побоювання, що він може не заграти і в повній мірі не адаптуватися?

— Це спільне рішення з керівництвом клубу в бажанні більш правильно підійти до цього питання. Пас – молодий футболіст. У такому віці важко відразу сформувати певну думку про гравця. До того ж варто враховувати всі нюанси переходу молодих футболістів у дорослий футбол. Яким би талановитим не був футболіст на рівні дитячого чи молодіжного футболу, але у дорослій кар'єрі у нього може бути зовсім інша історія.

Не так давно у вашу команду з оренди в Іспанії несподівано повернувся Олексій Гуцуляк. Чи готовий він зараз бути гравцем основного складу, як це було до його від'їзду?

— Мені складно говорити, що було, коли Льоша їхав, так як мене тоді в Карпатах ще не було. Я можу говорити про те, що відбувається сьогодні і що мені розповідають інші тренери. Судячи з того, як Гуцуляк влився в колектив після повернення з Іспанії, знаючі люди сказали, що він помітно подорослішав. Нехай він і не грав в еліті іспанського чемпіонату, але навіть в лізі скромніше пройшов хорошу школу. До того ж Олексій був далеко від батьківщини. А це, як в армії, де один день йде не за два, а навіть за три дні. А що стосується мене, то особисто я вже переконався, що Гуцуляк — кваліфікований футболіст належного рівня.

«Тренувальний процес належить тренерові, а гра – футболістам»

Ви дуже багато уваги приділяєте тактичної роботі з підопічними. На ваш погляд, чи готові Карпати з першого весняного матчу проти згаданого вами Чорноморця в повному обсязі виконувати всі тактичні задумки?

— Мені дуже хочеться, щоб було саме так. Але я прекрасно розумію, що на все потрібен час – на притирання і на адаптацію. Тому як багато наших новачків зізналися, що ще ніколи так не тренувалися, як у нас. Ми працюємо виключно через м'яч, але це енерговитратна робота. Не варто забувати і про нервово-м'язової адаптації, про адаптацію опорно-рухового апарату футболістів.

Однак найважливішою для мене є адаптація гравців, так сказати, головного мозку. Хлопці повинні не просто мене розуміти, а й бути співучасниками процесу. Так з ними легко працювати – їм постійно даєш щось нове, щось добавляєш в гру, а вони всі виконують. І в підсумку виходить футбол іншого порядку.

Мені в цьому плані дуже подобалися ідеї Валерія Лобановського. Він говорив, що тренери забезпечують гравців можливими варіантами рішення на полі тієї чи іншої ситуації, а в процесі гри футболісти самі вибирають ці варіанти. Є фраза: «Тренувальний процес належить тренерові, а гра — футболістам». Тільки вони можуть приймати на полі рішення і щось змінювати своїми діями.

Що, на ваш погляд, необхідно буде продемонструвати Карпатам 26 лютого в Одесі, щоб почати весну з перемоги над Чорноморцем?

— Професійний футбол – це результат. А результат складається з багатьох складових, а саме – роботи тренерського штабу, медичного та обслуговуючого персоналу, а також, природно, гравців. Але футболісти повинні все одно грати серцем.

Приблизний рівень готовності команд зараз буде однаковим. Мені складно сказати, в якому саме стані буде полі в Одесі. Дивився недавно прогноз погоди обіцяють дощ. Це означає, що газон буде в'язким, і на ньому на перший план вийде саме колективна готовність команди. Не окремих гравців, а всього колективу. На першому місці буде команда.

У першій частині чемпіонату Карпатам ще належить провести 5 матчів. Ви мрієте про 15-ти очок?

— Я так далеко не заглядаю. Ми будемо грати кожен матч як окрему історію. Якщо у нас дійсно все складеться, то і результати будуть. Зі свого боку, ми будемо робити все можливе. Зараз же я не можу виключити вплив якогось випадку, адже можливо все. Особливо зараз, на старті весняної частини сезону.

Джерело: http://sportarena.com
Дата: 23.02.2017 | Інтерв'ю | Переглядiв: 1019
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Loading...
checklive.ru

Мiнi-чат
СмотриСпорт - спортивные трансляции онлайн

Опитування
Нові коментарі
головне памятати це в майбутньому і не повторювати..

Адєсса,Львів з Алімпіком і гольова на Мякушка? Грав ше на гіршому полі ніж в олексі.

Не спіши в київське Динамо ! Пограй, хоча б рік-півтора за Карпати ! На жаль є невдалі приклади, які поспішили з переход...

Чи це Швед не бачить поле , або він самолюб ? Скоріше - друге . Забий Мар"ян гол і питань не було б, або віддай пас...

Перемоги мають прийти! І прийдуть!

Зараз на сайтi
Онлайн всього: 71
Гостей: 61
Користувачів: 10

Little, fckarpatylviv_org, spiker, ToVoRo, Karraskal, Aradesh, yaroslav021, TommyBoy, Sollaris, Hatsik