Фото - Юлії Лицусь
Головний тренер Карпат Олег Дулуб в інтерв'ю Sport Arena підсумував завершення осінньої частини сезону для галичан та окреслив найближчі зміни, що чекають на львів'ян у зимову паузу.

«Перші 15-20 хвилин матчу проти Зірки – це приклад того, що хочеться бачити в Карпатах»

Як можна підсумувати кінцівку осінньої частини сезону, коли Карпатами керували вже саме ви?

— Трохи двояке враження залишилося від цієї осені. З одного боку, поразка в останньому матчі від Зірки (2:3) залишила негативний осад. Адже в цьому поєдинку наша команда явно не заслуговувала поразки, тому залишилася якась гіркота. Ще один вагомий поганий момент – Карпати закінчили рік на останньому місці в турнірній таблиці, не зумівши піднятися хоча б на позицію вгору.

Але, благо, є і позитивні речі. Наприклад, явне поліпшення мікроклімату в команді, а конкретно – зміна ставлення хлопців до роботи.

Можна сказати, що робота над станом команди – це проміжна мета №1?

— Якщо говорити в загальному, то перше завдання – покращити мікроклімат в команді і розібратися в потенціалі футболістів – виконане. Але спортивною складовою я все-таки не задоволений. І в першу чергу тим, що Карпатам не вдалося залишити останнє місце.

Незважаючи на підсумковий результат, матч з Зіркою містив в собі чимало цікавого: швидкі і ефектні голи, стрімкі атаки, інтрига до останніх хвилин. Можна сказати, що в цьому поєдинку вболівальники побачили ті Карпати, які ви хочете побудувати?

— Перші 15-20 хвилин – так. Це старт поєдинку, коли ми відразу почали домінувати на полі, діяти з високим пресингом, сміливо грати комбінаційно і втілювати швидкісні атаки. Якщо б ми швидко забили і другий м'яч, то, цілком ймовірно, матч склався б інакше.

Гольова комбінація і взяття воріт у виконанні Густаво Бланко-Лещука – це приклад гри в атаці для вас?

— Так. Мені подобається, як футболісти ефективно використовували вертикальні передачі і змушували м'яч «ходити» дуже швидко. Ну і, звичайно ж, не можна не відзначити завершення – Бланко виконав на вищому рівні.

Другий гол Чачуа, реалізований стрімким підключенням опорника – це більше імпровізація по ситуації або частину установки, де у опорників є завдання підключатися таким чином?

— В останні 2-3 тижні ми робили акцент на входження з глибини при атаках саме опорних півзахисників. Треба сказати, що у Амбросія це непогано виходило впродовж всього сезону. Якщо взяти всього чотири голи, то вони дуже схожі один на одного – ривок з глибини на подачу і завершення. А якщо сюди додати ще й м'яч у спарингу з Віслою, то все буде п'ять. Це лише підтверджує, що у Чачуа є хороша здатність до такої манери гри і атакуючих дій.

По-вашому, наскільки опорники мають право ходити в атаку? Це повинні бути більше руйнівники-хвилерізи або більше універсали «від штрафної до штрафної»?

— Тут дуже важливо знайти і дотримуватися баланс. Якщо ми використовуємо трьох опорників, то тут потрібні два типу гравців. Перший – це футболіст, який повноцінно контролює весь центр поля. Другий тип – це гравці, які можуть однаково як допомагати захисникам, так і стрімко підключатися до атак, стаючи буквально третім-четвертим нападником.

Після матчу з Зіркою Ігор Худоб'як в засмучених почуттях сказав: «Немає результату – це основна у футболі. Немає ніяких позитивних моментів». Що ви можете сказати з цього приводу? Це більше емоційна поспішна оцінка або футболісти справді ще не відчули важливих для них змін?

— Для мене цей поєдинок також залишив чимало негативу. Зустріч із Зіркою відбулась більше тижня тому, а я досі не відійшов від цієї гри. Адже тренери і футболісти живуть від матчу до матчу. Був би ще тур після Зірки і можливість реабілітуватися, все було б інакше. А так осад залишився на довгий час, і наступного матчу потрібно чекати аж до 25 лютого (відновлення чемпіонату. – прим. М. С.).

Але, з іншого боку, це говорить про зміни в команді. Перший крок цих змін – перемога над Ворсклою. Ця перемога була важлива для команди, її дуже чекали, і я постійно говорив хлопцям «ось-ось, зараз має бути успіх». Потім були хороші матчі з "Шахтарем" (1:2) і Зорею " (2:2). Якщо розглядати зустріч із Зіркою суто за змістом, то для нас це був фактично виграшний поєдинок. Але вийшло, як вийшло.

Такі слова Худоб'яка наводять на думки, що футболісти поки не сприймають вашу роботу на всі 100 і, може бути, щось розчаровані... Ви зустрічалися з подібною проблемою?

— Ні. Ці слова Ігоря лише підтверджують, що всі ми чекали в цьому матчі тільки перемоги. І в результаті було видно, що Карпати заслуговували мінімум нічиєю. Тому я чудово розумію Худоб'яка і усвідомлюю його засмучені почуття. Він дуже хотів виграти в цьому поєдинку, але в підсумку пішов з поля з поразкою.

Який був найкращий матч Карпат за час вашої роботи?

— Враховуючи силу наших суперників, мені дуже сподобався перший тайм гри з Шахтарем. Виділю цей матч, тому що нам протистояла краща команда України. І в такій зустрічі Карпати не притиснулися повністю до воріт, а нав'язували хорошу контргру і змогли забити (причому двічі). Після гри я ж говорив: «Краще б нам не дали пенальті, але зарахували той гол». Адже він був виконаний по вищому футбольному пілотажу – гра в одне торкання і швидке завершення. У боротьбі з кращою командою країни такі голи дуже дорогі.

«Кравця більше бачу латералем, ніж у трійці центральних захисників»

Після матчу з Ворсклою і спарингу з Віслою ви почали стабільно застосовувати схему з трьома центрбеками (3-4-3). Зараз вже можна назвати цю формацію основною для ваших Карпат?

— Ні. Думаю, це буде одна з схем, яку ми будемо використовувати. Ми змушені були вдатися до цієї розстановки через дискваліфікацію центральних захисників. Також при цьому ми враховували силу наших суперників, використовуючи цю систему в першу чергу в матчах з Шахтарем і Зорею. А обкатку така формація пройшла в спарингу з Віслою.

У Крумкачах за період своєї роботи ви нерідко змінювали схему гри команди. У випадку з Карпатами також хочете варіювати схемами або поки треба залишитесь на одній-двох формаціях?

— У цьому плані спочатку необхідно провести якісну селекційну політику. Якщо ми візьмемо всіх потрібних футболістів, то зможемо підбирати різні способи протистояння суперників у матчах весняної стадії. На даному ж етапі будь варіювання схемами має як позитивні, так і негативні моменти. Мінуси полягають у відсутності стабільності. Адже будь-яка система повинна бути стабільною – тільки тоді вона буде приносити результат. А якщо часто змінювати схему команди, то буде виникати певна плутанина.

Враховуючи матч з Віслою і наступні поєдинки УПЛ, Кравець грав у трійці центрбеків лівого центрального захисника. Але в поєдинку з Зорею ви поставили Василя на фланг латералем. Це була разова акція» і Кравець бачиться саме в трійці центральних, або ви поки шукаєте йому оптимальну позицію?

— Тут потрібно враховувати, що Кравець – обдарований і досить талановитий футболіст. І я думаю, що при використанні трьох центральних захисників для Василя оптимальна позиція – латераль. У цьому амплуа він зможе виконувати великий обсяг роботи (що йому дуже подобається) і приносити користь підключеннями в атаку, подачами і ударами.

Володимир Костевич починав в Карпатах як чистий лівий захисник, але з часом перетворився у флангового хавбека. Ви бачите його більше атакуючим або все ж оборонним виконавцем?

— Костевич – більш універсальний гравець, він може грати і там, і там. В майбутньому його амплуа буде визначатися в першу чергу в інтересах команди.

Попереду з Бланко-Лещуком діють в основному Павло Ксьонз та Ігор Худоб'як. Раніше Ксьонз грав виключно справа, зараз же він дуже часто грає зліва. Що призвело до зміни його позиції?

— Бажання використовувати сильні сторони Ксьонза по максимуму. У нього вибуховий старт, непоганий дриблінг, потужний удар. Що ж стосується використання на лівому фланзі, то це найбільш ефективне амплуа для нього, але конкретно в трійці Худоб'як-Бланко-Ксьонз.

Ця трійка залишиться навесні головною зброєю Карпат в атаці? Або тут команду чекають зміни?

— Це буде визначатися після проведеної трансферної кампанії. Природно, хотілося б ще підсилювати атаку. Тому що і Худоб'як, Ксьонз – універсальні футболісти, яких можна використовувати на різних позиціях. Так що формування атакуючої групи буде визначатися вже після проведеної селекційної роботи.

«Ми з керівництвом продовжуємо обговорювати список потенційних трансферів»

Нещодавно Карпати попрощалися з Костянтином Ярошенко, Артуром Карнозою і Габріелем Окечукву.Вони покинули команду виключно з-за того, що не вписувалися в вашу концепцію?

— Більшою мірою це визначалося тією стратегією розвитку Карпат, на якій сьогодні робиться акцент. Ми хочемо розвивати місцевих вихованців, щоб вони швидко прогресували і давали користь першої команди.

На даному етапі це всі гравці, з ким треба було попрощатися, чи можуть бути ще розставання?

— Якщо ми зможемо підписати футболістів сильніше нинішніх, то варіант ротації цілком можливий. Але лише за умови, що новачки будуть сильніше за всіх – і теперішніх футболістів першої команди, і нашої молоді. В іншому випадку ми будемо віддавати перевагу своїм вихованцям.

Раніше ви говорили, що за останні два тижні до кінця чемпіонату вам потрібно визначитися, на кого з місцевих вихованців ви можете розраховувати. Ці два тижні вже пройшли — вам вдалося досягти мети в цьому питанні?

— Тут також треба враховувати, кого ми зможемо запросити взимку. І далі вже будемо обирати кращих з молоді. Але з того, що видно вже зараз, то мені дуже подобається прогрес Лобая, Кравця, Завійського, Кльоца, тих же Вербного і Грисьо. Напевно ці хлопці – майбутнє Карпат.

Список можливих трансферів з керівництвом вже обговорили остаточно? Або поки про це рано говорити?

— Це справа поки в процесі. Є мої побажання, є побажання керівництва. Тепер потрібно знайти спільні знаменники» не тільки між собою, але і з потенційними новачками. Головне – прийти до умов, які влаштують усіх

Все-таки, які позиції потребують підсилення в першу чергу.

— Таких позицій кілька, але поки давайте без імен з поваги до хлопців.

Джерело: http://sportarena.com
Дата: 21.12.2016 | Інтерв'ю | Переглядiв: 928
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Loading...
checklive.ru

Мiнi-чат
СмотриСпорт - спортивные трансляции онлайн

Опитування
Нові коментарі
Блін... На базі... А можна б було невеличкий футбольний турнір провести, наприклад Карпати, ФК Львів, Рух, Демня (наприк...

головне памятати це в майбутньому і не повторювати..

Адєсса,Львів з Алімпіком і гольова на Мякушка? Грав ше на гіршому полі ніж в олексі.

Не спіши в київське Динамо ! Пограй, хоча б рік-півтора за Карпати ! На жаль є невдалі приклади, які поспішили з переход...

Чи це Швед не бачить поле , або він самолюб ? Скоріше - друге . Забий Мар"ян гол і питань не було б, або віддай пас...

Зараз на сайтi
Онлайн всього: 59
Гостей: 53
Користувачів: 6

Alek_Stuff_86, махметшоль, fckarpatylviv_org, spiker, Smaliychuk, Onealex