Фото - Юлії Лицусь
Головний тренер Карпат Олег Дулуб в інтерв'ю Sport Arena розповів про останні зміни в грі галичан в матчах з "Шахтарем" (1:2) і Зорею " (2:2) і відкрив плани львів'ян на зимову паузу у чемпіонаті.

«Зараз дивлюся на команду і бачу велику різницю між першим моїм тренуванням 7 жовтня і сьогоднішнім днем»

Після листопадової паузи в чемпіонаті Карпати провели хороші матчі з "Шахтарем" (1:2) і Зорею " (2:2). Багато хто навіть почали говорити, що в цих поєдинках Карпати «змінилися». Ви погоджуєтеся з таким визначенням, або в даному випадку підходять інші терміни?

— Думаю, так говорити поки не можна. Так, в чемпіонаті була пауза, але лише 2 тижні, першу з яких ми відновлювали хлопців після зустрічі з Ворсклою і підводили до товариського матчу з Віслою. Тобто, якби не гра з поляками, то на матчі з Шахтарем і Зорею у нас могла бути інша ступінь готовності.

Але, з іншого боку, ми провели спаринг з серйозним суперником, що теж добре. Тим більше на кону стояли взаємини Кракова і Львова. Як виявилося, Краків чекав цього поєдинку з Карпатами 23 роки! Під час візиту до Польщі ми розмовляли з керівництвом поляків, і вони прямо говорили, що жадали поєдинку після поразки у Львові в 1994-м. Тому матч із Віслою ніяк не можна назвати прохідним або звичайним товариським.

Загалом, я б не сказав, що ми сильно змінилися в грі. Просто команда стала більш керованою – гравці підтяглися до наших вимог, стали краще їх розуміти і виконувати. Зараз я дивлюся на команду і бачу велику різницю між тим, коли я провів перше тренування 7 жовтня, і сьогоднішнім днем. Це дві різні команди по психологічному стану. Тоді футболісти були буквально затиснуті, зараз же вони отримують хороші емоції не тільки від робочого процесу, але і від простого спілкування між собою.

Зустріч з Віслою вам допомогла в деяких аспектах або, як кажуть, пройшла «ні в плюс, ні в мінус»?

— Враження залишилося двояке. З одного боку, у нас трохи «зім'ялась» підготовка до цього матчу. Ми тренувалися в 60 км від Кракова, і там поле не дуже хорошої якості. Тому ми були змушені замінити тактичне тренування на стандартне передматчеве.

У підсумку з Віслою ми зіграли «з чистого аркуша», спробувавши схему з трьома центральними захисниками. Це була вимушена проба, адже на матч з Шахтарем у нас фактично залишався один номінальний центральний захисник (Іван Лобай, в той час як інший основний центрбек Андрій Нестеров був дискваліфікований. — прим. М. С.). Тому треба було пробувати і таку систему.

Вийшло трохи відпрацювати гру в 3 захисника?

— «Відпрацювати» — це голосно сказано. За один матч неможливо відпрацювати цілу систему, на це потрібні тижні. Можна сказати, що ми позначили основи, напередодні провівши з хлопцями хороше теоретичне заняття і пояснивши їм бажані вимоги. І хлопці, варто віддати їм належне, зробили це «з листа».

Після матчу з Шахтарем ви сказали, що «Карпати грали добре, але не все вдалося, і це «не всі» наклало негативний відбиток». Що мали в першу чергу під визначенням «не все»?

— Якщо говорити в цілому про матчі з Шахтарем, то ми самі подарували донеччанам шанс забити першими в контратаці. Основною ж проблемою, коли ми пропускали обидва м'ячі, була незіграність трійки центральних захисників. Коли трійка центрбеків добре зіграна, м'ячі при таких подачах (як у другому голі Шахтаря) спокійно знімаються зверху. У нас така зіграність поки відсутня, і це наклало свій відбиток.

Також не можна забувати і про видалення Ксьонза. Цілий тайм грати вдесятьох проти Шахтаря дуже складно. Але якщо враховувати наприкінці зустрічі два хороших напівмоменти (які цілком могли перетворитися на гольові), то ми були поруч до позитивного результату. Думаю, при тій грі ми справедливо могли розраховувати на нічию 1 очко в скарбничку.

Видалення Ксьонза було закономірним?

— Це два чисто ігрових моменти, за які Ксьонз закономірно отримав дві жовті картки. Більше обговорювати тут немає сенсу. У мене ж ще до матчу були певні думки, що доведеться догравати вдесятьох, тому розглядалися різні варіанти перебудови. У будь-якому випадку ми могли витерпіти до кінця зустрічі, якби не ця помилка. Хоча не можна не відзначити просто чудову подачу Срни — як рукою закинув на голову партнеру.

Також після того поєдинку ви говорили, що «Карпати залишалися єдиним цілим протягом 90 хвилин». Це підтверджує, що з недавніми проблемами з психологією вже покінчено?

— Я не ставив би питання в такій площині, адже робота над психологічної складової – це вищий пілотаж. Якщо колектив можна підтягнути функціонально і навчити перебудовуватись за 6-8 тижнів, то психологічна складова – дуже багатогранна річ, яка вимагає для змін набагато більше часу. Тому тут роботи ще дуже багато.

Але позитивна динаміка однозначно є – футболісти почали більше спілкуватися між собою, при зустрічі частіше посміхатися, стан гравців поліпшується. Однак велика надія в цьому плані покладається на зимові збори. Там буде більше часу і спілкуватися з гравцями, і разом взаємодіяти.

Деякі тренери у подібних ситуаціях вдаються до заходів «поза полем», збираючи команду разом за вечерею в ресторані або для походу на рибалку... Ви робили щось подібне?

— Так, було діло. Один раз ми всією командою ходили в боулінг. Там хлопці розбилися на 4 команди, а я з боку спостерігав за ними і оцінював їх спілкування і взаємодію. Також була ідея звозити їх на полігон для стрільби по мішенях. Але, на жаль, з-за погодних умов не вийшло. Хоча хотілося б, це могло допомогти їм перезавантажити себе психологічно.

«Бланко-Лещук і Кравець – це футболісти, які зараз уособлюють Карпати»

У матчах з Шахтарем і Зорею суперники, можна сказати, «дотискали» Карпати забивали важливі голи на останніх хвилинах. В чому тут проблема? Чого не вистачає, щоб утримувати перевагу?

— Це наслідок індивідуальних помилок. По грі з Шахтарем ми вже говорили вище — через через не зіграність не спрацювала належним чином трійка центральних захисників, а до цього ми не дограли на фланзі (коли дали подати Срні).

Що ж стосується матчу з Зорею, то в даному випадку досить блякло зіграла наша опорна зона. У першому таймі у нас виходило добре розганяти атаки, але дві заміни (Бланко-Лещука і Кравця. – прим. М. С.) трохи надломили команду – люди почали думати, що можна втриматися рахунок. Але я завжди казав і кажу – якщо грати на утримання, то ніколи не втримаєш рахунок.

Якщо ж порівняти два тайми цього матчу, то перший тайм нам вдався набагато краще. Але втрата Бланко і Кравця дуже позначилися на грі – зараз це два гравці, які визначають обличчя Карпат. Також в цьому поєдинку не грав Ксьонз, що теж дало свій відбиток.

Зараз, схоже, Бланко-Лещук грає одну з найважливіших ролей в команді і є чи не ключовою фігурою...

— Так, сьогодні він – один з лідерів і ключова фігура в атаці. Хоча для нас зараз кожен футболіст – ключовий. Тому що якщо хтось випадає, це тягне за собою перебудову всередині колективу. А коли приймаєш команду по ходу сезону, то фактично немає можливостей для перебудови і експериментів. Але в матчі з Віслою ми вирішили подивитися, як команда буде діяти без Бланко. Ми зіграли так всього 20 хвилин, замінивши його у другому таймі.

Що стосується втрати Бланко в грі з Зорею, то після цього ми перейшли на гру в два нападники. Але тут вже втручається питання зіграності людей за незвичною схемою. Для цього і потрібні збори – провести достатню кількість тренувань, зіграти кілька матчів у різній формації, подивитися взаємодія гравців у різних схемах. Хорошого рецепту можна добитись тільки методом проб і помилок.

У матчі з Зорею Бланко-Лещук отримав травму. Наскільки серйозне ушкодження, і чи встигне він відновитися до наступного матчу?

— Пошкодження вийшло легким, і сподіваємося, що до матчу з Олімпіком Бланко вже буде в строю.

У матчі з Шахтарем ви використовували в центрі захисту флангового оборонця Євгена Зубейко. Чому зробили вибір саме на користь Зубейко, а не стали, наприклад, опускати в оборону півзахисників?

— В цю ситуацію втрутилися кілька втрат через травми. У першу чергу варто сказати, що Тарас Завійський отримав серйозне пошкодження в матчі з Динамо. Якби Тарас залишався в строю, ймовірно, він зіграв в центрі захисту. Варіантом №2 на підстраховку був Володимир Сениця, який непогано зіграв весь матч у Кракові. Але потім у тижневому мікроциклі краще виглядав Зубейко, тому ми і вирішили зробити ставку на нього. Можливо, цим самим Женя відкрив для себе нову позицію, все може бути.

«За ці два тижні до кінця осінньої частини чемпіонату важливо визначитися, на кого з місцевих вихованців ми дійсно можемо розраховувати»

Впевнений, ви вже напевно маєте план на майбутні зимові збори. Можете відкрити завісу і розповісти, над чим в першу чергу буду працювати Карпати взимку?

— Перш за все, над моделлю гри, яку ми хочемо бачити в Карпатах. Хоча тут багато чого буде залежати від тих виконавців, майбутніх в нашому розпорядженні, а також від можливих новачків. Також ми спираємося на наявні клубні традиції. Але в підсумку наша модель гри повинна стати наріжним каменем роботи за ті 6-7 тижнів зборів. Так, будемо закладати фундамент функціональної готовності, але головне – це модель гри.

Ви вже визначилися, наскільки хочете оновити склад новачками? Вже розмовляли на цю тему з керівництвом клубу?

— Поки була попередня розмова з цього приводу. У мене зараз стоїть інше завдання – за два тижні до кінця осінньої частини чемпіонату повністю сформувати думку про потенційні можливості нинішніх гравців. Насамперед, у першій команді, а потім вже – в U-21 і на перспективу в U-19, щоб розуміти, на кого з місцевих вихованців можна дійсно розраховувати. І якщо залишаться якісь проблемні позиції, то на них хотілося б запрошувати нових гравців.

Скільки приблизно футболістів з U-21 та U-19 поїдуть з першою командою на збори?

— Це буде визначатися виходячи з того, кого ми зможемо підписати, і які зміни нас чекають по гравцям. Адже зараз у складі працює 20 польових, і нам дуже хотілося б змін. Як говориться, потрібно вливати «свіжу кров».

Наскільки я розумію, зміни відбудуться не тільки «на вхід», але і на «вихід»?

— Це нормальний процес в роботі будь-якого клубу, від якого нікуди не дінешся. Зараз я читаю книгу Алекса Фергюсона, і він каже: «Навіть у роки, коли твоя команда виграє чемпіонство, треба міняти 4-5 футболістів у складі». Тобто потрібно постійне оновлення, щоб люди не застоювалися. Адже в іншому разі виникає велика проблема – втрата мотивації, після чого футболістів важко зрушити з мертвої точки.

Джерело: http://sportarena.com
Дата: 01.12.2016 | Інтерв'ю | Переглядiв: 958
spb-fan
Спам1) Нiк: spb-fan / Дата: 01.12.2016 в 15:45:31 (+ | 0 | -)
цiкаво хто на вихiд?
1zenon3
Спам2) Нiк: 1zenon3 / Дата: 01.12.2016 в 16:07:10 (+ | 0 | -)
ярошенко точно
TommyBoy
Спам3) Нiк: TommyBoy / Дата: 01.12.2016 в 16:15:33 (+ | 0 | -)
дулуб все дуже гарно розповідає, але накладочка вийшла з підсиленням..на питання кого хочете, каже перше визначимось з своїми, тоді на логічне питання скільки ж своїх поїде, каже це залежить від того кого підпишемо....)
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Loading...
checklive.ru

Мiнi-чат
СмотриСпорт - спортивные трансляции онлайн

Опитування
Яке "Карпати" займуть місце в кінці чемпіонату?
Нові коментарі
Sharp Сікан забив....дякую за зауваження

Хороша стаття, тільки чомусь не написали прізвище юного карпатівця, який забив цей гол...

Я маленька, я маленька,
Не дала мені зросту ненька
І тому, що я маленька
Дюймовочкою звуть мене...

А навіщо Лебеденку боротися з Гуцуляком, якщо їх можна спробувати разом на одному фланзі - Гуцуляка вперед посунути, а Л...


Зараз на сайтi
Онлайн всього: 18
Гостей: 16
Користувачів: 2

Onealex, spiker