28.08.2020 Дайте "Карпатам" зелене світло
1044
1
Фото - FCKarpaty.Com.Ua
Ми з інтересом прочитали реакцію голови Львівської асоціації футболу Олександра Шевченка на слова Олега Смалійчука. Помітно, що у Олександра Яковича є особиста неприязнь до одного із співвласників клубу. Тому пропонуємо перевести діалог з формату «Смалійчук-Шевченко» на формат «Карпати-ЛАФ». Таким чином ми зможемо уникнути зайвих емоцій і артикулювати проблему – мова не про Смалійчука, Шевченка, Димінського, Катю Парпі чи ще когось. Мова про долю провідного клубу Західної України.

Отже, по пунктах.

1. Перша претензія ЛАФ – «Карпати» страждають через роботу керівництва.

Тут мусимо погодитись. Якби не це керівництво, клуб дійсно не страждав би – зараз його вже просто не існувало б.

2. Зустріч з «футбольною громадою Львова», яка так і не відбулася.

Нас – менеджменту «Карпат» – не було на цій зустрічі і ми не знаємо достеменно, що саме призвело до її зриву. Але ми не розуміємо, чому «Карпати» мають звітувати перед ФК «Львів» і «Рухом», як саме ми збираємось рятувати клуб. Навіть в найсміливіших фантазіях неможливо уявити, як Футбольна асоціація Англії змушує нового власника «Арсенала» отримати у керівництва «Тотенгема» і «Крістал Пелеса» добро на якісь дії з клубом. Тим більше, в офісі «Крістал Пелеса». Бо ця зустріч з «футбольною громадою Львова» чомусь була призначена в «Гранд Готелі». Якщо ми щось пропустили і ЛАФ змінила розташування свого офісу – перепрошуємо.

3. Відсутність гарантій фінансування «Карпат».

Ми вперше чуємо про такі вимоги для вступу в ЛАФ. Власники усіх інших клубів Львівщини теж звітують, скільки у них грошей, яке походження цих коштів і як саме вони будуть витрачені?

Але головне – твердження, що клуб має утримувати якась заможна людина. Дуже дивно, що Львівська асоціація футболу фактично закликає порушувати фінансовий фейр-плей. На прикладах «Карпат», «Дніпра», «Металіста» і багатьох інших клубів ми бачимо, до чого це призвело.

Ми хочемо будувати принципово інший клуб, який буде заробляти на себе самостійно. Це реально – доведено навіть окремими українськими клубами в окремі періоди. Просто олігархи роками, навіть десятиліттями, через власні ЗМІ вселяли в наші голови думку, що без них футболу не буде, що вони месії і всі мають цілувати їм ноги, а ще краще – голосувати за них чи їхні партії.

Звісно, самоокупність не може відбутись одразу. Тому витрати клубу вже три місяці тягне на собі Олег Смалійчук. Далі ми розраховуємо на ресурси, про які розповіли атестаційному комітету, і отримали їхнє добро. За ідеєю, ЛАФ мала б довіряти своїм колегам з УАФ – тоді таких питань не виникало б.

4. З попереднього пункту випливає і наступний – нерозуміння, чому у нас немає часу починати з аматорів.

Пояснюємо. Система та інфраструктура «Карпат» відповідає рівню УПЛ, навіть єврокубків. І утримувати все це – дуже дорого. А ось доходи в аматорах – нульові. Існувати в таких умовах кілька років – дуже важко і небезпечно для клубу. Можна, звісно, відмовитись від усієї інфраструктури і все розвалити. Але принцип «ламати – не будувати» нам не подобається – це не далекоглядна стратегія.

Незважаючи на це, ми все рівно розглядали такий варіант. Втім, на зустрічі з менеджментом «Карпат» зі сторони ЛАФ не було погодження навіть на старт оновленого клубу в аматорах.

І ще одне. Давайте уявімо, що «Карпати» дійсно пішли б цим шляхом. Тоді усі наші гравці отримали б статус вільних агентів. Нам відомо, «Рух» вже попередньо підписав контракти з багатьма нашими молодими футболістами. Ось вам і відповідь на питання – чому «Руху» довелось пропускати перший тур чемпіонатів U-19 і U-21. Тому що ми зберегли професійний статус. Тобто якби «Карпати» пішли шляхом, який радить ЛАФ, це дуже допомогло б «Руху». Можливо, це лише збіг обставин, але дуже підозрілий.

5. Підозра, що процес порятунку «Карпат» – це ігри олігархів

Схоже, претензія в тому, що Олег Смалійчук – це людина Димінського. Ми не зовсім розуміємо, навіщо Димінському оновлювати «Карпати» руками Смалійчука, якщо він і сам міг спокійно це зробити. І нас дуже здивувало, що це бентежить ЛАФ, цитуємо, «найбільше в цій історії».

Тобто коли ЛАФ посеред сезону 2017/18 прийняла до себе «Верес», після чого рівненський клуб і ФК «Львів» обмінялись місцями в лігах – це не було проблемою. Сам факт, що фактично всі українські клуби – це іграшки олігархів, також не бентежить ЛАФ. Навіть коли два олігархи на очах ЛАФ гралися «Карпатами» і довели їх до клінічної смерті, не було жодного втручання хоча б публічною заявою.

А тепер, коли ми намагаємося врятувати «Карпати», у ЛАФ раптом виникли настільки серйозні підозри, що вона швидше допоможе клубу загинути, ніж дасть шанс? За такою логікою, будь-якого нового власника «Карпат» можна було назвати людиною Димінського – ідеальне звинувачення, бо ця людина ніяк не зможе довести протилежне.

***

Ми, команда, вболівальники і, мабуть, ЛАФ теж – всі змучились від невизначеності і цих публічних переписок. Але є дуже простий спосіб вирішити це питання і довести, що ніхто не мутить ніяких схем. Дайте «Карпатам» зелене світло – допустіть оновлений клуб в ЛАФ, коли це буде можливо. Якщо за кілька років ми не зможемо підняти «Карпати», або закрити борги, або раптом Петро Димінський повернеться в клуб – вважайте, що у нас не вийшло. Тоді ми готові передати «Карпати» Олександру Шевченку – і він зможе показати, як треба керувати клубом, або віддасть їх правильним «заможним людям». Ситуація безпрограшна – ми отримуємо можливість, ви отримуєте гарантії, «Карпати» отримують життя.

Сподіваємось на вашу поміркованість, чекаємо на вашу відповідь і на цьому припиняємо публічне спілкування, щоб не перетворювати його на цирк.
Джерело: http://fckarpaty.com
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Коментарів: 1
pvm65
28.08.2020, 15:38 Спам
-1
Не подобається мені це все. Якийсь 95 квартал Відповісти

Онлайн чат
Останні коментарі
rolcom коментує:
І сам не гам і другому не дам. Якщо нема грошей - то нехай створять Юрчишин, тлумак і ко нові Карпат...
Mar6197 коментує:
Ну якраз умовному Лісовому на місяць хватить
Alek_Stuff_86 коментує:
Купив за 10.00 грн - чекаю на келих пивка:))
vlotsk коментує:
Слюсара найбільш шкода. Припускаю що він як і інші був клієнтом Шаблія і всю ту компашку зманили в Р...
Hatsik коментує:
Молодці дівчата, левиці!!
Tipa_Kuzmich коментує:
Чим запам'ятався Смалійчук_1 - розпродажем футболістів, скандальним відео про фк, напередодні ма...
Friend коментує:
Футболісти стараються і грають як можуть А з боку вболівальників це пародія - 200-300 людей на вихід...
Tipa_Kuzmich коментує:
Дзеня, чи погоджуєшся з думкою, що проект "Карпати" потрібно заморозити на років десять , ...
ДЗЕНЯ коментує:
дійсно = нічого страшного не сталось - базу будував колома своїми грішми а дим то собі прихапнув і п...
Mar6197 коментує:
Ну норм, обкатають гравців до кінця сезону та і все, на відродження....
SAVAR коментує:
uzhos
SAVAR коментує:
Карпати...
TommyBoy коментує:
в неділю побачимо як витримуєте..
Tipa_Kuzmich коментує:
Довго він в Галичі не затримається, максимум три гри зіграє, якщо і зіграє взагалі !
elevenMD коментує:
Якщо перекласти на зрозумілу мову: в нас нічого не виходить, але ми ще трішки тут побудемо (для чого...
Зараз на сайті
Онлайн всього: 15
Гостей: 15
Користувачів: 0
Instagram