07.09.2019 Чижевський: "Переговори за моєю спиною велися давно"
1020
6
Фото - ФК "Карпати"

Вже екс-головний тренер «Карпат» дав міні-інтерв’ю Андрію Сеньківу – про неочікуване звільнення, вплив на трансфери, давні переговори клубу з Романом Санжаром і Вадима Шаблія.

Звільнення


Як вас звільнили з «Карпат»?

– Після того, як мене звільнили з посади головного тренера, була пропозиція від керівництва клубу. Щоб я залишився у структурі, але я відмовився. Тому що, знаєте, нежданчік те, що звільнили. Спустошення. Розумію, що це несправедливо. Прийняв рішення залишити «Карпати».

На якій посаді вам пропонували залишитися в клубі?

– Помічником спортивного директора, займатися дитячим футболом. Конкретно не обговорювали цю ситуацію.

Не маєте заборгованостей і матеріальних претензій до клубу?

– Нема. В цьому плані ми розійшлися добре. Дякую за це.

Ви розумієте, чому вас звільнили?

– Є керівництво клубу, є власник. Їм приймати рішення. Правильне воно чи неправильне, обговорювати не буду. Це їхнє рішення. Для мене воно було абсолютно несподіваним.

В мене була інформація про те, що Роман Санжар може стати тренером «Карпат» ще місяць тому. Бо він – клієнт Вадима Шаблія, який має вплив у клубі. Ви не здогадувалися про це?

– Ні, я почав взнавати про це пізніше. Переговори за моєю спиною велися давно, ще десь місяць тому. Знаю, що Санжар був на грі з «Маріуполем». Я чув це від футбольних людей. Не буду це судити. Але по відношенню до мене це неправильно було зроблено. Людина працює з командою, команда прогресувала, а місяць чи два тому ведуться переговори за спиною. Це по футбольній етиці неправильно.

Коли ви це зрозуміли?

– Почав взнавати, коли це сталося. До того я не знав, що такі переговори є.

Ви писали, що не маєте претензій до Санжара, але все-таки переговори поза вашою спиною були. Справді немає ніяких претензій?

– Така тренерська доля – команд мало, а тренерів дуже багато. Всі хочуть працювати. Це залежить від кожного. Я не маю ніяких претензій до нього. Він тренер, хоче працювати. Я його розумію. А ситуацію про те, що раніше велися переговори, не хочу коментувати.

Ви б вступили в переговори за місяць до призначення, коли в команди є тренер?

– Я би не починав переговори. Якщо тренер працює, то чого я буду лізти? Нехай працює.

Багато людей підтримувало вас у соцмережах. Наскільки це неочікувано й приємно?

– Не очікував. Це про щось говорить. Значить, ми були на правильному шляху. Людям рот і очі не закриєш. Якщо люди так відкликаються, то ми в чомусь додали. Хотіли повернути гру й карпатівський дух.

Кадри


Наскільки ви впливали на трансферну політику в клубі?

– Коли спортивний директор запропонував прийняти команду, я без роздумів погодився. Бо знав, що робити. В першу чергу треба було навести злагоду в колективі – він був розібраний, були угрупування. Треба було знайти слова, щоб вони стали дружніми. Немає колективу – немає гри. За короткий термін вдалося достукатися до них. Ми достойно вийшли з цієї ситуації.

Потім настав перехідний період – одні йшли, інші приходили. Більшість футболістів проходила через мене. Було декілька тих, що приїжджали, а я навіть не знав, що вони приїхали. Мені казали – якщо вони не підійдуть, з ними можуть розлучитися. Таких – одиниці. Наприклад, так було з Прце. З ним була домовленість – якщо він не підійде, розірвемо контракт.

Наскільки коректно підписувати футболіста, а потім розривати контракт? Не краще спершу взяти його на перегляд?

– Є футболісти, як не зроблять крок на поле, поки не підпишуть контракт. Була така проблема, що деякі приїжджали і зразу підписували контракт. А я їх не бачив в очі.

Це ж не найбільш приємна ситуація.

– Вона неприємна. Тому що коли підписуєш футболіста, а потім розриваєш контракт, то за це відповідає тренер. Як правило, у нормальних цивілізованих командах гравців набирає тренер. І тренер спілкується з футболістами, говорить, розраховує на гравця чи ні. В мене виникла ситуація, коли був перебір центральних захисників. Було неможливо тримати 8 центральних захисників в команді.

Тобто, не можна сказати, що саме ви формували склад, а хтось інший?

– Не можу так сказати – все було у спілці. Я спілкувався з Бойчишиним, а Бойчишин – з Шаблієм. По деяких футболістах я нічого не знав, але переважна більшість була узгоджена зі мною.

Які футболісти прийшли без вашого відома?

– Прце. Я передивлявся його по відео і сказав, що він мені не потрібен. Потім взнаю, що футболіст підписаний клубом. Мохаммед чи Козак бралися на перспективу, наприклад. Але я жодному гравцю не можу пообіцяти, що вони гратимуть в основі.

Ви були розчаровані чи задоволені, що влітку в клубі відбулася кадрова революція?

– Підготовчий період був дуже коротким. Під час нього футболісти під’їжджали до останнього дня. І в різному функціональному стані. Навіть якщо футболіст хороший, не можу його використати – він не у формі. Та ж ситуація з Понде – то він залишається, то він іде. Якраз бракувало нападника. А розраховувати на неготового футболіста важко. Не знаю, що від нього очікувати. З іншими футболістами була така ж ситуація. Треба був час, щоб їх підготувати. Зараз якраз перерва. Ми хотіли підвести всіх до одного рівня. Але підводити буде вже інший тренерський штаб.

Ви хотіли, щоб склад, який був минулого сезону, залишився, чи думали про зміни?

– Хотілося двох повноцінних гравців на кожну позицію. Щоб я на лавку тикнув пальцем на будь-кого і він міг підсилити гру. Минулий сезон ми закінчували і там сиділи футболісти 2000 року. З деякими хотіли б продовжити контракти – Мякушко, Швед, Мірошніченко, Онгла. 50 футболістів пішло дуже хороших. Якби додали кваліфікованих, то можна було б ставити високі завдання.

Як вам люксембуржці?

– Задоволений і Мартінсом, і Халлом. Це футболісти, які відповідають нашій прем’єр-лізі. Впевнений, що через деякий час заграють або в «Динамо» чи «Шахтарі», або в Європі. В нас мало таких правих захисників в Україні, як Мартінс.

Якщо футболіст не відповідає вимогам, то нехай краще молодий гравець тренується з першою командою. Тому що в нього є перспективи. А з чужини мають бути сформовані і бути на голову сильнішими за наших.

Шаблій


Є інформація, що Шаблій дзвонив деяким футболістам «Карпат» і казав про те, що треба підписати контракт з ним, аби грати. У вас не було конфліктів з цим агентом?

– Не володію такою інформацією, конфліктів з Шаблієм у мене не було.

Ви з ним спілкувалися?

– Так, після матчу з «Олімпіком» ми зустрічалися. Була конструктивна розмова і жодного натяку на те, що буде зміна тренера.

Раніше в «Карпатах» вже працював агент – Олег Смалійчук. Спочатку без офіційної посади, потім – віце-президентом. Зараз виглядає так, що Шаблій так працює. Він у структурі «Карпат»? Реально щось вирішує в клубі?

– Це не моя сфера. А хто на якій посаді працює... Є виконавчий директор, президент, їм вирішувати, кому і як працювати. Мені головне – що у команді все гаразд.

У вас не було внутрішнього конфлікту, що ви не приймаєте ключові рішення по багатьох питаннях? Вони ж впливають на гру команди і за них ви, як тренер, будете відповідати.

– Мені ніхто не вказував, кого ставити в стартовий склад. Так, хотілося б кваліфікованіших в лінію атаки. Але ніколи не жалівся – працював з тими, що в мене є. Який би футболіст не був, він хороший. Тільки його треба розвивати.

У вас не було бажання самому піти з «Карпат»?

– Ні. Я бачив в середині колективу, який колектив, як все налагоджується. Нам вдалося налагодити гру в обороні й йшли до покращення в атаці. Ми рухалися вперед.

Які у вас плани? Плануєте відпочити від цього всього?

– Я не змучився від тої роботи, отримував задоволення і кайф. Тим більше, коли відчуваєш – в тебе виходить, робиш правильно. Хочеться чимшвидше повернутися до роботи. Де це буде, показе життя. Зараз от приїхав на стадіон «Україна», буду дивитися випускні класи УФК. Треба якось вбивати час і чекати пропозицій.

Ви колись можете повернутися в «Карпати»?

– Моє серце завжди буде належати львівським «Карпатам», буду радий допомогти клубу.
Джерело: http://ua.tribuna.com
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Коментарів: 6
kryminalist
07.09.2019, 15:43 Спам
5
Як же стидно за клуб. Просто не можу більше підібрати слів Відповісти
Sharp
07.09.2019, 15:49 Спам
6
Це той самий випадок, коли слово ГАНЬБА єдине, яке спадає на думку. Цього разу керівництво клубу дискредитувало себе повністю і остаточно. Відповісти
rolcom
07.09.2019, 16:36 Спам
0
Навряд чи є за чимось жалкувати, ми 11 місце і тільки одна перемога, а якість гри гірша ніж минулого сезону. Трохи кращий рівень захисників зараз але командна гра ліпшою не стала. Нехай Санжар працює. Відповісти
Sharp
07.09.2019, 17:09 Спам
0
Якщо забрати в Десни, Ворскли, Колоса і Дніпра по 6 очок (вони ще не грали з шахтою і динамо), ми будемо в таблиці на 6-7 місці з відставанням від третього місця в 3 очки. І якість гри в команди, що зібрана на ходу, не така вже і погана, порівняно з багатьма іншими командами. Видовищність може, але ми вже переконались в попередні роки, що шоу не приносить очок. Відповісти
kryminalist
07.09.2019, 18:46 Спам
1
Кеп, так минулого сезону склад був на голову сильніший, та й зіграли ми цього чемпу зі всіма найсильнішими командами. Чи може ми мали атакувати проти лідерів? Відповісти
Tipa_Kuzmich
08.09.2019, 00:38 Спам
1
А я то думав, чим керівництво може насрати в душу вболівальникам ? У міжсезоння пішли вже всі хто міг, набиралась нова практично команда (подяка звичайно усім хто віддавався у перехідних матчах ! ) і на тобі ! Можливо в плани керівництва і не входило залишатись у вишці ? Відповісти
Онлайн чат
Останні коментарі
Mar6197 коментує:
Ну так звісно, прийшов ж ваш вождь))
Pikivitos коментує:
Можливо говорити йому поки не дуже вдається, але можна похвалити за старання
Fan3367 коментує:
Сьогодні Санжар здивував, і вибором складу і українською мовою після матчу, можливо він і не маріоне...
Tipa_Kuzmich коментує:
Емоції, браво ? Я ледь стримався, щоб після 1_го тайму не покинути стадіон . Вболівальників навіть 3...
SAVAR коментує:
Відчув давно забуті емоції...
SAVAR коментує:
Браво, Санжар!
Sharp коментує:
Сильно...
AntyRA11gul коментує:
Нафіг усіх «тренерів» порозганяти
kryminalist коментує:
Mar6197 коментує:
Тільки голи вже треба проти Ворскли забивати, а то взагалі всьо сумно...
GIBSON75 коментує:
Піти з КАРПАТ в даній ситуаціії-це було єдине правильне рішення,Олександре! Важке, неприємне,образли...
vlotsk коментує:
Цікавий в них стадіончик, кілька трибун - а між ними порожнеча. З одного торця зовсім нема.
SAVAR коментує:
ht...
SAVAR коментує:
ну ви як ображені діти себе ведете! Ваші запитання-претензії-звинувачення можна поствити лише "...
Tipa_Kuzmich коментує:
А я то думав, чим керівництво може насрати в душу вболівальникам ? У міжсезоння пішли вже всі хто мі...
Зараз на сайті
Онлайн всього: 38
Гостей: 27
Користувачів: 11