07.07.2013 Обличчя міжсезоння. Все по-новому і нічого нового
2168
0
Міжсезоння завжди викликає підвищений інтерес в уболівальників. Тим паче літнє. Адже цей період досить короткий. Буквально за місяць часу командам доводиться «латати діри» в колективі на трансферному ринку, підтягувати фізику і бути у всеозброєнні до початку нового сезону.

Якщо для більшості клубів міжсезоння розпочалося з виходом гравців і персоналу з відпустки, то львівські уболівальники поринули у вир подій буквально зразу по завершенню минулого сезону. На наступний день після матчу з «Металістом» керівництво клубу заявило про виставлення на трансфер 19 гравців «Карпат». Новина , яка сколихнула спортивне суспільство не тільки у Львові і яка, протягом вже півтора місяців, не сходе з шпальт газет та сторінок інтернет-ресурсів. Тому детально описувати щоденні новини з стану Топ-19, або команди «Прогрес» (як встигли вже нарікти багато людей у Львові), немає потреби. Висловлю своє особисте бачення на це рішення та низку інших подій в міжсезоння.

Зміни в клубі напрошувались вже давно. Та цей процес мав би вбачати якусь послідовність та людські фактори. В клубі пішли іншим шляхом. Вимушені були піти , зважаючи на фінансову обмеженність. Хоча для початку подали це під дещо іншим соусом. Клуб, який ніколи не виносить публічно «сміття з хати», публічно заявив про виставлення на трансфер ледь не всієї команди, тим самим виставивши гравців не в кращому світлі та переклавши вину за незадовільні результати суто на них. Не намагаюсь захищати гравців. Більшість з списку виставлених, не відповідали рівню команди, втратили відчуття професіоналізму і звичайно не заслуговували тих заробітніх плат, що були прописані в контракті (про це висловлюсь трішки нижче). Та все ж в обоймі -19 були гравці, які просто попали під «каток». Гадаю, можна було вирішувати питання в більш людських умовах, провівши індивідуальні бесіди з кожнім і не виставляти це все на загальний огляд, в черговий раз «підмочивши» імідж клубу. Хоча це слово для багатьох з керівництва мабуть «чуже» для розуміння. Якщо б в клубі думали головою і на перспективу, а не тим про що говорив ДЮС про футболістів на пресс-конференції, сьогоднішньої ситуації можливо б вдалось уникнути. Більшість людей, які думають більш глибше, і самі футболісти відразу зрозуміли суть рішення клубу – врізати зарплатні відомості, на фоні подальшої фінансової обмеженності. І суть тут абсолютно не в тому, чи гравець професійно виконував свою роботу. Якщо погодишся на суттєве зменшення зарплатні – залишишся в команді. Поява деяких гравців, які були в списку і зараз залишаються в команді наштовхують саме на такі висновки. Мова про Балажіца(який на мою думку не відповідає вимогам хорошого захисника+легіонер) і Ткачука (рівень гри і декілька пікантних ситуацій аля-Дубляни). Можливо, що з початком чемпіонату до цих гравців доєднається ще хтось з «прогресивних». Тобто всю ситуацію спровокували фінанси, а не намагання клубу змінити спортивну сторону питання в кращу сторону, декларуючи вектор на українських доморощених гравців. А ось тут вже прорахунок менеджменту, він виявився не готовим до такого кардинального повороту подій:

1) Не зуміли відчути у свій час пік у трансферній вартості певних футболістів . Вчасний продаж 2-3 гравців дав би змогу запросити 4-5 перспективних молодих гравців, які б могли зараз стати одними з основних дирегентів в команді;
2) Не втримали досвідчених гравців, які були кістяком команди (Чечер, Кожанов, Федецький)
3) Засилля легіонерів, замість збереження клімату і політики клубу (ставка в основній масі на українських гравців) і пфдпускання до основи доморощенних футболістів
4) Втрата тренера (Кононова). Подальша «чехарда» на тренерському містку, що призвело до ще більшого бардаку серед футболістів. Певних тренерів і футболістів ми бачили лічені рази з командою.

Окремо заслуговує декларування змін оплати праці гравців. А хто заважав скласти контракти належним чином в минулому. Тобто з гарантованою ставкою+ бонуси: за потрапляння в основний склад, за перемоги, за забиті голи і «сухі» матчі, за потрапляння в зону єврокубків. Ось тоді б і була мотивація в гравців заробляти кошти, а не мати гарантовані високі зарплати. Чому нікому на думку не спало створити в першій лізі фарм-клуб, де б мали змогу перспективні молоді гравці пробувати себе в дорослому футболі, а не варитись в дитячому дублі? Чому не преміювати таким чином ріст гравця?
Можливо саме зараз щось з того напрямку і буде втілене в життя. Але скільки ж втрачено? Часу , іміджу, наших нервових клітин. Тому відповідальність за провалену роботу повинні нести не лише футболісти, а й керівництво клубу. І подавати ситуацію неоднобоко. Адже з офіційних джерел клубу ми чуємо лише думку все того ж керівництва і жодного коментаря іншої сторонни – гравців.
Тобто керівництво декларує нові кроки, європейські погляди – а в поведінці і діях нічого нового.

Та повернусь мабуть до самого головної причини - фінансів. Ні для не секрет, що вся футбольна піраміда підконтрольна провладним власникам клубів. Там і фінанси крутяться івлада на місцях не те, що не творить перепон, а ще всіма методами підтримує команди. У Львові ж ситуація діаметрально протилежна. «Карпати» явно не до вподоби сьогоднішній верхушці, за те що мають чітку позицію в принципових питаннях, за те що вболівальники національносвідомими та патріотичними людьми. Це все ми могли бачити і в діях окремих арбітрів і абсурдністю виставлених штрафів КДК ФФУ. Місцева влада також немає бажання підтримувати команду. А ні мер міста, а ні владна в місті «Свобода». І ось тут, на мою думку, потрібно щиро подякувати Димінському за те, що він цей клуб ще «тягне». Можливо інша людина плюнула б на це все. Дехто звинувачує ППД, що той хоче певні об'єкти чи ділянки для ведення бізнесу, який міг би дати розвиток клубу. А чому б не надати, якщо дати цільове призначення? Чи краще довести ці об'єкти до розрухи і зубожіння і потім «розтеребанити» між депутати земельні участки під їхні котеджі та розважальні комплекси? Спорткомплекс «Спартак», дитячі бази в Брюховичах – як одні з прикладів. Єдині критичні стріли до Димінського, це те що люди, яким було довірене керівництво клубом, не ті , які діють в рамках розбудови потужного футбольного коллективу під назвою «Карпати» і сприяють підняттю його іміджу.

Продовження буде ( призначення тренера, збори в Словенії, трансферна діяльність ,цінова політика )
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Онлайн чат
Останні коментарі
Mar6197 коментує:
Ну чому зразу навіщо) Хтось замовив гарне словечко або по Кожухарю є пропозиції. Звісгл треба польов
TommyBoy коментує:
Питання навіщо???
Кожухаря продовжили до 2026 у вересні, є Ілющенков, а далі власні вихованці
ДЗЕНЯ коментує:
в кротовнік він перейшов і там травми його"опоясали"-в основу він не проходить\ свій п
ДЗЕНЯ коментує:
нема бажання в него копати за "Карпати"
ДЗЕНЯ коментує:
краще нехай в европі грає
Mar6197 коментує:
Якщо не буде травм, то схоже Маркевич не помилився, говорячи що підписав його саме для того, щоб заб
ДЗЕНЯ коментує:
запалу хватило десь до 25-27 хвилини. потім чекали перерви-\після "вливань" - в другом
ДЗЕНЯ коментує:
Сьогодні мають уже зіграти з натхненням , потрібно сформувати основу і тактичну гру домашню , визнач
Mar6197 коментує:
Згоден, не хватає когось високого та таранного, такого як Бланко-Лещук))
MaRiO коментує:
Маємо двох різнопланових нападників і це добре
Mar6197 коментує:
Але Ігор гарно тримає м'яч та не боїться йти у корпус
MaRiO коментує:
Видно, що в Крістіана є швидкість, на відміну від Ігора.
Hatsik коментує:
Перший тайм ні про що, переживав щоб не пропустили, а от другий тайм завдяки замінам виграли цей поє
MaRiO коментує:
Цей перехід з ініціативи малого Маркевича з самого початку був якимсь мутним
ДЗЕНЯ коментує:
молдаванин досвідчений - все таки раз підсилюють захист, значить не всі вибрані весною гравці будуть
Зараз на сайті
Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0