12.08.2013 Оновлені "Карпати". Враження від старту сезону
6449
0
Хочу поділитись своїми враженнями від старту сезону. 5 турів позаду, то ж можна підвести перші підсумки, відзначити плюси та мінуси як в грі команди так і в загальних справах нашого клубу.

Тренер.

Призначення головним тренером Олександра Севідова у Львові сприйняли неоднозначно. Та хіба це вперше? Скільки разів вже було за останній час ( а зміни на цьому містку за останні роки відбувались доволі часто), що новопризначеного керманича піддавали критиці, ще не давши толком приступити до своїх основних функцій, чи навпаки видавали повний кредит довіри. І не завжди перші враження справджувались. Єдність в думках вболівальників зводиться в принципі до одного. Нам потрібен тренер на тривалий час, бо у Львові вже достатньо змучились від частої ротації на тренерському містку.

Працювати Олександру Володимировичу доводиться в досить непростий для команди час. Обмежені коштами, «Карпати» відмовились від послуг більшості футболістів, що виступали в минулому сезоні, а поповнення відбувалось в межах можливості. Можливо Севідов розраховував на певних «гравців-прогресівців» на початку роботи, а можливо і свідомо йшов на нову роботу, знаючи всі проблеми і очікування. Як би там не було, але тренеру доводиться мати справу з тими гравцями, що зараз опинились в обоймі команди.

Зважаючи, що в команді зараз обмаль технічно підкованих гравців, основний напрямок тренерським штабом був зроблений на бійцівські якості, те чого в минулому сезоні більш кращим футболістам явно бракувало в більшості матчів. І потрібно зазначити, що з цією місією, тренер зараз доволі непогано вправляється. Якщо не брати до уваги стартовий поєдинок з «Ворсклою», то зауважень до більшості гравців, щодо самовіддачі не може і бути.

Ще одним напрямком в роботі Севідова (враховуючи декларування керівників клубу) було задіяння молодих, власних вихованців в основній команді. Повноцінний шанс в стартових 5 турах отримав Роман Підківка, якому лише недавно виповнилось 18 років. Страшкевич, Савченко, Мірошніченко, Костевич мали змогу провести на даний момент по декілька хвилин в основі «Карпат». Можливо б отримали і більше часу, чи більше власних вихованців задіяв би тренер, але присутність великої кількості орендованих і відповідальність за результат, не дають можливості Севідову піти на такий крок.

В загальному по дебюту, враховуючи вище написане і деякі нюанси, що будуть викладені нижче, Севідову можна занести в позитив.

До негативного враження відніс би висловлювання тренера, щодо реакції вболівальників, яку Олександр Володимирович назвав критиканством швидше ніж критикою. Тут як то кажуть, людині з досвідом, потрібно розділяти, а дещо і брати до уваги. Розділяти вигуки неадекватів і зауваження людей ( в достатній кількості старших людей, з достатньо великим досвідом у футболі та вболівальницькому стажі) щодо окремих виконавців, та малюнку гри. Львівський вболівальник вимогливий і достатньо добре розуміється на футболі, тому це в подальшому головному керманичу потрібно враховувати, а не вішати «собак» на відданих прихильників «Карпат». І смішно і неприємно з яким завзяттям дану тему в останніх інтерв’ю з футболістами подали в клубі.

Футболісти.

Спочатку в загальному по команді. Мабуть ніхто з вболівальників не мав жодних ілюзій (враховуючи минулі сезони і суттєву ротацію в складі) щодо завдань на сезон. Очевидно, що потрібно було щось змінювати, відштовхуючись не тільки по фінансових можливостях, а й по результатах за останні 2 роки. Очевидно, що потрібно формувати нову команду з молодих гравців, награвати її та дивитись з перспективою на сезон через 2-3 роки. Керівництво задекларувало напрямок на українських футболістів, зазначивши пріоритет у власних вихованцях. Та на ділі в команді опинилась доволі велика кількість орендованих гравців. Мінус в цьому, що жоден з них мабуть не стане повноцінним гравцем «зелено-білих», зважаючи на теперішні зарплатні, а дехто явно не відповідає рівню і займає просто чуже місце, місце молодого гравця, який міг би отримувати і практику і досвід. Пройдусь коротко по гравцях.

Підківка . Для мене відкриття. Після заслання на «Прогрес» Богатінова, як і більшість вболівальників віддавав місце у брамці Мисаку. В стартових матчах , не зважаючи на певні помилки, лише схвально можу відгукнутись про Романа. Є реакція, грає на виходах, є швидкість. Бракує лише досвіду. Дякувати Богу і тренерам, шанс отримати цей досвід воротар має зараз цілком.

Пластун. Помітний певний прогрес. Але потрібно додати в швидкості і концентрації.

Гітченко. За 3 проведених матча не запам’ятався позитивом. Можливо займає чуже місце.

Балажіц. Нестабільно, хоча в матчі з «Металургом» був кращим на полі. Легіонер. Варта також додати в концентрації.

Пашаєв. Заряджений на боротьбу в кожному матчі, що провів. Але своїм опонентам програє в швидкості, і як для гравця в захисті – у рості. Щось на зразок Озарківа на цій же позиції. Але Ігора хоча б своїм був. Дивно чому Озарківа не допускають до основи зараз. Цікаво було б глянути на нього на правому фланзі півзахисту.

Мірошніченко. Молодий,перспективний. Бракує досвіду, але є бажання в цього хлопця.

Тищенко. Хороше поповнення. Досить надійний захисник, доволі швидкий, який не боїться боротьби.

Ткачук. Повернення цього гравця до команди, а тим паче капітанська роль викликає як мінімум питання. А ні руйнівник хороший, а ні плеймекер. Ну і абсолютно відсутні лідерські якості як для капітана. Немає харизми, як в минулому в Романа Зуба (для прикладу).

Голодюк. Особисто також мав питання щодо поверення з «Прогресу». Але старається в кожному матчі. Єдине, що штрафні – це не справа Олега. Якщо з 20 ударів, один з «дурі» влітає в площину – це не повід пробивати стандарти.
Федорчук. Багато боротьби, самовіддачі, але багато і браку (в передачах і прийняті рішень)

Годвін. Чистий руйнівник. Стабільна гра як з хорошими підкатами і перехопленнями, так і помилками. Досвід в цього гравця найбільший.

Бартуловіч. Найпомітніша і найтехнічніша людина в команді. Завжди націлений на ворота суперника. Бракує підтримки партнерів в нападі. Хороше виконання штрафних.

Зеньов. Окрім швидкості (і то вже не та швидкість як колись) нічим і непомітний. Легіонер. На мою думку треба дати шанс іншим.

Гладкий. Випадкова людина не тільки в команді, але й у вищому дивізіоні. Ази (бути лицем до воріт суперника, кивок головою при пробиті по воротах) мали навчити ще в шкільному віці. За що такі аванси і ким видані, залишається питанням. Посто величезний потік критики. Явно займає чуже місце і впливає негативно на результати команди.

Васін. Швидкий, націлений, менш технічний ніж Бартуловіч. Справляє по старотових матчах хорошее враження.

Бохашвілі, Страшкевич, Савченко. Потрібно більше довіряти цим футболістам і давати більше ігрового часу. Якщо зможуть викупити Євгена, то ця тріка дуже перспективна в поповненні основи в майбутньому.

Керівництво та вболівальники.

Повний провал по роботі з вболівальниками на початку сезону. В клубі відсутній відділ по роботі з вболівальниками. Необгрунтоване підняття цін на квитки та абонементи. Відсутня промоція клубу в місті. Жодних кроків, не те щоб по залученню нових вболівальників, але й жодних кроків щоб втримати, тих, що є. Десь під тиском критики, прийняті 2 кроки – відмова від продажу алкоголю (позитивне враження від останніх 2 матчів) і проведення акції у вчорашньому матчі. Хоч щось. Заставили трохи людей попрацювати в тому напрямку. Але це крапля в морі. Потрібно мати певний спектр ідей і усвідомлення як їх втілити. Ну і основне бажання це робити, з чим в клубі явний брак. Хоча рішення приймаються, коли вже катастрофічно почала падати відвідуванність.

Ми вже викладали свої пропозиції. Та все ж нагадаю основні напрямки по роботі з вболівальниками, які на нашу думку збільшать відвідуванність матчів, зменшать негативні відгуки, сприятимуть промоції клубу.

В першу чергу повинен бути створений відділ по роботі з вболівальниками, з постійним діалогом між клубом та прихильниками клубу. Діалог з обговоренням пропозицій та ідей, у можливості втілення чи недоцільності проведення тих чи інших заходів. Звичайно, що стимулом для відвідування в основному є результати команди. Але привернути увагу вболівальників і підвищити відвідуванність можна і в такий не дуже сприятливий момент. Про клуб має бути максимум можливої інформації на різноманітних ресурсах (телебачення, радіо, бігборди, різноманітна реклама). Нарешті втілити або онлайн продаж квитків, або налагодити продаж квитків у великих спальних районах. Ну і поточно впроваджувати інші ідеї.

Літо відклало відтінок на відвідуванність матчів. Пора відпусток, канікул. Можливо восени цифра збільшиться. Як завжди виявилась купа псевдовболівальників. Вони живуть не клубом, а комфортом. І готові ходити лише на «круті матчі» або на «Львів-Арену», навіть якщо б це були матчі не «Карпат», а умовно кажучи якогось «Підшипника», то ці горе-вболівальники глорили б за нову улюблену команду.

Запам'ятайте! У нас є один клуб! На все життя! Грають добре – радіємо, плескаємо, хвалимо. Грають погано – критикуємо. АЛЕ ВБОЛІВАЄМО ЗАВЖДИ! То ж не зраджуйте клубу. Приводьте своїх друзів, дітей і спільними зусиллями щось робитимо корисне для нашого рідного клубу!

Віталій Шніцар,
"Завжди Вірні"
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Онлайн чат
Останні коментарі
Mar6197 коментує:
Ну чому зразу навіщо) Хтось замовив гарне словечко або по Кожухарю є пропозиції. Звісгл треба польов
TommyBoy коментує:
Питання навіщо???
Кожухаря продовжили до 2026 у вересні, є Ілющенков, а далі власні вихованці
ДЗЕНЯ коментує:
в кротовнік він перейшов і там травми його"опоясали"-в основу він не проходить\ свій п
ДЗЕНЯ коментує:
нема бажання в него копати за "Карпати"
ДЗЕНЯ коментує:
краще нехай в европі грає
Mar6197 коментує:
Якщо не буде травм, то схоже Маркевич не помилився, говорячи що підписав його саме для того, щоб заб
ДЗЕНЯ коментує:
запалу хватило десь до 25-27 хвилини. потім чекали перерви-\після "вливань" - в другом
ДЗЕНЯ коментує:
Сьогодні мають уже зіграти з натхненням , потрібно сформувати основу і тактичну гру домашню , визнач
Mar6197 коментує:
Згоден, не хватає когось високого та таранного, такого як Бланко-Лещук))
MaRiO коментує:
Маємо двох різнопланових нападників і це добре
Mar6197 коментує:
Але Ігор гарно тримає м'яч та не боїться йти у корпус
MaRiO коментує:
Видно, що в Крістіана є швидкість, на відміну від Ігора.
Hatsik коментує:
Перший тайм ні про що, переживав щоб не пропустили, а от другий тайм завдяки замінам виграли цей поє
MaRiO коментує:
Цей перехід з ініціативи малого Маркевича з самого початку був якимсь мутним
ДЗЕНЯ коментує:
молдаванин досвідчений - все таки раз підсилюють захист, значить не всі вибрані весною гравці будуть
Зараз на сайті
Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0