25.09.2017 Місце футболу в житті українця ?
2724
1
Місце футболу в житті українця ?

В світлі останніх подій, що відбуваються та після перегляду вчорашнього матчу Карпати-Чорноморець, почитавши і банери і почувши багато вигуків зі стадіону, задумався, чому в нашій країні все відбувається саме так? Хотілося б максимально широко поглянути на ситуацію, що склалася сьогодні в світовому, українському футболі, і львівських Карпатах зокрема.
Сучасний футбол – явище цікаве, видовищне, але дуже неоднозначне. Спостерігаючи за кабінетними подіями, які відбуваються в європейському футболі, на підписані контракти, хочеш не хочеш, але помічаєш нездорові капіталістичні нотки, які стають дедалі явнішими у світовому футболі. Мова йде, про невиправдано дорогі трансфери беззаперечно хороших футболістів в командами з топ-чемпіонатів (Челсі, Інтер, Мілан, М.С, ПСЖ). У бізнесменів, магнатів світового рівня є необмежений фінансовий ресурс, який вони готові вкладати у футбол і форсувати розвиток своїх клубів на свою ж власну потіху і покупку любові вболівальників, які будуть безмежно вдячні йому за це.
Задаєшся питанням: Яке відношення має український футбол то цих нових тенденцій світового футболу?
Як на мене – найпряміше. Футбол в пострадянських країнах явище куди більш проблемніше, ніж на світовому рівні. В радянські часи – футбол був на непоганому рівні, і людям цей вид спорту припав до душі. Спортивний принцип переможця, сильнішої і домінуючої сторони, особливо на міжнародній арені, та й в локальному масштабі, дуже подобався нашим людям. Оскільки справи в союзі йшли не дуже, але спорт і футбол, зокрема, були способом показати, мовля може в нас країні не все так розвинуте як у вас, за те в спорті ми вам покажем, де раки зимують. Саме так спрацьовував наш мозок.
Після розпаду союзу, ситуація в кожній країні, що були в його складі ще більше погіршилась, але любов народу до футболу нікуди не ділась. Перед країною постала низка проблем, які в терміновому порядку потрібно було вирішувати для становлення державності, розподіл сфер впливу і нових ринків, які відкривались для нової країни. І нашим можновладцям потрібно було відволікати людей чимось від цих питань. Однією з таких пропозицій відволікаючого манверу був футбол. Запустим чемпіонат, частину уваги від глобальних процесів в державі це повинно відвести. Після розпаду союзу, кістяк футболістів, що колись виклакав гордість в жителів радянського союзу відійшов в Україну. І направду це були хороші гравці, яких обєднувала ідея, спортивна злість, можливість доводити міжнародній арені, що вони кращі і достойні кращого.
Отже в неокріпшій ментально та несформованій державі, де народ не розуміє, що далі чекає його зароджується вітчизняний, власний футбол. Та чи може в несформованій до кінця країні та суспільстві – зявитись сформований, повнотілий футбол? Відповідь очевидна. Сфери впливу – розподілили, ринки – зайняли, наче все налагодилось.(приміт. у чиновників, олігархів налагодилось, не в народу) гроші течуть ріками. Давайте розвивати футбол, якщо він людям так подобається. Аналогія з світовими сучасними тенденціями розвитку футболу напрошується сама собою: у бізнесменів, магнатів, олігархів укр. масштабу є необмежений фінансовий ресурс, який вони готові вкладати у футбол. Купувати туди футболістів з-за кордону форсувати розвиток клубів на свою ж власну потіху і покупку любові вболівальників, які будуть безмежно вдячні їм за це.
Так, сучасна хвороба світового футболу була помітна в Україні ще в двохтисячні. «папіки» штучно розвивали футбол на потіху народу, а народ і не задумувався звідки беруть початки ті фінансові течії, що течуть у вітчизняний футбол. Ну навчений наш народ з радянських часів, що за нього хтось має подумати, поки він беззаперечно виконує поставлену перед ним задачу чи то він зварювальник, чи гальванік, ну не думає він, та і часу може немає для того.

Отож гроші йшли, ніхто незамислювався звідки, футбол штучно ріс.
Олігархи запрошували на багатомільйонні контракти гравців з-за кордону, при тому що ті ж зварювальники, гальваніки та інші роботяги заробляли 1-2 тис. грн на місяць, але лишніх питань в людей не виникало... думати ж нас не навчили. Наш народ – це проковтнув, мовля, що нам до тих мільйоннх контрактів? Я сліпо виконую поставлену переді мною задачу, і прагну видовища на вихідних, аби регіон прославляли, а ще краще країну. Рівень укр. чемпіонату штучно ріс ( Чому штучно ? на це питання можу викласти ще один блог з своїми роздумами), олігархи заробляли на нашій з вами неосвіченості, а ми періодично раділи поодиночним успіхам чи то перемогою Шахтаря в Кубку Уєфа, чи виходом Дніпра до фіналу ЛЄ, чи просто тим, що наша збірна перемогла умовну Словенію.
Ніхто не задумувався наскільки чесно заробленими є ці гроші олігархів. А підказки отримати по суті нам було то й ніде, на телебаченні? На якому? Є в нас незалежне і незацікавлене телебачення, щоб це подати під таким кутом ? Все куплено, все прораховано, неосвіченним народом керувати в рази легше, ніж освіченним. Ну а якщо людям до цього і діла нема, якщо їм байдуже, а вони вимагають видовищ, їм дай привід погордитись – то ще краще.
І все б йшло своїм чередом, якби не політикани не загрались. Часи настали напруженіші, військове вторгнення, зовнішня агресія та ескалація конфлікту на Сході країни сколихнуло народ. Олігархи в меншій мірі, але продовжували вкладати не чесно зароблені гроші в футбол. Хочеш не хочеш, але якість цього продукту почала падати по низхідній. Народ зтривожений, спантеличений діями на Сході, але та частина, яка активно не приймає участі в конфлікті на Сході й надалі вимагає видовищ, приводу для гордості. На військовому пристанищі йде АТО, нерв українського народу нятутий як струна і готовий обірватись будь-якої миті. І футбол як не дивно, це можливість перевести дух, відвести погляд від того, що відбувається в зоні конфлікту. Піти на футбол, який вже був не тим, що колись видовищем, але все ж видовищем чи приводом для гордості. Хоча, якщо заглибитись і в це питання, зрозумієм, що насправді ціна тій гордості і перемогам Шахтаря чи Дніпра на міжнародному рівні- це кров, яка зараз ллється на Сході, адже ті гроші, котрі олігархи беззупинно викачували з недр нашої землі – вони частково віддавали на футбол, про захист того ж кордону і безпеку ніхто й недумав, всі були задоволені таким станом речей. Народ мали в різних позах – а він радів від футбольного видовища.
Ітак, що бачить та людина, яка хочу відволікти свою уваги, перевести дух прийшовши стадіон чи увімкнувши телевізор? Бачить намащених гелем чи ще чим молодих хлопчаків років 20-25 переважно укр.коріння, (бо віддтік легіонерів вже поступово йде до завершення,) котрі абсолютно не розуміють, що від них хоче народ
( можливо вони є заручниками ситуації,але я їх абсолютно не захищаю) , бігають по полі 90 хв періодично луплячи мяч за межі поля.
Людина, яка спостерігає таке видовище сумнівної якості, задається питанням :
чому так? Що помінялось? грайте як раніше, за що вам платять такі гроші?
Відповідь я бачу в наступному: війна, відтік фінансів , легіонерів, котрих сюди заманювали на захмарні для українця заробітки, при тому цих легіонерів розбавляли українськими футболістами, і українські футболісти розуміючи, які заробітки в легіонерів, вимагали і для себе подібних умов, бо без них ті легіонери «ні на що не здатні», як показує час ситуація склалась дзеркально, саме українські футболісти ні на що здатні без якісних легіонерів. А зараз піаніст грає як може, не стріляйте в нього. Піаніст не розуміє, чому люди, які його раніше так любили зараз так агресивно налаштовані до нього, вони ж не винні, що їм стільки платять.
Давайте спробуєм відвести зум трохи на відстань, і розмірковувати зі сторони глядача, що собою представляє робота футболіста? Як на мене – робота полягає в займанні фізкультурою, підтримкою себе в належному фізичному стані, в правильному харчуванні, і демонстрації своїх спортивних, координаційних навиків і футбольного інтелекту в парі з футбольним мячем 1-2 рази на тиждень. Чим ця робота є важчою за роботу штукатура, маляра, швеї ? Чому спортсмени заробляють 10-15 тис. дол, а вище перераховані професії в десятки раз менше? Чекаєте відповідь? ОК. Корінь проблеми у формуванні штучного футболу в неповноцінній і несформованій країні. Хто цьому посприяв? Олігархи і ми з вами. Нам завжди було приємно і весело радіти, коли наші команди перемагали польські, чи румунські, адже нам здавалось, що наш рівень футболу на порядок вище чи не так? А насправді ті країни не форсували розвиток футболу вперед, реально оцінивши свій потенціал в тій сфері і розвивались поступово, і продовжують ціленаправлено рухатись до поставлених цілей. Ми обрали інший шлях і є ми в сьогоднішній реальності.
А сьогоднішня реалність наступна: просто, робоча людина маючи час відпочинку, хоче приділити час тому, що їй до вподоби, спорту, адже це для нас спосіб потішити своє его, мати чим погордитись. Вмикає тв чи приходить на стадіон і бачить прояв соціальної нерівності у всій красі. Продовжує задаватись питанням: ЧОМУ ТАК? Чому ці мажорчики отримують крихти від брудних грошей олігархів, і в порівнянні із з.п простого робітника ті крихти – то цілі статки. Чому пожежник чи Атошник отримує в рази менше, а людина, що займається фізкультурою – такі суми. Тому що, футбол розвинутий штучно, він розвивався не від того, що в нас був надлишок молодих талановитих спортсменів, а від того, що олігархам знадобилась відволікаюча іграшка, а народ це жваво підхопив радіючи і не помічаючи проблем в країні і те як його дурять і мають зі всіх сторін. Ну бо такий ми народ, нам дай повеселетись чи погордитись ми і не помітим як в сусіда хата горить, то ж не моя.
Зараз ця ситуація стає помітною як ніколи. Соціальна нерівність і несправедливість шита білими нитками стає все більш явною. І ці запливші в грошах молоді чоловіки-фізкультурники та їх жінки вимагають дати їм спокій, мовля ви і того не добились, вони продовжують жити в тих же ілюзіях, в яких жили і ми з вами і тільки зараз почали прокидатись. Вони ні в чому не винні, хіба в відстуності моралі, і в тому, що не дають собі звіт на чому побудований їх достаток, але ми і самі цим питанням довгий час не задавались, правда?
Українським футболістам та їх утриманкам, порадив би усвідомити, що вони теж є громадянами своєї країни, і хай їм пощастило трохи більше в плані заробітку, та вони теж мають розуміти на чому тримається їх достаток. Пора зрозуміти і задуматись, що достаток тих же футболістів, як і всіх інших громадян – це результат того, що нас продовжують мають олігархи. І задумайтесь чи варті за ті крихти, які вам перепадають зі столу олігарха, бізнесмена чи магната сліпо вступати в конфлікт з своїми співгромадянами, які почали зараз відчувати цю несправедливість. Різниця лиш в тому, шо футболісти в більш вигіднішому стані.
Змінити ситуацію в стані справ українського футболу можуть лиш радикальні зміни в самій державі.. Становлення національної свідомості сучасного українця, розпочалось на революції Гідності, нам потрібно не забувати це, і розуміти, що це був лише перший крок до реальних змін в цій країні, а таких кроків зробити потрібно ще досить багато.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Коментарів: 1
Tipa_Kuzmich
03.10.2017, 14:49 Спам
0
Перше за все хочеться подякувати автору за написання такого великого і змістовного блогу. Дивно, що не має жодного коментаря, але я й сам не дивлячись на те, що відвідую сайт постійно, блог помітив тільки сьогодні. Так на полі грають гроші президентів клубів, а ми від них якогось місцевого, чи історичного патріотизму команди вимагаємо . Зрозуміло було спочатку, що щось пішло не так, адже у нас порівняно з Польщею футболісти отримували захмарні суми, а з/п простого люду у 4-5 раз менша порівняно з поляками, на аналогічних посадах ! Ну а зараз, хоч витрати у більшості клубів і зменшились, але вони все одно чималі ! Відповісти

Онлайн чат
Останні коментарі
MaRiO коментує:
Найкраща гра в сезоні!!! Молодці!
kryminalist коментує:
були часи, була команда, навіть вже при богатінові турнірне становище було жахливе, але була якась н
Hatsik коментує:
Зробив доступ
Scotty182 коментує:
Адмін, чому у мене заборонений доступ до чату на сайті?
MAZAXISTO коментує:
Вічна память! Світлому дуже доброму чоловіку
Litvin коментує:
документів немає, але мені все повинні
да за ту гру, що ти показував - ти клубу ще повинен, п
kirilgal коментує:
Дякую за позицію!
sklyarik коментує:
Адміни розблокуйте доступ до чату дякою
sklyarik коментує:
Ніхто на повищення непішов
sklyarik коментує:
НАЖАЛЬ ШАХТАР НЕТОЙ
Litvin коментує:
Згоден на 100 %
mrkopiy коментує:
А зараз де буде? Останнє місце в УПЛ :)
oleh75 коментує:
Молодець.Втік .З Болотніковим був би в болоті
Goland коментує:
Панчишин лише великий знавець російського репу, іншого йому не дано в цьому житті. Він середньостати
Goland коментує:
"Звєзда" футболу...треба було ставити питання про російський реп, він у ньому більше розум
Зараз на сайті
Онлайн всього: 19
Гостей: 17
Користувачів: 2
Відвідувачі:Bolotnikov, RoN