Чесно кажучи, ніколи б не подумав, що буду мати бажання і час писати якийсь блог (читати - інша
справа). Але прийшла в команду чергова криза. А з нею і багато "побічних" явищ, а, отже, і персонажів.
Перед тим, як почати по суті, хочеться повернутись трохи до історії, а саме в рік 2008-й, літо - прихід в Карпати Кононова - нікому невідомого білоруського помічника головного тренера Тераспольського Шеріфа. На першій же прес-конференції скромний та малослівний молодий тренер-дебютант ледь тремтячим голосом озвучив просто дику на той час заяву - "Карпати будуть грати по Барселонівській схемі 4-3-3 і з сьогоднішнього дня ми починаємо роботу в даному напрямку". На фоні багаторічних невиконаних обіцянок Димінського про "Галицьку Барселону" дехто сприйняв слова Кононова взагалі, як образу чи знущання. Мол, ну скільки можна вішати на вуха макарони?
Результати перших матчів підтверджували скептицизм вболівальницьких кіл. Після восьмого туру сезону 2008/2009 Карпати займали 12-те місце з результатом 1 4 3 (4 - 9) 7. На фоні дебютанта Вишки ФК Львова, який в першому турі переміг Шахтар, ситуація була плачевна (хоча ФК Львів і знаходився на 14-му місці). Половина міста бігала по Львову, скандуючи чи то ЕФ-КА-ЛЬВІВ чи то ЕВ-КА-ЛІПТ, розказуючи другій половині байки про молоду українську команду, яка на відміну від Карпат грає у футбол, про українського тренера Юрчишина, ане якогось там молдаванина (?!) Кононова і про "всьо, капєц, я типер булію за ФиКаЛьвів, а Карпати - то вівчі". Першим лакмусовим папірцем стало Львівське дербі, яке по всіх законах жанру відбулось на славу. Перевага факів 2-0 і перемога Карпат 2-4 - триллер, який не може не тішити. Тішило все, крім вболівальників. Так, був рідний 16-й сектор, який не замовкав ні на хвилину, і, в результаті, вперше заслужив на особисті аплодисменти та подяку від Кононова. Була якась купка фанів ФиКаЛьвів, і були решта (більшість) трибун. "Кузьмічі" поділились на 4 категорії:
1. Вболівальники Карпат.
2. Вболівальники ФК Львів.
3. "Пофіг-хто - я за красивий футбол".
4. Вболівальники переможців.
Про останніх і хочеться сказати найбільше. Мені в тому плані повезло: ззаду мене сидів "пофіг хто", який своїми жартами піднімав настрій весь матч, піді мною - вболівальники ФК Львів, які навіть при рахунку 2-4 вболівали за своїх, за шо я їх особисто і поважаю, а трохи збоку сидів паршивий глор, який перші два м"ячі у ворота Карпат вітав вимахуванням Карпатівською розою а після 2-3 стрибав, викрикуючи "Карпати! Карпати!". Одним словом - шльондра. До того дня я навіть уявити собі не міг, шо такі люди взагалі існують в природі. Виявляється, існують. Як виявилось згодом, таких - зовсім немало. Але про це - згодом.
Після зимової перерви Львів та Україна побачили нові Карпати: швидкі, агресивні, технічні, "думаючі". Почались перші великі перемоги (Карпати-Чорноморець 3-0, Іллічівець-Карпати 1-5, Карпати-Кривбас 3-0 - і це за перші три тури!). ФК Львів переїхав у Добромиль... Ну до Добромиля кататись - рівнозначно виїзду, та й результату "горожани Львова, граючі у Добромилі", не показували, аби так далеко їздити і проявляти свою любов до команди :) А тут Карпати заграли: і гра, і результат - все під боком! :) І поперла "кузьма" на стадіон! І вболівала щирим серцем, і не жаліла часу, здоров"я, горла і грошей - тішилась перемогам. І боготворила Карпати, Кононова та кожного футболіста поіменно. Це ж Карпати - це ж такий привід пофорсувати перед кимось! :)
Карпат вистачило ненадовго, почались поразки і проблеми у грі. "Недолго музыка играла. Недолго фраер танцевал" (с) "Супер-фанів" вистачило так само ненадовго. Довгих дев"ять турів без перемог: три нічиї і шість поразок. Не дивно, шо ближче до кінця чемпіонату ті самі "супер-фани" згадали, шо десь далеко у Добромильських лісах грає ше недавно палко любимий ФК Львів... І був останній тур... Чим то все закінчилось, всі пам"ятають добре. Від прокльонів в адресу Карпат до публічних зарікань "більше не ходити на Карпати" із накладанням хреста на свої п"яні фізіономії. Саме тоді я вперше зрозумів, шо всякі міфи про "Львівську торсиду" - міфи і не більше. Тоді, 26 травня 2009-го я вперше побачив справжнє лице середньостатистичного львівського вболівальника. А точніше, відсутність такого лиця.
Тим не менш, Сезон 08/09 завершився на дев"ятому "ніякому" місці.
Під акомпонемент прокльонів, звинувачень у зливі весняних матчів та у знищенні львівського, галицького та всеукраїнського футболу шляхом відправленя факів назад додому у Першу лігу.
Проте, як виявилось, гонор середньостатистичного львів"янина - доволі короткий. Прийшли перші перемоги літа 2009-го (4-0 над Зорею, 5-0 над Оболонню) і більшість тих, хто ше два місяці тому обкладав Карпати останніми словами, знову поперли на стадіон. Дехто навіть купив шарфіки. Карпати в боргу не залишились. Лишень одна домашня поразка від (як виявилось) чемпіона Шахтаря, впевнені перемоги над Металістом, Дніпром та Динамо, а головне, у підсумку, такі довгоочікувані Єврокубки! Львів шаленіє! Масово розкуповуються карпатівські рози, футболки, заповнюються трибуни стадіону! І вже нікого не цікавлять ані прибутки Димінського, ані громадянство Кононова. Ціни на квитки всіх влаштовують, і навіть тепле пиво та брудний стілець - більше не проблема. :) Тепер головне для львівського "тіффозі" - публічно битись в груди з криком "Карпати чемпіон" і робитись глухим, коли запитують про ФК "Львів". :) Ну, здавалось би... Нарешті! Догодили львів"янам... (?)
Дійсно, здавалось. Єврокубкова феєрія тривала недовго - в межах двох місяців. І, якшо після двох матчів з Галатасараєм та домашнім проти Боруссії більшість продовжувала підтримувати команду, то після виїздних ляпасів від тої ж Боруссії та Севільї та після вильоту з Кубка України від Арсеналу, все почало ставати на круги своя - в першу чергу впала відвідуваність матчів (ніби-то всі раптом зауважили, які дорогі квитки). Та коли навесні до Львова приїхав Шахтар, а пізніше - Динамо, то вкотре найдорожчі квитки сезону були розпродані майже повністю. І знову ж наступні за ними матчі відбувались при традиційно малозаповнених трибунах.
І ось прийшов нинішній сезон. Сезон, від якого всі природньо чекали прогресу та продовженння успіху. Але замість бажаного успіху прийшли проблеми. І, якшо гра потрошки налагоджується, то з результатом наразі гірше.
І ось тут найцікавіше. Чомусь саме зараз - в час, коли команді найбільше потрібен вболівальник, - він (вболівальник), починає вкотре від команди відвертатись. І замість підтримки рідної команди, часто, народ вважає за потрібне повправлятись у футбольній аналітиці, у трансферних та ігрових схемах, у фінансових розкладах клубу, у слідчій та розшуковій діяльності гравців по нічних клубах...
Знову повилазили "підсніжники"-ностальгатори за ФК Львовом, які розказують нам, шо то їхні прокльони починають діяти... Знову квитки подорожчали... Одним словом знову всралась невістка...
І все це замість того, аби просто робити свою безпосередню роботу - ВБОЛІВАТИ. Вболівати - це не відмічати голи, перемоги, успіхи та медалі. Вболівати - це жертвувати своїми інтересами, своїм гонором, в решті решт собою заради тої команди, за яку ти вболіваєш. Вболівати - це підтримувати команду в першу чергу у скрутний час, ане коли команда "на ходу". Вболівати - це коли від розпачу хочеться крикнути "Вівці!", а ти стаєш і повторюєш "Вперед Карпати! Вперед до бою!". Вболівати - це коли хочеться розвернутись і піти додому, а ти стоїш після матчу і аплодуєш гравцям: не за результат, не за видовище, не за голи, а за то, шо вони бились на полі з останіх сил - можливо, не завжди добре, можливо, не завжди ефективно, але бились до останнього за себе, за тебе, за клуб і за місто.
Всі ми дуже любимо пишатись, ставити у приклад та навіть цитувати відомих національних визволителів - Шухевича, Бандеру і т.д. Кожен матч заряджаємо "Україна понад усе!"... І от виникає питання - як можна кричати "Україна понад усе", якшо ми не можемо поставити на коротенький час рідний клуб понад самих себе? Ми не готові потерпіти місяць-два-три, поки справи у клубі налагодяться! (А ми знаємо, шо налагодяться, адже це не перша криза за останні роки і, на відміну від попередніх разів, гра у нас таки поставлена). А ми на стадіоні покричимо "Україна понад усе", НО ПЕРЕМОГУ ДАВАЙ НИНІ БЛR!? А хуху не хохо, панове бандерівці? Можливо саме зараз прийшла нагода показати, шо всі ці гасла для вас - не пустий звук, а шось більше? Може на ділі доведемо, шо "твої барви зелено-білі у нашім серці НА-ЗАВЖ-ДИ?"
Замість читати всі ці опуси краще подивіться нижче ролік про СПРАВЖНЄ вболівання та його реальну силу. Нічого нового. Стамбул. 2005-й рік. Мілан-Ліверпуль. Англійці приїхали через всю Європу за шалені кровні гроші, аби підтримати свою команду. І коли час настав, вони були не глорами, не відвідувачами стадіону, не любителями футболу. Вони були ВБОЛІВАЛЬНИКАМИ. І команда їм віддячила. І інакше не могло бути. Бо футбол завжди нагороджує за вірність. Треба лише бути вірним ДО КІНЦЯ!
Ну то хто ви, львівські вболівальники? Леви чи... ?!
[ Реєстрація | Вхід ]
На ПАОК ціни були не із дешевих від 40 і більше грн., команда знову нічого хорошого у вигляді результату непродемонструвала, далі йде гра з Металістом, квитки від 30 грн., частина вболівальників вирішила не піти по фінансових причинах, можливо вони б і прийшли, якби було на що дивитись, бо футбол, який показує команда це товар, який купляє пересічний вболівальник, і за свої гроші він хоче отримати задоволення, а так як давно цього не має, він вирішив не йти на стадіон, і кількість глядачів у 6 тис. це ще дуже добре для цього матчу із Металістом...
P.S. в чому я не правий відписати є важко, а мінуси ставити легко) Відповісти
Це нормальна ціна,я б навіть сказав хороша. Відповісти
На ДК і ШД завжди повні стадіони,хоча квитки дорожчі ніж на матчі звичайних середняків,коли стадіон лише наполовину заповнений.
Читай пости від ЗЕЛЕНЬ і vvtt09 Відповісти
ми ж йдемо вболівати за Карпати!!!
і в четвер з греками, і в неділю з Харковом грала та сама команда!!!
на кого ходите дивитись львівяни??? на Карпати, чи на відомих європейських гостей(ЛЄ, Динамо, Шахтар)????????
саме в неділю добре видно хто підтримує Левів "до кінця"... бо приблизно така ж кількість людей була на матчі з Зорею!!
а шукати причину в цінах - це смішно... адже фани(студенти, учні) знаходять "десь" гроші, щоб піти і на Зорю, і на Оболонь, і на Метал, і на ПАОК... не дуріть себе! Відповісти
аргументовано -- але вже стільки ми тут перетирали всіі ці "проблеми"- що я недумаю що "вівцекричалка" це прочитає і прийде на стадіон із товаришем фекалістом і будуть підтримувати "Карпати" волаючи = " Мільойн сердець"
все таки треба признати що приходять подивитись тоді коли йде результат -люблять люди футбол на результат- люблять і особистості-- нажаль наразі цього поки що немає в грі команди.
Але я наприклад проти того щоби вони приходили і волали "вівці"-- нетямлячи що і як проходить в команді- краще нехай буде тих 3-4 тисячі стабільних-- ну а результат прийде--
Особисто я - вірю в тренера і команду- Відповісти
Харків'яни писали,що в них на всі матчі УПЛ від 15 грн,а студенти - 10 грн,а на сході більші заробітки - це відомо.
З Металістом я не був через час матчу,бо потім би додому не добрався просто,хоч втратив тих 40 грн,но то фігня... Відповісти
І то так важко є до цього додуматись, що причина в місткості стадіону? А то не раз Одесу прикладом показують, що бачте в нас не такі дорогі квитки, бо в них ще більші. Відповісти
P.S. Я не заперечую, що відвідуваність матчів у Львові прямо пов'язана з результатами командами. Більше того - я глибоко сумую з цього приводу. Однак є певний, нехай невеликий вплив і фінансів, як не крути... Відповісти
Ні додати ні відняти! Відповісти
Плюсую однозначно по кожному слову. Відповісти
плюсую Відповісти
(Це недавня цитата грецького вболівальника перед грою з Карпатами.)
І це при тому,що стадіони в Салоніках і у Львові майже ідентичні!
Приблизно таж сама конструкція,приблизно та ж сама кількість місць,напевно й сервісний рівень схожий з нашим
Але якщо порівняти одне вболівальницьке світобачення з баченням українського вболівальника - то це два кардинально різні світи!
Одному для вболівання потрібні тільки квиток і чаша стадіону,все.
Підтримку,шоу,шизу він зробить сам!
Другому подавай пятизіркові стадіони,з плазмою по периметру,кафешками,ресторанами,чізбургерами,х№їзбургерами,з таблом
Моя думка,що на старому Олімпійскому фанати шахти виглядали куди-більш краще.
Тому що ляля-стадіон створює відчуття довершеності,а це ще ой як зарано в українських вболівальницьких реаліях.
Так команда (Шахтар) грає,так команда дає результат,але все це існує до того часу поки є кешмані. Відповісти
між ким і ким я думаю зрозуміло)) Відповісти
А в нас приходять на умови. Де вони кращі там і бльше людей приходить(
Як приклад перша трійка лідерів по відвідуваності - Шахтар,Дніпро,Металіст/
Все просто як двері. Відповісти
Чи може станеться О ДИВО і на стадіон підтянеться 20 тисяч людей
Уявіть собі команда виходить з тунелю,а чаша вже кіпить двадцятитисячним а то й двадцятитрьотисячним натовпом.
І все це на матчі з Оболоню.
Да цей матч був би нічим не гірший за якийсь лігоєвропейський і команда при такій публіці літала би на повну силу.
Коли ж нарешті до наших людей дійде,хочете Європи - мисліть по-європейські і поводьте себе відповідно. Відповісти
Питання набагато ширше. Необов"язково тягнути на трибуни всіх підряд заради кількості. Може й бути стабільних 7-10 тисяч, але якшо ти вже прийшов, то будь добрий - принаймні СТІЙ ДО КІНЦЯ. Якшо критикуєш - то конструктивно і з оптимізмом. А розпускати соплі є кому - таких он весь оф. сайт засраний і ніхто за ними не прибирає. НУ це не дивно: вони - також каса для клубу. Відповісти
все можливо- лозанна непідкупна???
хто заколотив цю кашу?
Як буде так буде-- потрібно жити реальністю- напевно і металглиста туди в пердів засунуть- а вони вже і в європерегонах 2011\2012
скчно значить небуде
Кожен йде на футбол зі своєю метою: одні просто підтримати власну команду, інші ще й пофанатіти в фан секторі, треті з надією на гарний футбол, четверті стати частиною перемоги, п'яті за компанію і задля нових вражень. От в залежності від того, яку мету переслідують люди приходячи на стадіон - і різні фактори на них впливають по різному. А факторів багато - це і результат, і якість гри, і ціни на квитки, і час, і погода і ше якась біда. Ну нема у Львові стільки відданих до кінця фанів, щоб заповнювати весь стадіон, щоб 90% були абонементи, ну то що, стрілятись від того? Та і звідки би вони могли взятись, якщо скіки себе пам'ятаю керівництву Карпат було відверто плювати на вболівальників? А людям для вірності потрібно відчувати себе частиною команди. Зараз ця ситуація почала мінятись і людей стало більше. Але такі вболівальника формуються довго, не одне покоління. І тут насправді багато залежить від клубу, його політики, його співпраці з людьми, підтримання традицій і так далі. Зараз клуб по-трохи почав робити правильні кроки в цьому напрямку і можливо вже з наступним поколінням вірних фанів стане більше.
Веду я це до того, що не треба загострювати увагу, на вболівальниках, які поводяться якось не так. Вони також мають право приходити на стадіон і отримувати задоволення в своєму розумінні. А от вирости до рівня, коли такі лапухи не зможуть купити квитка, бо все буде розібрано на абонементи, просто витіснити їх зі стадіону - от це і є єдиний можливий спосіб боротьби. Але це потребує часу і терпіння і співпраці з боку клубу. Відповісти
Щодо того, що я намагаюсь довести, то насправді хочу донести лише одну думку - найкращий і певно єдино правильний метод "перевиховання" вболівальника це особистий приклад. Я переконаний що скандування фан сектору "ДО КІНЦЯ" в кінці матчу змусило задуматись багатьох (а тим більше коли команда під це скандування забиває). І це головне! Як би це банально не звучало, але починати таки треба з себе, перед тим як обговорювати і осуджувати інших. Весь мій меседж був такий, що тре менше енергії і нервів тратити на обговорення поведінки вболівальників, а натомість направляти це все у підтримку команди.
Але це все вже переростає в суперечку заради суперечки, чого я особисто не хотів. Бо якось смішно виходить: сам виступаю за то, щоб менше на вболівальників звертати уваги і сам про них і говорю :)
І ще одне, останнє: мені особисто просто якось неприємні ті розмови чи що. Для мене це як говорити, хто як сильно і чи правильно любить Україну. Або це частинка тебе і ти від того ніде не дінешся, або ні, і все на тому.
Не тримай на мене зла за мої "філософствування"
Аналогічно і в футболі: для одних, футбол - це 22 ідіоти, які бігають за 1 м"ячем, а для інших - це ціла філософія та логіка життя. Але тими "футбольними філософами" НЕ НАРОДЖУЮТЬСЯ, ними стають. А стають ними ПІД ВПЛИВОМ як видовища на трибунах, так і під впливом таких от суперечок, дискусій, діалогів і т.д. Саме тут, на форумах, сайтах та на трибунах найчастіше формується вболівальницький світогляд, ане з "Футбольних Уік-ендів" чи клубних статтей.
Саме тут ми і обговорюємо самих себе, адже я тут не писав у якості УЛЬТРИ про КУЗЬМУ. Я тут писав про таких же, як і я. І виказав, чого я бажаю від ВСІХ НАС, ане ВІД НИХ, тим самим закликаючи САМОвдосконалюватись в плані вболівання, адже це набагато ефективніше, ніж ВДОСКОНАЛЮВАТИ ФУТБОЛІСТІВ.
А якшо у тебе моральне ТАБУ на обговорення інших до моменту досягнення особистісної нірвани, то хоч вкажи нам точку відліку, з якої можа обговорювати когось ;)
Ну і останнє: а чому їх, футболістів, обговорювати можна, а себе, вболівальників, - не варто?
А тепер "до наших баранів". Добре-добре, переконав, говорити треба, сперечатись треба, обговорювати вболівальників треба. Тай куди без того? Без обговорювання? На то ми і люди :) Просто моє особисте враження - що тут, на цьому сайті деколи обговорювання вболівання доходить до абсурду і часом це цікавить людей більше ніж власне команда.
Скажімо так, я бачу набагато більше сенсу в обговорюванні вистави, гри акторів, постановки, декорацій, власне самої п"єси ніж в обговорюванні поведінки глядачів в театрі. Відповісти
А сучасні футбольні бюроктрати те і роблять,що намагаються відвести роль вболівальника на другий план і зменшити її до мінімуму.
А прірву між акторами (футболістаи) і глядачами (вболівальниками) заповнити десятимільйонними контрактами чи зйомками в рекламі пива або іншого хеденшолдерса. Відповісти
Я розумію, шо середньостатистичному українцю ментально ближче обговорення КОГОСЬ, ане СЕБЕ (ну там політиків, співаків, футболістів і т.д), але тим не менш, мухи (команда) окремо, котлети (вболівальники) - окремо.
Кожен невдалий матч закінчується обговоренням тих чи інших вболівальників, які або зарано вийшли зі стадіону, або кричали вівці, або не скакали, бо москалі, або ше якась холєра.
Це неправда. Ті, хто цікавиться вболіваням під час матчу, завжди відзначають шось цікаве у кожному матчі. Уважнішим треба бути. Відповісти
Ну якби власне КОГОСЬ, а не СЕБЕ ти і обговорював в статті :) а я би навіть казав троха повчав ;) Мені дуже сподобалась твоя стаття і я погоджуюсь зі всім, але все рівно вважаю тема "вболівальників" і "вболівання" занадто роздута. Мені от наприклад вистачає того, що значать Карпати для мене і по великому рахунку мені все рівно, як до них ставляться інші. Це може визначити моє ставлення до людини, але аж ніяк не змінить ставлення до Карпат. От і все.
Це неправда. Ті, хто цікавиться вболіваням під час матчу, завжди відзначають шось цікаве у кожному матчі. Уважнішим треба бути.
От тут я щось тебе не зрозумів... Я мав на увазі, що після кожного невдалого матчу так чи інакше обговорюють вболівальників і що хто зробив не так і деколи за цим заняттям забувають власне обговорити саму гру. Не говорю про всіх, говорю про те, що я часом спостерігаю тут на сайті Відповісти
Нармас логіка? Do you like this? I don't think so...
п.с. правду кажуть, що кожен електорат заслуговує на свого обранця. Відповісти
Для чого рвати сраку? Для чого ригати? Та хоча б для того, що є такі як я і ти для яких Карпати значать багато в житті. Хоча б тому, що в тих же Карпатах поки, слава Богу, ше грають хлопці для яких Карпати це теж не просто черговий клуб, а рідна команда, така сама як і для нас з тобою. Але скажи, чому вони, ти і я маємо звертати увагу на людей, яким Карпати як команда до сраки? Відповісти
нічого дивного,адже це сайт фанів і вболівальників фк Карпати! Відповісти
харьок і тут підмазався. це у вас мабуть на ментальному рівні. дружити вам лише з конями і жидами. Відповісти
хтось забув ,як на своєму ж стадіоні у єврокубках заряджали МКГ ? Відповісти