17.11.2011 Я - розчарований скептик.
2201
20
Відшуміло в вухах, відгоріло в очах, заспокоїлось серце, повертається голос. Минуло два дні, як збірна України дебютувала на новому стадіоні (спеціально не пишу "Львів-Арена", аби не сприяти звиканню до цієї назви, бо ще влада візьме, не дай Боже, та й назве стадіон саме так. У них же прийнято за основний критерій брати - "люди ж уже привыкли - зачем что-то менять?"...). Минуло два дні, а бажання поділитись враженнями від побаченого не зникло.
Маючи немалий досвід відвідування матчів зб. України у Львові (з семи матчів я пропустив лише Україна-Вірменія 4-3 через відсутність квитка), а також знаючи, як у нас проходять будь-які масові заходи, особливо вперше... підкріпившись різними коментарями, інтерв"ю, блогами та іншою інформацією про організацію матчу з німцями у Києві... згадуючи, через яку дупу мені довелось діставати квитки на матч, я знав, що "шоу лише починається", тому був готовий до найгіршого. Але про все по черзі.

18.00 - зустріч біля пам"ятника королю Данилу (біля коня, біля Данила Галицького або найсвіжіша версія - біля коня Данила :)). Захід в найближчу кав"ярню на символічний "обігрів" за поразку австріяків (за перемогу своїх у нас давно не прийнято піднімати - не на фарт). 18-40 - вирушаємо в дорогу. Рухаємось в сторону центру, аби сісти на 11-й маршрут. На зустріч зупинці я дещо приречено спостерігаю від"їжджаючий битком набитий автобус... Перша думка - "лиш би встигнути". Поспостерігавши хвилин 15 на інші забиті маршрути, думка дещо змінилась - "аби взагалі добратись...". Раптом підрулює майже порожній 11-й автобус і натовп кидається до передніх дверей. Наша компанія опиняється близько входу, але я готуюсь розкидати народ, який може розчавити мого 8-річного сина, закутаного у великий синьо-жовтий прапор. Але такої очікуваної давки я так і не дочекався, а коли наблизився до дверей, то почув "Оу, чекайте, тут дитина! Пропустіть!" і всі абсолютно спокійно без ліктів, матюків та інших, звичних для громадського транспорту речей, займаємо місця у автобусі.

Рушили. До матчу - майже дві години. Ну все. Зараз газу - 20 хвилин - і ось він, стадіон! Так думали, напевно, і ті сотні чи, може навіть, тисячі машин та автобусів, які рухались Стрийською вверх до стадіону. Дуже повільне пересування дорогою (але не стояння - це вже тішить) - це найкраща нагода поринути у роздуми типу "не встигнемо, не встигнемо, не встигнемо..." Нервове поглядання на годинник чергувалось із безпорадним загляданням на дорогу. Як не дивно, але вся ця, безперечно, нервуюча поїздка проходила у досить веселій атмосфері всередині автобуса.
20-40 і ось, нарешті, ми просто вивалюємось із красеня-баса, який вже встиг мені набриднути. "Ну от, за годину з лишнім доперлись... Зараз ше по болоті пхатись чорт-зна куда... а до матчу - 20 хвилин... Шо за...?" Швидкими кроками перебігли Стрийську і на всіх парах крокуємо в напрямку стадіону по освіченому... тротуару... Стоп. Тротуару? А болото...? А нема. Рівна, чиста, рівномірно освічена дорога з широким тротуаром... Дивно... Але біжимо! От вже видно зблизька стадіон, але та дорога веде кудись в сторону... в обхід... шо за дурень її будував? Я Ж НЕ ВСТИГНУ! Вже чути Русланине "Гей! Гей!" (здається, репери своє "йоу, ага-ага" застосовують рідше... :)) і вже видно перший ментовський кордон. Ну всьо.... Зараз почнеться: "шо в кишенях?", "віддавай зажигалки" та інші "почєму в шапкє?".... Наближаюсь - менти розходяться - НІЯКОГО ШМОНУ! Ну ясно, то мене з дитиною не чіпають... Дивлюсь на решту - лише окремих молодих хлопців поверхнево обмацують, решту - пропускають без огляду... о_О Ну нічого, попереду - турнікети. Тут точно почнеться маразм: або я з малим не влізусь в турнікет, або захочуть окремий білет на малого або шось інше... А команди вже на полі... Підбігаємо до турнікетів - турнікети розблоковані. Поліцай каже чемно: "пропустіть спочатку дитину, а потім самі проходьте - так буде зручніше". о_О о_О о_О ???? Що це було??? На матчі працюють інопланетяни у формі МВС? Я в житті не чув корисного слова від мєнта, а тут така турбота... о_О Оглядаючись, ніби ззаду мене приземлилось НЛО, біжу шукати сектор, бо вже лунає Гімн Австрії!

Не зважаючи на велику кількість "бродяг", без жодних заторів добираємось до сектору. Показую стюарду квиток і думаю "сподіваюсь, хоч ти знаєш, де які місця... Бо у Києві стюарди не в курсі". Хлопчина зразу "Будь ласка: вниз і направо". Йопти! ДЯКУЮ! Ше би ряд свій не прозівати... Ха! А сходи - пронумеровані! От хотів би заблукати - так не дадуть, "гади" :)

Все! Добрались! Встали! І почалось то, шо останні дні крутять по всьому інтернету - Гімн України у Львові! Хриплим голосом починаю разом зі всіма пробувати співати (голос я зірвав ше перед матчем з іллічами, на іллічах дорвав майже остаточно...) і.... О, чудо! В мене прорізається голос! Майже без хрипу! Акустика - просто чудова: я чую себе, мелодію і тих, хто співає поруч. Не дивно, шо трибуни звучали так монолітно та зібрано.

Відверто кажучи, такому ажіотажу з Гімном потрібно дякувати саме акустиці стадіону. Маю на увазі те, що і в попередні рази Гімн України виконувався у Львові не менш масово та активно, але лиш на новому стадіоні цей спів було чудово чути. Тим не менш, Львів вкотре став прикладом для всієї України і це не може не тішити самолюбство кожного львів"янина.

Почалась гра. Вірніше матч. Гри не було. Була біганина, сумбур і намагання зіграти у футбол. Перші 10 хвилин не можу нічого з собою вдіяти: очі з відверто нудного поля розбігаються по стадіону і розглядають все навкруги. Малий не може надивитись на "комп'ютерний забор" - так він охрестив електронні рекламні щити. :) Лапатий сніг, підсвічений лампами стадіону, чудово контрастує на вечірньому небі. На стадіоні тепло. Фанати раз пораз заряджають "Слава Україні!", "Нам потрібна перемога!" ну і звичайно обов"язкова програма будь-якого зимового матчу - "Москаля" :) Красааааа.....

Перший тайм минув. Ясно, шо в перерві татові з сином є куда іти: туалет і за чаєм. В туалеті людно, але все культурно, виховано і стримано. Присів заправити дитину - збоку б"є теплом. о_О БАТАРЕЯ.... Гаряча... о_О Європа, йопт... Пішли за чаєм. Натовп. Продавців замало. Вони не справляються, не встигають. Але терпеливо роблять свою роботу. Натовп спокійно чекає: ніхто не хамить, не шумить. Почався другий тайм - я в черзі. Вернутись без чаю не можу - дитину треба гріти. Біля "буфету" купа екранів, які транслюють матч - можна і в черзі потерпіти. Хоч я вернувся на місце на 15 хв. другого тайму, але не пропустив нічого.

І ось вона - 88-ма хвилина. Мить, яка, переконаний, колись увійде в якийсь підручник історії - фани затягують Гімн. За 20 секунд трибуни підриваються з теплих місць і вже 32 тисячі горлянок в унісон женуть команду вперед! Кажуть, історії властиво повторюватись. От вона вкотре і повторилась. Як і в попередніх львівських матчах з білорусами, румунами збірна України під тиском трибун робить навалу на суперника. Суперник тримався недовго. 4 хвилини і рахунок 2:1. Перемога. Шаленьство на трибунах, на полі і по всій Україні. Львів вкотре довів, шо футбол без вболівальників - це нікчемний соккер.00-30. Ми втомлені їдемо в авботусі від автовокзалу до центру. Син спить, поклавши голову мені на коліна. Я вже нікуда не поспішаю. В голові - спогади від вечора, що минув. Поміж спогадів у потилицю постукала думка: "Ну шо? Знайшов своє ФЕ?"... Я тільки посміхнувся... :) Посміхнувся, бо зрозумів "А все ж таки, можемо"... Можемо організувати для людей свято... І справа тут не у вартості чи якості стадіону. Можемо організувати нормальний безперешкодний прохід на стадіон великим масам народу без тисняви, без дурацьких шмонів, без тупих ментовських наїздів... Можемо забезпечити безпеку на стадіоні силами одних лиш стюардів, коли ті стюарди знають, шо робити і роблять свою роботу професійно... Можемо гаряче підтримувати збірну, не ужираючись для цього до свинячого вереску, не зважаючи на сніг і холод... Можемо фанатіти в двох метрах за воротами, палити фаєри і "для спасіння життя футболістів", виявляється, не треба натягувати сітку чи по периметру виставляти загони неадекватних беркутів...

І, коли по дорозі додому після досить виснажливого шляху і блідої гри збірної, тебе переповнює гордість за себе, своє місто і свою країну, ти можеш сказати - ми можемо бути прикладом для всієї України! Київ, Донецьк, Дніпропетровськ, Харків, планку піднято! Підтягуйтесь! Бо тризубом чую, це - лише початок. :)

Слава Україні!
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Коментарів: 20
Halychanyn
17.11.2011, 14:46 Спам
-1
Твій блог задіває наше галицьке хруньство - НЕ МОЖЕ У НАС ВСЕ БУТИ ДОБРЕ))) Відповісти
ЗЕЛЕНЬ
17.11.2011, 14:51 Спам
2
Хруньство було - класичне :) Але то був одинокий випадок і я його самостійно присік (ну куда без цього)... :) Відповісти
svarnychok
17.11.2011, 15:11 Спам
0
Radyj, shcho u L'vovi match perejshov bez takyh kazusiv jak v Kyjevi.
Djakuju za stattju, duzhe cikavo bula organizacijna sytuacija
Відповісти
fckl2009
17.11.2011, 15:19 Спам
8
Зелень, чудова стаття! Дякую, було приємно прочитати і знову поринути у спогади) Відповісти
KASTET
17.11.2011, 15:32 Спам
2
fckl2009, те саме хотів написати, але не встиг. Відповісти
Xmaro4os
17.11.2011, 15:47 Спам
9
Львів вкотре довів, шо футбол без вболівальників - це нікчемний соккер.

Геніальна фраза, можна зробити банер з нею або щось у цьому дусі
Відповісти
Buss
17.11.2011, 16:01 Спам
4
ЗЕЛЕНЬ, прекрасна стаття! Особливо цікаво і приємно було прочитати мені, людині що не змогла в той день попасти на стадіон.

5+!
Відповісти
Yizhak
17.11.2011, 16:03 Спам
4
Як не дивно, але вся ця, безперечно, нервуюча поїздка проходила у досить веселій атмосфері всередині автобуса.

Я взагалі думав на весілля їдемо - біля водія так затягали "галю, що воду несе", що бракувало лише "молодих"
Відповісти
Dizar
17.11.2011, 19:05 Спам
4
Єдиний мінус, який важко було не помітити - це багато п"яних! Я не кажу про випивших старших людей, а про 16-20 років, які на ногах ледь стояли... Відповісти
Halychanyn
17.11.2011, 23:40 Спам
3
підтриую! Взагалі з цим потрібно починати боротись - з одніє сторони "футбол без пива це здоров'я" і регбійний клуб "батяри", а з другої - десятки п'яних сопляків на секторі у віці 14-16 років.. Потрібно виробляти стратегію боротьби з п'янством (особливо серед школярів) - в фансекторах можна пошизіти і "насухо" Відповісти
grandcoach
17.11.2011, 23:53 Спам
7
Вміє Зелень писати та робити відео! Залік однозначно! Відповісти
Hatsik
17.11.2011, 23:56 Спам
3
мощно написано, плюсую Відповісти
Мурчик
18.11.2011, 00:02 Спам
7
Хочу трохи поділитись і своїми враженнями.

Ми з компанією, трохи більше 20 чоловік, з Тернополя автобусом добирались майже 3 години.
І як приємно було бачити ще на Кільцевій, той стадіон, за будовою якого спостерігаю майже рік практично кожного дня по веб-камерах і фотографія на різних сайтах.

Стадіон - Супер!! Щиро заздрю львів'янам.

На сам стадіон міг і не попасти - на першому кордоні хлопаці в чорній формі не сподобався мій фотік (дзеркалка), назвав його професійним, пробував пояснити, що професійний фотік коштує в кілька разів дорожче, не пустив. Прийшлось шукати щастя на іншому вході.

В середині стадіон ще суперовіший! Набагато більше сподобався ніж паризький Парк де Пренс, на якому побував минулого року.

Виконання гімну всім стадіоном було НЕПЕРЕВЕРШЕНЕ, така ейфорія!! А коли переглядав відео на футсайтах, дійсно як пишуть в коментарях - аж сльоза накочується. І частинка мого голосу залишилась там на стадіоні 15 листопада!

Хочу щиро подякувати фанатському сектору за гімн України, що підняв весь стадіон на останніх хвилинах!

І було дуже приємно бачити синьо-жовті розтяжки з назвами міст, як рідного Тернополя, так і Хмельницька, Вінниці, Кривого Рогу, Сімферополя, Ужгорода, Дрогобича, Стрия та інших міст!!!

Назад на Кільцеву добирали 40хв, стадіон об'їжджали навколо, аж до автовокзалу.
Додому приїхав в 4ій ночі, заснув десь пів 6ої.

Вражень повні кишені :)

012
Відповісти
bogdan_fckl
18.11.2011, 00:54 Спам
4
Чесно кажучи,я вже думав не подивлюсь цей матч.В 19.30 виїхав з Привокзального в геть забитій маршрутці,20.30 вже з другом були на місці БЕЗ квитків.Думали без проблем купимо квиток в бариг - помилялись.Бажаючих було вдосталь,бариг в рази менше.І коли за 5 хв до початку у нас ще не було квитків,я вже був готовий дивитись 2й тайм по ТВ.Але того вечору мені двічі повезло ,крім перемоги збірної вдалось купити 2 квитки в сектор А22 за 50 грн!
Сидів на 2-у ряді знизу,в принципі все було видно.Особливо класно було спостерігати за голом Мілевського)
Акустика фантастична!Гімн - це щось! Єдиний мінус - в сусідньому секторі билось якесь п'яне бидло..Питається,навіщо було йти на футбол?..
І ще дуже великий плюс - транспорт.Не думав,що так легко доберусь додому.
Одним словом чекаю переїзд Карпат на цей дивостадіон :)
Відповісти
ЗЕЛЕНЬ
18.11.2011, 01:13 Спам
3
Дякую всім за теплі слова.
Народ! Пишіть і ви тут, хто шо має сказати про звітний матч - буде повніша картина :)

bogdan_fckl, бачив я ту шарпанину рагулів - я був у 19-му.
На трибунах взагалі було достатньо випадкових людей... Саме такий мужичок років за 50 сидів наді мною і постійно гадив на своїх: то йому пас фіговий, то йому гравець фіговий, то йому тренер фіговий. І все це в перемішку з фразами "мені взагалі та збірна пофіг, я прийшов на стадіон дивитись". До середини тайму мене той трьоп вкурвив окончательно і я трьома теплими словами попросив дядька тримати власну думку при собі, бо срать на своїх з перших хвилин - трохи "непорядно". А за 10 хвилин до кінця матчу дяді вже не було на місці - як і обіцяв, він пішов, не дочекавшись кінця. Одним словом - рагулі були присутні. На щастя - небагато.
Щодо шарпанини в 20-му - сподобалась реакція служби безпеки: ОДИН стюард спустився з двома поліцаями і ті потрохи без кіпішу ситуацію розрулили.
Відповісти
Ten0N
18.11.2011, 23:43 Спам
2
Дякую, цікава стаття! Враження майже такі ж самі, як і в автора. Відповісти
karpaty91
19.11.2011, 15:17 Спам
2
Плюсую! Відповісти
MaRiO
21.11.2011, 12:14 Спам
1
дуже гарний блог Відповісти
KinderUA
21.11.2011, 12:33 Спам
0
Все так не буде !!! Відповісти
yurets
21.11.2011, 12:37 Спам
0
Майже за цим же сценарієм пережив всі ці подіїї, події які мабуть будемо згадувати все своє життя, як Галатасарай... Боруссію, Шахтар (коли ми грали в першій лізі). Відповісти
Онлайн чат
Останні коментарі
ДЗЕНЯ коментує:
в кротовнік він перейшов і там травми його"опоясали"-в основу він не проходить\ свій п
ДЗЕНЯ коментує:
нема бажання в него копати за "Карпати"
ДЗЕНЯ коментує:
краще нехай в европі грає
Mar6197 коментує:
Якщо не буде травм, то схоже Маркевич не помилився, говорячи що підписав його саме для того, щоб заб
ДЗЕНЯ коментує:
запалу хватило десь до 25-27 хвилини. потім чекали перерви-\після "вливань" - в другом
ДЗЕНЯ коментує:
Сьогодні мають уже зіграти з натхненням , потрібно сформувати основу і тактичну гру домашню , визнач
Mar6197 коментує:
Згоден, не хватає когось високого та таранного, такого як Бланко-Лещук))
MaRiO коментує:
Маємо двох різнопланових нападників і це добре
Mar6197 коментує:
Але Ігор гарно тримає м'яч та не боїться йти у корпус
MaRiO коментує:
Видно, що в Крістіана є швидкість, на відміну від Ігора.
Hatsik коментує:
Перший тайм ні про що, переживав щоб не пропустили, а от другий тайм завдяки замінам виграли цей поє
MaRiO коментує:
Цей перехід з ініціативи малого Маркевича з самого початку був якимсь мутним
ДЗЕНЯ коментує:
молдаванин досвідчений - все таки раз підсилюють захист, значить не всі вибрані весною гравці будуть
ДЗЕНЯ коментує:
Всі на стадіон !
Mar6197 коментує:
Це вже гірше рівня пляжників...
Зараз на сайті
Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0