07.09.2011 Таланти твої, Україно
2256
27
В цьому блозі я вирішив висловити свою, ГАЛИЦЬКУ думку на талантотворчий процес в сьогоднішньому українському футболі.
Гадаю, що ніхто не буде сперечатися про те, що наша українська земля багата талантами. Це, впринципі, доводять і результати наших «андерів» на континентальних форумах. АЛЕ чомусь ці таланти не розкриваються..

Колись, ще на зорі незалежності нашої неньки, розпочався процес розвалу радянської системи ДЮСШ. Ми втратили напрацьовану систему підготовки кадрів. Безповоротно. Хоча недобитки тієї системи продукували «на гора» по кілька талантів в рік, зокрема: 1975 р. н. – Шовковський, Ващук, Єзерський, 1976 –майбутній володар золото м’яча Шевченко, Шелаєв, 1977 – Зубов, 1978 – Рикун, Венглинський, 1979 – Воробей, Тимощук, Калініченко… Дивлячись на результати успішних продаж Шеви, Реброва, Лужного, Каладзе (його фактично сформували як футболіста в Україні), Калініченка президенти наших ФК взялися за створення футбольних академій взявши за приклад західну Європу. Тільки от чомусь не врахували, що совка там не було…. І потягнулися до дверей таких академій каравани джипів «нових українців» та машин колишніх гравців з їхніми нащадками на борту… Не хочу бути голослівним, просто передивіться склади юнацьких команд тих таки ж «Карпат», «Динамо», «Дніпра» - дивлячись тамтешні склади вгадати «хто чий» зовсім не важко. Тільки от так і не побачили ми в воротах «Динамо» сина Михайлова, а син Віталія Дараселії хоч і зіграв кілька матчів в «вищі», але не затримався на довго в еліті. І все одно, таланти з’являлись. Проте продуктивність академій здавалася не настільки «конвеєрною» як того хотілось президентам клубів, і вони вбили черговий цвях в домовину майбутнього українського футболу. Ним став ліміт на легіонерів який мав на меті дати дорогу молодим українським даруванням в основи клубів. І дав навіть більше – дав дорогу до клубів (щоправда нічних), до BMW Х5, до великий і щедрих контрактів вже після 1-2 – х вдалих прийомів м’яча – ліміт вимагав українців!!! Навіщо прогресувати, якщо твоє місце не займе легіонер, а інші українці втричі, а то й в десять раз дорожчі за такого ж ґатунку легіонерів, та й тих хто хоч десь пограв і хоч щось показав й так є одиниці і на всіх не вистачить???

Проте цього нашим футбольним божкам здалося мало. Потрібен був «контрольний в голову». Ним став турнір дублерів (тепер – молодіжних команд). Треба ж десь «маринувати» перспективних! І тепер поява «юного» вихованця академії в 20 років в грі за основу вважається швидким дебютом!!! Не вірите, що гробить? Гляньте, що спільного в цих гравців: Голодюк, Ощипко, Ткачук, Худоб’як, Федецький, Ярмоленко, Коноплянка, Шахов, Льопа, Ракицький, Чигринський, М. Коваль… – вони більше 1-го року не провели в «дублі», а грали юними в основах своїх клубів! А тепер погляньте на список «маринаду талантів»: Алієв, Мілевський, Лисенко… А скільки чемпіонів Калитвинцева ще й досі не зіграли жодного матчу в УПЛ??? А їм вже 21 рік!!!! Сеск в 17 був лідером Арсенала, а наші в 21 топчуть поля турніру дублерів!!! Коли їм досвіду набиратися???? Згадайте Ярмоленка, Голодюка – рік потрібен на адаптацію і маємо сильного гравця! Але цей рік потрібно грати в 18-19 років а не в 22-23..

Що робити? Вімовитись від ліміту, від турніру дублерів і пустити на самотік – виживуть сильніші, тим паче, що чемпіонат стає дійсно сильнішим… Жорстоко? Так. Але дієво.

Я не претендую, щоб мої слова сприймались як істина, АЛЕ і моя думка має право на існування..
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Коментарів: 27
Green_White
07.09.2011, 15:45 Спам
0
підтримую все по ділу. Відповісти
bogdan_fckl
07.09.2011, 16:17 Спам
-1
Зі всім згідний,особливо з турніром дублерів,ну не потрібен він нам.Краще хай та молодь бігає в оренді в клубах Першої-Другої ліги і поступово доростають до рівня УПЛ,ніж бути *постійно перспективними*.
Ну а ліміт ..З одного боку ти повністю правий,але з іншого у ТОП-клубах взагалі не буде українців,це теж не добре.
Як мене ,то ще треба ввести ліміт на орендованих гравців,щоб можна було максимум орендувати/віддавати 3 гравців,можливо тоді кроти і інші перестануть купляти всіх більш менш нормальних українців і посилати їх в фарми/гріти на лавці.
Відповісти
Halychanyn
07.09.2011, 16:28 Спам
0
не кажи. Навряд чи хтось витіснить Гусєва Ярмоленка, Чигринського, Ракицького, Коноплянку, Голодюка.... з основи їх клубів. А толку від Кучерів всяких як від козла молока... А молодь перестане зажиратись, бо буде знати - погано грає - куплять легіонера. Так є в цілій Європі - там ліміт фактично фіктивний бо він не стосується гравців з країн ЄС - тому в команді в заявці може бути 1-2 аборигени а бо й взагалі не бути. Всюди - і в Англії і в Іспанії, і в Франції і в Італії, і в Голандії і в Німеччині абориген пробивається через сформованих легіонерів, стає сильнішим за них і тому їхні збірні добре виступають Відповісти
bogdan_fckl
07.09.2011, 17:29 Спам
0
Знаєш,я думаю,якби не ліміт,то продали б Гусєва,Ярмоленка,Ракицького і Коноплянку. Відповісти
Halychanyn
07.09.2011, 18:06 Спам
0
в рядовий клуб би не продали, а в ТОП клубах вони б ще більше розцвіли і своїм прикладом надихнули б інших молодих гравців... А так - у нас ЖОДНОГО гравця в ТОП чемпіонатах віком до 30-ти років....... Бо нафіга нашим тікати з УПЛ, якщо вони завдяки ліміту заробляють в 3-5 раз більше ніж заробляли б забугром. Навіть в ТОП клубах. НАФІГА ЇМ ПРОГРЕСУВАТИ??? Відповісти
bogdan_fckl
07.09.2011, 18:27 Спам
0
Я тільки за,щоб наші гравці грали в ТОП -клубах і розвивались там!
Я говорю про зовсім інше - фіг би тоді були українці в ШД,ДК,МХ,ДД.
Відповісти
Buss
07.09.2011, 17:14 Спам
0
Quote (Halychanyn)
Сеск в 17 був лідером Арсенала


Угу, а в 21 вже виграв ЛЧ.
Quote (Halychanyn)
а наші в 21 топчуть поля турніру дублерів!!!


Quote (Halychanyn)
Що робити? Вімовитись від ліміту, від турніру дублерів і пустити на самотік – виживуть сильніші, тим паче, що чемпіонат стає дійсно сильнішим… Жорстоко? Так. Але дієво.


Ну наскільки це "дієво", показав би час. Але ідея непогана за своїм задумом. Від ліміту вже давно немає ніякої користі, команди навчилися його обходити. Той же Металіст, якому натуралізувати гравця раз плюнути.

p.s: Halychanyn, чому в тебе прапор Молдови в блозі?)
Відповісти
Halychanyn
07.09.2011, 17:18 Спам
-2
я перший свій блог писав про молдоський десант в Карпатах, і не туди той прапор всунув.. А Хацік поміняти не хоче Відповісти
Evo
07.09.2011, 17:26 Спам
-4
Все змішалось: коні, звірі, жванія, галичани...
по-перше, при чому тут жванія?
по-друге, насрати мені на нього, і що він думає про нас, галичан!
по-третє, радянської системи ДЮСШ, як і хліба за 16-20 коп. більше не буде, хоча й тоді молоді футболісти теж мріяли про виїзди за кордон (за залізний занавіс), і автомобіль Волга ГАЗ 24 (приклад: сварка між Юрчишином і Броварським (нехай земля йому буде пухом) за цю ж таки "тачку").
Тим паче, що совєцькі команди теж зірок не хапали (три клубні трофеї на 15 республік за увесь період СССРу)!
Тому основне в блозі не ностальгія, а сучасний стан речей, що власне і підримую повністю, бо суть ось в чому.
Не секрет, що країна по вуха в корупції. І футбол далеко не виняток. Мажори заради розваги віддають своїх чад у академії, і за копійки (по їхніх мірках) займають місця у футбольних школах. НУ І, звичайно, діти футболістів, бо 5-15 тис. дол. (40-120 тис грн.) - це ще мала, як виявляється, місячна зарплата...
Здавалося б, є певна критична межа, коли цих футболят для потреб кожного клубу стане досить...!
І тут же багаті клуби знайшли вихід - мають фактично ПО 1-2 фарм-клуби у ПЛУ! У РЕЗУЛЬТАТІ ТАК-СОБІ-ФУТБОЛІСТИ ГРАЮТЬ У ПРЕМ'ЄР ЛІЗІ ТА ОТРИМУЮТЬ ОФІГЕННУ ЗАРПЛАТУ.
КРУГ ЗАМКНУВСЯ, І КОЛИ ЦЕЙ ПОРОЧНИЙ КРУГ РОЗІРВУТЬ невідомо, І ХТО РОЗІРВЕ, ТЕЖ НЕВІДОМО! АЛЕ ЦЕ ТОЧНО БУДЕ НЕ ЖВАНІЯ!
ЄДИНЕ, ЩО СТРИМУЄ ВІД ПОВНОЇ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ - ЦЕ ВЛАСНЕ ЗБЕРЕЖЕННЯ, А МОЖЕ І ЗМЕНШЕННЯ ЛІМІТУ НА ЛЕГІОНЕРІВ.
ОТ ТОДІ КЛУБИ ЗМУШЕНІ БУДУТЬ ВИРОЩУВАТИ УКРАЇНСЬКИХ ЗІРОЧОК, А НЕ ГАНЯТИСЯ ЗА НІГЕРОМ, І ПРОПОНУВАТИ ЙОМУ НАШ ПАСПОРТ ЗА ВЕЛИКІ ГРОШІ!
Відповісти
Halychanyn
07.09.2011, 18:02 Спам
2
сам же ж собі суперечиш - пишеш про фармклуби та їх офігенні зарплати і ратуєш за збереження ліміту - он, і в гімнічівську і в Кривбасі орендовані - в основному українці! Нафіга їм рости - вони ж "по-блату" грають в УПЛ!!! А як показує приклад кривих і арсАналу - єдиний вихід з арендного ярма - легіонери. І нехай українців буде небагато в УПЛ, але ми не будемо червоніти за їх гру Відповісти
Evo
07.09.2011, 18:25 Спам
-4
навпаки:
гімнічівськ і в Кривбас є наслідком завеликого ліміту на легіонерів. Ясно як білий день: якщо українців має бути більше, то ліміт на негрів менший, і навпаки.
Інакше перспективи ні у наших молодих пацанів не буде, ні у ЗУ.
А пустити на самотік, як ти прпонуєш, то отримаємо джунглі без українців узагалі...
Потрібно думати про майбутнє, а не лише про сьогоднішню єврокомпанію!
Відповісти
Evo
07.09.2011, 18:41 Спам
-4
Бечу далі не розумієте, або не хочете розуміти - гімнічівськ і в кривбас є наслідком завеликого ліміту на легіонерів, бо у основних клубах для них місця немає!
Зрештою, це моя позиція!
Відповісти
ДЗЕНЯ
07.09.2011, 19:17 Спам
0
незнаюв чому суть спорити на когось-=- але якщо гравець сильний-а його маринують-то він може перейти в клуб іноземний-хоча б у російський для початку-- АНУ покажіть молодого перспективного який би перейшов і виріс у зірку????????????????????? я незнаю такого-- той жж "ворона" адіссіт і то лише в дінама маскавв в цьому сезоні зацвів-- нехочуть гравці старатись-нехочуть працювати і рости-- гульбазен-тьолки- клубняк-- і молодість пролетіла--сьоня викурив цигарку--завтра втратив місце в команді-- а легіанер із кенії чи то занзібару-- бігає і старається-- і як недивно середньої ноги бразілли допомогли кротам і циганчуку з татарином-=- небуде футбольних талантів--бо все йде від блату-- з першого кроку-- з перших матчів--договорняки в дитячому футболі--підставки--і тому подібне-- Відповісти
Halychanyn
07.09.2011, 21:28 Спам
1
пан Дзеня діло говорить - простому бідному хлопчаку попасти в академію будь-якого клубу неможливо. НАЖАЛЬ Відповісти
Evo
07.09.2011, 19:44 Спам
-4
я не розумію, плюнути на наших хлопців, закупити "легіанерів із кенії чи то занзібару"... і шо ми будемо тішитися, що це такі Карпати? Хочете такий експеримент?
Я не хочу засилля нігерів ні у Карпатах, ні в Україні!
Відповісти
PatrickUA
07.09.2011, 20:04 Спам
0
а думаєш чого зараз в Карпатх так різко збільшилась кількість легіонерів, бо молодь не прогресує і "забила болт" на себе, з інших клубів українців купити є важко і дорого і тому маємо купу легіонерів...і не вони винуватці цієї ситуації, а самі ж українці Відповісти
Evo
07.09.2011, 21:59 Спам
-3
Так тому молодь і "забила болт", бо клуби мають право брати купу іноземців, а для перспективних місця нема.
А якщо ти вже торкнувся Карпат, то скажи, хто з легіонерів приніс повноцінну користь команді?
А скільки шансів дають тренери себе проявити молодому українцю, і скільки усяким тіагам?
Мені шкода, що багатьом на цьому сайті хочеться уболівати не за українські, а за афро-бразило-іспанські Карпати.
Але боюся, що з того нічого не вийде, бо навіть грошовиті команди типу дніпра, ДК, МД і.тд не зуміли отримати з того користь.
Відповісти
PatrickUA
08.09.2011, 13:05 Спам
1
я писав на блозі своєму статтю про молодіжний склад Карпат, який виграв першість серед своїх ровесників: http://fckarpaty.com.ua/board....09_2010 20-1-0-85

і ти побачиш де ця вся молодь грає
Відповісти
ДЗЕНЯ
07.09.2011, 22:55 Спам
2
всі розмови про недодачу шансів-- гавномісилка--
давали шанс Габовді?? а він запив--
шо немає шансів у молодого Мартинюка?
інші просто неросли-- чи може хтось пішов із Карпат і виріс у ЗІРКУ???
один сезон пограла молодіжка-- і все здулись-- спились--
Відповісти
Evo
08.09.2011, 00:31 Спам
-4
все, і на тому список здох? Відповісти
ДЗЕНЯ
08.09.2011, 08:18 Спам
-1
а що малий список?? чи ти просто хочеш довести що всі такі здібні і суперові--а купили іноземців аби з них зробити зірку-- глянь довкола-- всі команди мають легіонерів-- навіть ось Олександрійці і ті прикупились-- Відповісти
KlementijRoze
07.09.2011, 23:40 Спам
-1
Анекдот ні фіга не по темі:

Львів. Футбол, Карпати.

-"Хто не скаче той москаль". Гей! Гей! Гей!

-Папа а што ета такое?

-Пригай, cука, пригай!

clap clap clap clap clap clap clap
Відповісти
Pinguiarium
08.09.2011, 08:59 Спам
1
Відмовлятися не варто. Молодіжна першість є, скажімо, і в Англії, але там вона ніфіга не шкодить. Може варто понизити віковий ценз для дубля. Скажімо 17-18 р + можна 2 старші цього віку. Тоді 18-19-річні будуть йти або в основу, або в сраку. Якось так... Відповісти
Evo
08.09.2011, 10:46 Спам
-1
У нас дуже мало хороших тренерів, як дитячого і молодіжного, так і дорослого футболу. От ходять собі на роботу, і все. І тренують аж до старості...своїх дітей і дітей друзяк. А щоб свої виглядали добре, інші мають виглядати зле...
Вихід?
На мою думку, доцільно запрошувати молодих тренерів з-за кордону. Тут він нікому нічого не буде винен, і нічого крім результату йому буде не потрібно, щоб відробити свою зарплату.
А то, провалив Яковенко один турнір з тріском, і шо? А на тобі наступний відбір...а список футболістів "експерти" ФФУ дадуть...
Відповісти
Evo
08.09.2011, 12:37 Спам
-4
Таланти твої, Україно...ВАС "МІНУСУЮТЬ" ВАШІ ФАНИ...!? Відповісти
vvtt09
08.09.2011, 19:09 Спам
2
в конце 1977-го, начала отстраиваться новая команда. Целых три года эта команда–мечта играла так, что на ее матчах собирались десятки тысяч болельщиков, а почти все игроки тех лет призывались под знамёна различных сборных СССР. Ряд из них стали чемпионами и призерами мировых и европейских первенств.

Вспомним поименно победный состав "Карпат" образца 1979-го года: Алексей Швойницкий (1956 г.р.), Василий Щербей (1955), Анатолий Саулевич (1959), Олег Родин (1956), Юрий Бондаренко (1949), Василий Гунько (1956), Иван Паламар (1961), Юрий Дубровный (1954), Лев Броварский (1948), Андрей Баль (1958), Юрий Суслопаров (1958), Ярослав Думанский (1959), Константин Антоненко (1959), Василий Рац (1961), Матвей Бобаль (1959), Степан Юрчишин (1957). Григорий Батич (1958), Игорь Мосора (1959), Иван Буловчак (1959), Владимир Дикий (1962), Юрий Цымбалюк (1953), Владимир Данилюк (1947). Несколько ветеранов и "золотая" молодежь - средний возраст команды был чуть выше 20 лет. Все - воспитанники карпатского футбола. Можно ли представить сегодня такое? ..

NO comments.Взято з однієї статті про Юрчишина
Відповісти
Romanesz
11.09.2011, 14:56 Спам
1
Дуже проблемна стаття, поставив +5 Відповісти
Онлайн чат
Останні коментарі
Mar6197 коментує:
Ну чому зразу навіщо) Хтось замовив гарне словечко або по Кожухарю є пропозиції. Звісгл треба польов
TommyBoy коментує:
Питання навіщо???
Кожухаря продовжили до 2026 у вересні, є Ілющенков, а далі власні вихованці
ДЗЕНЯ коментує:
в кротовнік він перейшов і там травми його"опоясали"-в основу він не проходить\ свій п
ДЗЕНЯ коментує:
нема бажання в него копати за "Карпати"
ДЗЕНЯ коментує:
краще нехай в европі грає
Mar6197 коментує:
Якщо не буде травм, то схоже Маркевич не помилився, говорячи що підписав його саме для того, щоб заб
ДЗЕНЯ коментує:
запалу хватило десь до 25-27 хвилини. потім чекали перерви-\після "вливань" - в другом
ДЗЕНЯ коментує:
Сьогодні мають уже зіграти з натхненням , потрібно сформувати основу і тактичну гру домашню , визнач
Mar6197 коментує:
Згоден, не хватає когось високого та таранного, такого як Бланко-Лещук))
MaRiO коментує:
Маємо двох різнопланових нападників і це добре
Mar6197 коментує:
Але Ігор гарно тримає м'яч та не боїться йти у корпус
MaRiO коментує:
Видно, що в Крістіана є швидкість, на відміну від Ігора.
Hatsik коментує:
Перший тайм ні про що, переживав щоб не пропустили, а от другий тайм завдяки замінам виграли цей поє
MaRiO коментує:
Цей перехід з ініціативи малого Маркевича з самого початку був якимсь мутним
ДЗЕНЯ коментує:
молдаванин досвідчений - все таки раз підсилюють захист, значить не всі вибрані весною гравці будуть
Зараз на сайті
Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0