В цьому блозі я вирішив висловити свою, ГАЛИЦЬКУ думку на талантотворчий процес в сьогоднішньому українському футболі.
Гадаю, що ніхто не буде сперечатися про те, що наша українська земля багата талантами. Це, впринципі, доводять і результати наших «андерів» на континентальних форумах. АЛЕ чомусь ці таланти не розкриваються..
Колись, ще на зорі незалежності нашої неньки, розпочався процес розвалу радянської системи ДЮСШ. Ми втратили напрацьовану систему підготовки кадрів. Безповоротно. Хоча недобитки тієї системи продукували «на гора» по кілька талантів в рік, зокрема: 1975 р. н. – Шовковський, Ващук, Єзерський, 1976 –майбутній володар золото м’яча Шевченко, Шелаєв, 1977 – Зубов, 1978 – Рикун, Венглинський, 1979 – Воробей, Тимощук, Калініченко… Дивлячись на результати успішних продаж Шеви, Реброва, Лужного, Каладзе (його фактично сформували як футболіста в Україні), Калініченка президенти наших ФК взялися за створення футбольних академій взявши за приклад західну Європу. Тільки от чомусь не врахували, що совка там не було…. І потягнулися до дверей таких академій каравани джипів «нових українців» та машин колишніх гравців з їхніми нащадками на борту… Не хочу бути голослівним, просто передивіться склади юнацьких команд тих таки ж «Карпат», «Динамо», «Дніпра» - дивлячись тамтешні склади вгадати «хто чий» зовсім не важко. Тільки от так і не побачили ми в воротах «Динамо» сина Михайлова, а син Віталія Дараселії хоч і зіграв кілька матчів в «вищі», але не затримався на довго в еліті. І все одно, таланти з’являлись. Проте продуктивність академій здавалася не настільки «конвеєрною» як того хотілось президентам клубів, і вони вбили черговий цвях в домовину майбутнього українського футболу. Ним став ліміт на легіонерів який мав на меті дати дорогу молодим українським даруванням в основи клубів. І дав навіть більше – дав дорогу до клубів (щоправда нічних), до BMW Х5, до великий і щедрих контрактів вже після 1-2 – х вдалих прийомів м’яча – ліміт вимагав українців!!! Навіщо прогресувати, якщо твоє місце не займе легіонер, а інші українці втричі, а то й в десять раз дорожчі за такого ж ґатунку легіонерів, та й тих хто хоч десь пограв і хоч щось показав й так є одиниці і на всіх не вистачить???
Проте цього нашим футбольним божкам здалося мало. Потрібен був «контрольний в голову». Ним став турнір дублерів (тепер – молодіжних команд). Треба ж десь «маринувати» перспективних! І тепер поява «юного» вихованця академії в 20 років в грі за основу вважається швидким дебютом!!! Не вірите, що гробить? Гляньте, що спільного в цих гравців: Голодюк, Ощипко, Ткачук, Худоб’як, Федецький, Ярмоленко, Коноплянка, Шахов, Льопа, Ракицький, Чигринський, М. Коваль… – вони більше 1-го року не провели в «дублі», а грали юними в основах своїх клубів! А тепер погляньте на список «маринаду талантів»: Алієв, Мілевський, Лисенко… А скільки чемпіонів Калитвинцева ще й досі не зіграли жодного матчу в УПЛ??? А їм вже 21 рік!!!! Сеск в 17 був лідером Арсенала, а наші в 21 топчуть поля турніру дублерів!!! Коли їм досвіду набиратися???? Згадайте Ярмоленка, Голодюка – рік потрібен на адаптацію і маємо сильного гравця! Але цей рік потрібно грати в 18-19 років а не в 22-23..
Що робити? Вімовитись від ліміту, від турніру дублерів і пустити на самотік – виживуть сильніші, тим паче, що чемпіонат стає дійсно сильнішим… Жорстоко? Так. Але дієво.
Я не претендую, щоб мої слова сприймались як істина, АЛЕ і моя думка має право на існування..
[ Реєстрація | Вхід ]
Ну а ліміт ..З одного боку ти повністю правий,але з іншого у ТОП-клубах взагалі не буде українців,це теж не добре.
Як мене ,то ще треба ввести ліміт на орендованих гравців,щоб можна було максимум орендувати/віддавати 3 гравців,можливо тоді кроти і інші перестануть купляти всіх більш менш нормальних українців і посилати їх в фарми/гріти на лавці. Відповісти
Я говорю про зовсім інше - фіг би тоді були українці в ШД,ДК,МХ,ДД. Відповісти
Угу, а в 21 вже виграв ЛЧ.
Ну наскільки це "дієво", показав би час. Але ідея непогана за своїм задумом. Від ліміту вже давно немає ніякої користі, команди навчилися його обходити. Той же Металіст, якому натуралізувати гравця раз плюнути.
p.s: Halychanyn, чому в тебе прапор Молдови в блозі?) Відповісти
по-перше, при чому тут жванія?
по-друге, насрати мені на нього, і що він думає про нас, галичан!
по-третє, радянської системи ДЮСШ, як і хліба за 16-20 коп. більше не буде, хоча й тоді молоді футболісти теж мріяли про виїзди за кордон (за залізний занавіс), і автомобіль Волга ГАЗ 24 (приклад: сварка між Юрчишином і Броварським (нехай земля йому буде пухом) за цю ж таки "тачку").
Тим паче, що совєцькі команди теж зірок не хапали (три клубні трофеї на 15 республік за увесь період СССРу)!
Тому основне в блозі не ностальгія, а сучасний стан речей, що власне і підримую повністю, бо суть ось в чому.
Не секрет, що країна по вуха в корупції. І футбол далеко не виняток. Мажори заради розваги віддають своїх чад у академії, і за копійки (по їхніх мірках) займають місця у футбольних школах. НУ І, звичайно, діти футболістів, бо 5-15 тис. дол. (40-120 тис грн.) - це ще мала, як виявляється, місячна зарплата...
Здавалося б, є певна критична межа, коли цих футболят для потреб кожного клубу стане досить...!
І тут же багаті клуби знайшли вихід - мають фактично ПО 1-2 фарм-клуби у ПЛУ! У РЕЗУЛЬТАТІ ТАК-СОБІ-ФУТБОЛІСТИ ГРАЮТЬ У ПРЕМ'ЄР ЛІЗІ ТА ОТРИМУЮТЬ ОФІГЕННУ ЗАРПЛАТУ.
КРУГ ЗАМКНУВСЯ, І КОЛИ ЦЕЙ ПОРОЧНИЙ КРУГ РОЗІРВУТЬ невідомо, І ХТО РОЗІРВЕ, ТЕЖ НЕВІДОМО! АЛЕ ЦЕ ТОЧНО БУДЕ НЕ ЖВАНІЯ!
ЄДИНЕ, ЩО СТРИМУЄ ВІД ПОВНОЇ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ - ЦЕ ВЛАСНЕ ЗБЕРЕЖЕННЯ, А МОЖЕ І ЗМЕНШЕННЯ ЛІМІТУ НА ЛЕГІОНЕРІВ.
ОТ ТОДІ КЛУБИ ЗМУШЕНІ БУДУТЬ ВИРОЩУВАТИ УКРАЇНСЬКИХ ЗІРОЧОК, А НЕ ГАНЯТИСЯ ЗА НІГЕРОМ, І ПРОПОНУВАТИ ЙОМУ НАШ ПАСПОРТ ЗА ВЕЛИКІ ГРОШІ! Відповісти
гімнічівськ і в Кривбас є наслідком завеликого ліміту на легіонерів. Ясно як білий день: якщо українців має бути більше, то ліміт на негрів менший, і навпаки.
Інакше перспективи ні у наших молодих пацанів не буде, ні у ЗУ.
А пустити на самотік, як ти прпонуєш, то отримаємо джунглі без українців узагалі...
Потрібно думати про майбутнє, а не лише про сьогоднішню єврокомпанію! Відповісти
Зрештою, це моя позиція! Відповісти
Я не хочу засилля нігерів ні у Карпатах, ні в Україні! Відповісти
А якщо ти вже торкнувся Карпат, то скажи, хто з легіонерів приніс повноцінну користь команді?
А скільки шансів дають тренери себе проявити молодому українцю, і скільки усяким тіагам?
Мені шкода, що багатьом на цьому сайті хочеться уболівати не за українські, а за афро-бразило-іспанські Карпати.
Але боюся, що з того нічого не вийде, бо навіть грошовиті команди типу дніпра, ДК, МД і.тд не зуміли отримати з того користь. Відповісти
і ти побачиш де ця вся молодь грає Відповісти
давали шанс Габовді?? а він запив--
шо немає шансів у молодого Мартинюка?
інші просто неросли-- чи може хтось пішов із Карпат і виріс у ЗІРКУ???
один сезон пограла молодіжка-- і все здулись-- спились-- Відповісти
Львів. Футбол, Карпати.
-"Хто не скаче той москаль". Гей! Гей! Гей!
-Папа а што ета такое?
-Пригай, cука, пригай!
Вихід?
На мою думку, доцільно запрошувати молодих тренерів з-за кордону. Тут він нікому нічого не буде винен, і нічого крім результату йому буде не потрібно, щоб відробити свою зарплату.
А то, провалив Яковенко один турнір з тріском, і шо? А на тобі наступний відбір...а список футболістів "експерти" ФФУ дадуть... Відповісти
Вспомним поименно победный состав "Карпат" образца 1979-го года: Алексей Швойницкий (1956 г.р.), Василий Щербей (1955), Анатолий Саулевич (1959), Олег Родин (1956), Юрий Бондаренко (1949), Василий Гунько (1956), Иван Паламар (1961), Юрий Дубровный (1954), Лев Броварский (1948), Андрей Баль (1958), Юрий Суслопаров (1958), Ярослав Думанский (1959), Константин Антоненко (1959), Василий Рац (1961), Матвей Бобаль (1959), Степан Юрчишин (1957). Григорий Батич (1958), Игорь Мосора (1959), Иван Буловчак (1959), Владимир Дикий (1962), Юрий Цымбалюк (1953), Владимир Данилюк (1947). Несколько ветеранов и "золотая" молодежь - средний возраст команды был чуть выше 20 лет. Все - воспитанники карпатского футбола. Можно ли представить сегодня такое? ..
NO comments.Взято з однієї статті про Юрчишина Відповісти