Поєдинок 8-го туру української Прем’єр-ліги з футболу між львівськими «Карпатами» та харківським «Металістом», що відбудеться цієї неділі о 17:00 на львівській «Україні», розсудить польський арбітр Роберт Малек (на фото). Таким чином, провідний клуб Галичини скористався правом, яке обумовлене в Регламенті УПЛ і дозволяє кожному клубу елітного українського дивізіону один раз за коло запрошувати для обслуговування поєдинку за своєю участю іноземну бригаду арбітрів.

«Карпати» вперше в своїй історії вдались до послуг іноземних суддів, – коментує рішення клубу його генеральний директор Олександр Єфремов. – Разом з тим, наша принципова позиція, яку я озвучував не раз, не змінилася: ми виступаємо за професійне зростання наших, українських арбітрів. Утім, певні претензії до вітчизняних суддів, які обслуговували матчі харківського «Металіста», фактично змусили нас поставити до відома Федерацію Футболу України і Прем’єр-лігу України про те, що ми наполягаємо саме на суддівстві іноземної бригади арбітрів. Справді, якщо згадати більшість останніх матчів «Карпат» з «Металістом», дії арбітрів в окремих, часто визначальних епізодах, були, м’яко кажучи суперечливими. До речі, не лише у «Карпат» викликають питання дії суддів у поєдинках за участю харків’ян: запорізький «Металург» в матчі з «Металістом», що відбудеться через тур, теж запрошує суддів з-за кордону. Це говорить про те, що не все так добре у нашого бронзового призера, є до них зауваження з боку суперників. Зрештою, це означає, що не все так прекрасно і в нашому суддівському корпусі…

– «Металіст» не заперечував проти призначення іноземного рефері?

– Згідно Регламенту, нашого майбутнього суперника лише поставили до відома.

– Чому було обрано саме польську бригаду арбітрів на чолі з Робертом Малеком?

– Мені про це невідомо. Клуб лише замовляє іноземних суддів, а їхнім обранням та призначенням займається Комітет арбітрів та керівництво ФФУ. Відомо мені лишень, що це кваліфікована бригада, а Роберт Малек – один з найкращих польських рефері, арбітр ФІФА, який починає обслуговувати топ-матчі.

– Чи несе клуб додаткові фінансові витрати через запрошення суддів з-за кордону?

– Безумовно. Це і більш високі гонорари, і більші вимоги щодо перебування бригади арбітрів у місті, що приймає футбольний матч.

Довідка:

Головний арбітр матчу «Карпати» – «Металіст»: Роберт Малек (Катовіце, Польща). 37 років. Арбітр ФІФА з 2001 року. Ресурс worldreferee.com включив Малека в десятку найкращих арбітрів світу 2007 року. Основна робота – полісмен.

Асистенти: Кшиштоф Мирмус, Марцін Ліс (обидва – Катовіце, Польща)

Резервний арбітр: Томаш Мікульскі (Варшава, Польща)

Делегат ФФУ: Дяченко А.М. (Полтава)

Інспектор ФФУ: П`яних В.Д. (Донецьк)

Інформаційний центр ФК “Карпати”