На думку вболівальників, найкращим гравцем серпня у складі «Карпат» став Юрій Фурта, який у прем’єр-лізі на полі провів… 15 (!) хвилин
22 серпня, рік нинішній. У Львові на стадіоні СКА грають молодіжні склади «Карпати» та «Дніпра».

– Шустрый и настырный у вас малой, он еще себе покажет…. (трошки згодом) Ну, малой, ну! Давай-давай! – делегат ФФУ, уславлений у минулому футболіст Віталій Хмельницький не приховував своїх симпатій – він вболівав (і робив це якось по-батьківські) за світловолосого нападника «Карпат» Юрія Фурту.

– Ну вот – а я вам что говорил? – задоволено констатував Хмельницький, як тільки Фурта забив (загалом «Карпати» у тому матчі перемогли – 3:0). Цей гол для Фурти став уже п’ятим в сезоні, і це коли «надворі» був лише шостий тур.

– В мене зараз стали більш зрілими погляд на футбол, – відзначав на початку сезону Фурта. – Можна сказати, дивлюся на гру старшими очима. Зараз більше уваги приділяю роботі над помилками. Я і раніше над цим працював, але зараз ефективніше. Значну увагу приділяю тактичній підготовці: які зони маю перекривати, куди повертатися за м’ячем, як і де відкриватися, як відпрацьовувати.

Більш зрілий погляд на футбол (хоча щодо зрілості це доволі відносно – Фурті лише 20) дозволив Юрію впевнено стати лідером «карпатівської» «молодіжки». Втім, можливо, ці часи уже позаду. Вперше до заявки основної команди Фурта потрапив ще у другому турі. На матч проти «Шахтаря».

– Тоді я був свідомий, що на поле не вийду, адже переддень відбігав увесь матч за молодь. Так воно і сталося, за грою спостерігав з лави запасних, – без жодного розчарування констатував після поєдинку з «Шахтарем» Фурта. Час Фурти пробив трохи більше як тиждень тому. Наприкінці виїзного матчу з ФК «Харків» нечисленні львівські фанати починають скандувати: «Фурта, Фурта!» (Юрій саме розминався). «Карпати» тоді програвали 0:1. На 75-й хвилині Фурта таки виходить на поле («Звісно ж хвилювався до і під час матчу, але щойно вийшов на поле усі переживання закінчилися» – скаже вже після поєдинку Юрій). А уже через вісім хвилин наш герой вдало грає на випередження, забиває гол і здобуває для «Карпат» одне очко. Просто казка якась для Юри: дебютний матч, одразу гол…

Власне, події у матчі з ФК «Харків» і стали, мабуть, ключовими під час голосування за кращого гравця «Карпат» на офіційній Інтернет-сторінці клубу. Чи справедливі його підсумки? Відповідь двояка (а, можливо, і “трояка”): з одного боку – ні, адже Юрій зіграв за основу «зелено-білих» лише в одному матчі, а обирали кращого гравця місяця, з іншого – це прецедент. Прецедент у тому, що, якщо брати до уваги усю «карпатівську» структуру (молодіжна, друга команди і т. д.), то, напевно, таки саме Фурта був найкращим гравцем. Найрезультативнішим так точно – шість голів у семи матчах. Ще одним чинником, що вплинув на рішення вболівальників, могли стати сподівання отримати другого «Ковєля», «Батісту» чи, наприклад «Паляницю» або «Гецка». Точніше, надія на те, що у «Карпатах» з’явиться форвард екстра-класу, який зможе робити результат незалежно від обставин, «витягувати» «зелено-білих» із найбільш безнадійних ситуацій. (Ще одну, але вже більш жартівливу версію висунув працівник телестудії «Карпат». Мовляв, Фурта – хлопець зі Сихова, от за нього весь цей район і голосує. Що ж, також варіант – Сихів ж далеко не маленький). Як би там не було, але визнання вболівальників і компліменти того ж Хмельницького це великий (а той – величезний), але лише аванс. Його ще потрібно відпрацювати. Розуміє це і сам футболіст.

– По суті, якщо розібратися, хіба я чогось такого видатного досяг? – перепитав Фурта кореспондента тижневика «Карпати» уже після пам’ятної гри з ФК «Харків». – Звісно це, можна сказати, мрія – у першому ж матчі забити гол. Але це усього лиш один м’яч Потрібно далі працювати, удосконалюватися, щоб закріпитися в основі.

Фахівці, які стикалися з Фуртою, взагалі кажуть, у хлопця, так би мовити, правильна життєва позиція. Він грає не заради грошей, а мріє досягти результату, і мріє це зробити разом з «Карпатми» (все-таки клубний вихованець). А ще – поки у Фурти ніхто не помічав симптомів чи навіть найменших схильностей до зіркової хвороби. Крім того, Юрій абсолютно не кремпується через свої невеликі габарити. Навпаки акцентується на своїх перевагах.

– Так, я не зможу протиснути захист, але на фланзі, де граю, потрібно застосовувати швидкість та техніку. – аналізує свою гру Фурта. – Мені такий футбол до вподоби. Взагалі вважаю, що форварди мають бути різнопланові, один таранного типу, другий – такого як я. Ви ж згадайте як на чемпіонаті Європи грали Аршавін і Вілья. Вони були одними з найкращих на турнірі, а мають приблизно такі дані, як у мене.

Довідка

Юрій Фурта, 31 травня 1988 у м. Львові
Зріст: 172 см.
Вага: 71 кг
Вихованець СДЮШОР «Карпати».
У складі «Карпат» провів 1 матч, забив 1 гол
Неодружений.
Навчається у Львівській комерційній академії на факультеті менеджменту.
Хобі: більярд (російський), автомобілі (мріє придбати).

Найкращий гравець «Карпат» у серпні

Проголосувало 925 уболівальників

Фурта – 210
Романенко – 186
Кобін – 91
Мілошевіч – 90
Худоб’як – 79
Ґодвін – 67
Петрівський – 42
Фещук – 38
Зеньов – 33
Пшеничних – 18
Федорів – 15
Кополовець – 14
Кожанов – 13
Голодюк – 11
Ощипко – 9
Ткачук – 9

Інформаційний центр ФК “Карпати”